Onnekas päätyy sinne minne kuuluu. Rakkaus syntyy vilpittömyydestä ja löytämisestä sen mitä on aina toivonut. Kaikki muuttuu hyväksi, kun oivaltaa ettei tarvitse muuta. Rakkaus on kuin koti joka suojaa pahalta maailmalta.
Elä hetkessä
Anonyymi-ap
2082
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Entäs onneton?
Se päätyy syvimpään helvettiin!
Juuri näin!
No ei nyt sentään😅
Yöllistä alkoholipsykoosia?
Upeaa jakaa viisautta palstalla.
Tarkoitatko sitä, että kommunikoi tuohon tapaan jollekin tai itselleen kiihottaen väkivallan tekoon? Edes fantasia tasolla
Minä kun olen luullut että laiton uhkaus on rikos suomen lain mukaan. Siitä en sitten tiedä, että mikä on laillinen uhkaus
Lukekaaks lapset Raamatusta Iisebelistä niin ei tarvitse tutista.
Ei kiinnosta hurmoksellisuus tai sen taakse piiloutuminen, että minä tässä vaan vähän evankelioin. Aika lakonisesti totesin. Minä en tiedä miten orientoitunut olet aikaan ja paikkaan tai siihen missä tässä maailmassa mennään
Ymmärrystä ei ainakaan ole liikaa teillä.
Tunge mulkkus katujyrän alle
Ei ole sitten onnea minulla.
Et ole sitä millään tasolla edes ansainnut.
Ja sinähän sen tiedät.
Ikävä kyllä hyvin pitkälti
Aika vaikea uskoa tuota.
Höpöhöpö. Oot kiukkuinen ja räksytät jokaiselle täällä olijalle pahaa oloasi. Prinssi on hyvä jätkä ja ansaitsee kaiken onnen. Sun paha olosi ei sitä määritä.
Sivusta
Mä voin allekirjoittaa ohjeen hetkeen tarttumisesta. Että kun jotain hyvää osuu eteen, niin siihen kannattaa tarttua ja siitä nauttia. Vaan hetkessä eläminen olisi minun mielestäni yhtä helvettiä. Minä kaipaan toiveita ja haaveita ja tulevaisuuden visioita kokeakseni olevani elossa. Jos minulla ei olisi mitään mitä odottaa ja mitä kohti kulkea, niin voisin ihan hyvin vain ottaa ja kuolla pois.
En vain ymmärrä miten bämä sulkee pois toisensa.
Voisit avata vähän lisää miksi ajattelet noin.