Simonilla on vakuuttava johto.
Jostain syystä Kirsten ei oikein pysy Abhilashin vauhdissa. Mikä lie muuttunut Hobartin jälkeen, koska ennen sitä tilanne oli toisin päin. Liekö Kirtenillä vielä meressä se köysi, joka roikkui veneestä Hobartista lähdettäessä?
Kielhalen
GGR vko 03
8
430
Vastaukset
- Anonyymi
Takaa ei tule ihan lähellä uhkaajia, Michael on jäänyt Kirstenistä selvästi.
Kielhalen - Anonyymi
Aika tylsäksi menee, kuten arvelin. Seuraaminen on hyytynyt minulla ja tuntuu olevan muillakin. Kai täällä sitten joku kertoo, jos jotain mielenkiintoista tapahtuu.
- Anonyymi
On Simonilla ollut varsin suotuisat tuulet, ja sama homma jatkuu seuraavat 10 päivää. Kirstenille ja Abhilashille sattuu kohdalle parikin pläkää.
Keskeyttäneet ovat päässeet määränpäihinsä, Elliot ranatautunee lähipäivinä Perthin tienoille ja pistää pillit pussiin. - Anonyymi
Don ei jaksa odotella kisaajia vai haluaa väkisin yrittää antaa Kirstenille ja Abhilasille mahdollisuuksia? Punta del Estessä ei tarvitsekaan poiketa.
Uskomatonta, että reittiä muutetaan kesken "kisan" tuollaisesta syystä!
https://www.livesaildie.com/ggr-heading-home-to-les-sables-dolonne-and-simon-curwen-breaks-away-again/- Anonyymi
Jaa, mitenkä radan lyhentäminen auttaisi takana tulevia ottamaan kärjessä purjehtivaa kiinni? Etumatkahan suhteessa radan pituuteen kasvaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jaa, mitenkä radan lyhentäminen auttaisi takana tulevia ottamaan kärjessä purjehtivaa kiinni? Etumatkahan suhteessa radan pituuteen kasvaa.
Ei tarvitse jonossa ajaa samaa reittiä, vaan voi pyrkiä ohi kauempaa. Samaa reittiä ajamalla ei ohi pääse.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei tarvitse jonossa ajaa samaa reittiä, vaan voi pyrkiä ohi kauempaa. Samaa reittiä ajamalla ei ohi pääse.
Viimeksi VDH:lla oli etua 1500M näillä main, mutta Atlantilla ne oli alle päivämatkan etäisyydellä. Toki VDH:lla oli isoja vaikeuksia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei tarvitse jonossa ajaa samaa reittiä, vaan voi pyrkiä ohi kauempaa. Samaa reittiä ajamalla ei ohi pääse.
Miten tuo loppukisan rata menee? Kohta loppuu tuo jääkieltoalue. Onko sen jälkeen enää rajoitteita? Pitääkö Trindade kiertää myös paluumatkalla?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17622339Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant759552Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.337534Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va836362SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1856024Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot445031HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1084666Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1014416Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo912122Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k821409