Tyhmä venakkonaapuri remppaa tuntitolkulla

Anonyymi-ap

Pääasiassa iltaisin ja viikonloppuisin. Ei ilmoita koskaan tästä. Onko yleistä itäisessä naapurimaassamme.

14

389

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ainakin virolaiset pitää järjetöntä mekkalaa samoin kantis miehet että en yleistäisi että itänaapuri pitää kamalaa mekkalaa.

    • Anonyymi

      Suomessa näkyy olevan yleistä turha palstojen aktivointi...

    • Anonyymi

      Normaaleissa taloissa tehdään arkisin klo 21 ja ilmoitetaan naapurille.

    • Anonyymi

      Eestiläiset harrastavat samaa, eli tämä lienee normaalia kusipäisessä kulttuurissa!

      • Anonyymi

        Jep. Eestiläiset mölyävät ja paiskivat ovia kuin sivistymättömät. Mitään he eivät osaa tehdä oikein. Muiden naapureiden huomiointi on todella heikkoa. Kuuluukohan tuollainen ylimielinen käytös heidän kulttuuriinsa?


    • Anonyymi

      No etkä osaa valittaa niille ja lukee sääntöjä. Minä jouduin nokasta vääntämään yläkerran sialle kun se riiputti likaisia pitkiä räsy mattojaan parveekkeen kaiteen yli minun parvekkeelleni kun join siellä aamu kahveitani niin ei oikein tuntunut kivalta hengittää niitä mattojen karvoja ja paskoja.

    • Anonyymi

      Somalit eivät edes siivoa itse asuntojaan, mutta muuten metelöivät 24/7.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Niin ja joidenkin kulttuuriin kuuluu pitää koiria irrallaan, saaavat isot , jykeväleukaiset susikoiratb tai pitbullit juoksennella pikku koirien kauloja katkomassa ja ihmisten jalkoihin käydä kiinni , siis juuri ne ” äidin tai isukin omat pikku karvakuonot jotka eivät tee pahaa kärpäsellekkään” eli irti ja kintuihin kiinni ja paskomaan vapaasti ihan joka paikkaan. Eikä puhettakaan että paskakasat korjataan pois tai jos korjataan, kakkapussi lähimpään pusikkoon haisemaan viikkotolkuksi.
      Entä tupakovat kantikset, ju*** uta mitä kamalia tupakoijia, joka paikassa haisee, menit minne tahansa, aina tupakka käryää jonkun käsissä ja kamala myrkyn lemu tulee nenään.
      Meillä kyllä virolaisia ei asu, eikä ole metelöiviä,remontoijia mutta tupakka haisee, kuin savustamossa asuisi. Ja ihan kantikset, valkoihoisia suomalaisia, haistattavat paskaa jos valitat asinnossasi tupakankärystä. Ja taloyhtiön hallitus samaa kaliberia

    • Anonyymi

      Minulla päinvastainen kokemus.

      Naapurissa aikanaan käynyt (omakotitalo) ) palkattu virolainen rakennusmies tosi hiljainen ja asiallisen oloinen ja erittäinkin osaava ja kohteliaan oloinen.

      Suomalaiset työntekijät ja firmat taas päinvastoin, kovaa melua pidetään ulkona vaikka remppa olisi sisällä, työ ei aina maistu vaan sitä tehdään tarpeettoman kauan, samaa kohdetta, ei ajatella siis muita, ei siis reippaasti ja asiallisesti.

      Varsinkin konefirmat siis rakennusfirmat joilla isoja koneita.

    • Anonyymi

      Minullakin virolaisista hyvää sanottavaa, mutta venäläisissä hajonta suurta. Osa mukiinmeneviä, mutta osassa "suurvaltakansalaisuus" näkyy.

    • Anonyymi

      Voi ydinfyysikkokin olla paskiainen, mutta ei se vielä tee hänestä tyhmää.

    • Anonyymi

      Venäläiset on vajaita ja Virolaiset vittupäitä...

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Niin surullinen

      onnettomuus taas. Voimia ihan kaikille läheisille,kavereille ja kouluun 🙏
      Lapua
      164
      4401
    2. MIksi suurin osa persuista on alkoholisteja?

      Tätä jäin pohdiskelemaan....
      Maailman menoa
      26
      3203
    3. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      138
      2721
    4. Paloautoko se oli kolarissa Juntusrannan risteyksessä?

      Oli kuva paloautosta nettijutussa.
      Suomussalmi
      25
      2318
    5. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      60
      2204
    6. Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!

      Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää
      Suomalaiset julkkikset
      19
      1898
    7. Mitä tapahtuu?

      Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?
      Outokumpu
      30
      1714
    8. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      39
      1705
    9. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      64
      1320
    10. Murtautuminen uimahalliin

      17.10. yöllä Kiuruveden uimahalliin murtauduttiin yläkerran oven ikkunasta. Onko kellään havaintoja tapauksesta?
      Kiuruvesi
      34
      1171
    Aihe