Onhan näitä ...

Anonyymi-ap

mielensäpahoittajia aina ollut, jotka jo koulussa kehtaavat a vata suunsa ja k ertoa mielipiteensä vaikka voisi olla kohteliaammin hiljaa.
usein nämä on kasvatettu suurisuiksi niin jokainen asia mikö heidän mielestään ole hyvä juttu, niin heti avataan suu ja annetaan mennä,
Ujommat eivät sitä tee, koska he ovat kohteliaita ja malttavat, seköä kestävät suhtautua erilaisiin ihmisiin heidän tavallaan. Yksi määrää tai kaksi ja muut hiljaisemmat joutuvat sitten tällaisia suupaltteja tottelemaan. se on yleistä.
usein sanotaan, että tällaisissa on johtaja.ainesta vaikka oikeampi tapa olisi panna heille kuria ja laittaa arestiin pitämään turpansa kiinni.

samanlainen heittiö liikkuu tälläkin palstalla ulisemalla landiaviesteistä, ikäänkuin ne vain häntä itseään koskisi, tätä kun lukee helvetin moni ihminen, eivätkä kaikki ole tuollaisia huumorintajuttomia päänaukojia.
teitäkö vartenm tämä palsta on ja muiden mielipiteillä ei ole väliä niinkö?
varmaan reilumpaa on tehdä galluppi jos kerran ruvetaan estelemään ihmisten viestejä.
saa niitä landiajuttuja tänne laittaa vaikka 1 nutturapää ei niistä pidäkään, kunhan niissä viesteissä ei mennä liian törkeyksiin niin mielestäni en näe silloin niissä mitään väärää.
menköön itsekeskeinen nutturapää muille palstoille itkemään niiden viesteistä.
kaikkea ole pakko lukea sillä jokainen itse pääättää mitä haluaa lukea.

pelkkien itkemisten ja valitusten keskelä landiaviestit v ain piristävät.

5

462

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Lääkkeet!

    • Anonyymi

      Ompa kiva huomata että ne tyhjänpäiväset viestijankutukset häipäsee bittitaivaaseen sotkemasta hyvää keskustelu mediaa tässä. Siinä saa mielensä pahotella semmonen kirjottelijaluullut olevansa kiva ja hauskaa, ei sitä jankkaamista jakseta me oikeat ihmiset ollenkaan pannaan ne pois semmoset tyhjänpäiväset kirjottelut ja väännökset ja johan se lähtikin se yksikin valkonen berlingo väännöskin. Hups- pois vaan semmoset ja mieli parempi heti kaiklak on sitten eikö nin jees poks :D

    • Anonyymi

      siinä esimerkki itseääntäynnä olevasta idiootista joka kuvittelee olevansa maailman napa ja leikkimällä moderaattoria saa kunnian päästä elvistelemään vaikka suuret myötähäpeät varmasti saa moneltakin lukijalta.
      itsepä toit mielipiteesi esille pilkkaamalla hauskoja landiaketjujen luojia, jotka eivät sinulle tätä ennen ole mitään pahaa sanoneet.

      • Anonyymi

        kahoha, alatko ihan haukkumaan kö kapinen räksykoira saattopa osua tunteisiin sen paljastat. Ylläpito toimii ja poistaa mokomat spämmäjät nin se vain on landia jutut on nähty ja aika edetä sinunkin elämässäss ja kasvaa isoksi moni tuntee tuollaisen joutoukon kirjottelusta häpeää nivalan ulkopuolellakin kun katsovat, jo sekin riittää poistamaan moiset ettei paikkakunnan taso laske sinunlaisies vuoksi mokomilla vähemmän hauskoilla jutuillasi, naureskele itseksesi kävellessäsi siellä ulkoilmassa, muta juttus ei naurata


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olivia Oras

      "Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      1382
    2. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      47
      911
    3. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      95
      895
    4. MOT: Nuoren Olivia Oraksen, 27 surullinen kuolema kauneusoperaatiossa :(

      MOT:n tietojen mukaan Oras menetti tajuntansa rasvaimua edeltäneessä puudutuksessa. Hänet kuljetettiin Husiin, ja hän ku
      Maailman menoa
      85
      809
    5. Haluatko että unohdan sinut kokonaan

      Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j
      Ikävä
      57
      737
    6. Pelkäätkö häntä?

      👍
      Ikävä
      64
      592
    7. Minä vuonna kaivittusi on syntynyt?

      Vastausta tässä kaivataan.
      Ikävä
      42
      591
    8. Olit mulle tärkeä...

      😭
      Ikävä
      34
      577
    9. Ylen typerät rinnastukset.

      Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
      Maailman menoa
      191
      567
    10. 48
      547
    Aihe