A-studio tänään

Anonyymi-ap

Natojäsenyydestä keskustelevat Asiantuntija ja maalaisliittolainen.
Hitto mikä osaamisero!

13

710

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mikä haapio toi Savola on? " Meillä on lounas ja keskustelemme...
      Aaltola mukaan Venäjälle pitää tehdä selväksi että se hakkaa päätään länsirajaansa.

      • Anonyymi

        UKRAINA WAR TODAY YOUTUBE JA UKRAINA WAR YOUTUBE


    • Anonyymi

      Savola puhuu asiaa. Aaltolan propagandistinen esiintyminen on häpeäksi koko tutkijoiden ammattikunnalle.

      • Anonyymi

        Käytetyin vieras A-studiossa tämä toinen herra. Katsokaa vuoden 2022 talk ja studio jaksot.
        Ei yle turhaan häntä ole vieraaksi kutsunut.


    • Anonyymi

      Savolan esiintyminen oli tyypillistä maakuntason räpeltäjän tyhjää pulinaa...
      Ei ainuttakaan analyysiä tilanteesta, vaan tyhjää puhetta tyyliin " meillä on lounas"

    • Anonyymi

      Ei auta puolustusvaliokunnan tai reserviläisliiton jäsenyys kun substanssi puuttuu.. niin kuin tällä maakuntamiehellä

    • Itse asiassa osaamiseroa ei ollut. Kumpikin asettui omaan osaansa. Aaltola oli asiantuntija ja Savola, joka ymmärsi täysin olevansa untuvikko tehtävässään. Savolan suurin oivallus olikin se, että hän pysyy vaiti asioista, joita ei täysin vielä ymmärrä. Ajatelkaapa nyt vähän, jos Kepu olisi laittanut tehtävään jonkun sählääjän, jolla on "omia" mielipiteitä tärkeistä asioista. Savola on lähinnä ministeri, joka näyttelee ministeriä nyt parin kuukauden ajan. Kyllä hän kysyy viisaammiltaan, jos tulee jokin visainen tilanne eteen. Hyvä valinta Kepulta vaitonaiseksi ministeriksi.

      • Anonyymi

        Jatkaa ansiokkaasti puolueensa perinteitä ja liittyy pitkään substanssivajeisten maakuntaministerien joukkion jatkoksi.


      • Anonyymi

        Toivottavasti hän ei kysy mitään Aaltolalta. Sieltä tulee pelkästään mielipiteitä ja propagandaa.


    • Anonyymi

      Maalaisliittolaiselta ei enempää voi odottaa, kepulaisen maailman näkemys ylettyy siihen, minkä näkee navettansa katolta.

      • Anonyymi

        Pätee myös kepuministereihin yhtä tai kahta poikkeusta lukuunottamatta


    • Anonyymi

      maalaisliittolaisia ei ylipäätään tulisi päästää johtamistaitoja edellyttäviin tehtäviin

    • Anonyymi

      A-Studio: Ihmettelen suuresti, että noin hyökkäävä toimittaja saa olla haastattelijana ! - kävi kyllö selväksi, että toimittaja vihaa uutta hallitusta ja varsinkin Persuja . . . Näin Keskustalaisenakin sympatiat oli kyllä Purran puolella . . .

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eduskunnan setämiehet eivät häiritse

      Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.
      Maailman menoa
      233
      6751
    2. Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä

      https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on
      Hybridi- ja sähköautot
      28
      3423
    3. PropsApp Koodi

      Haluatko ansaita ja kilpailla fiksusti samalla kun seuraat urheilua? Props tekee sen mahdolliseksi. Sovelluksessa pääset
      2
      3258
    4. Persut yrittävät epätoivon vimmalla

      kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a
      Maailman menoa
      65
      3018
    5. Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto

      Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,
      Maailman menoa
      98
      2708
    6. Tämä on persut

      Persut kannattavat koko Suomen alueiden luovuttamista Venäjälle. Kannattavat myöskin väestönvaihtoa suomalaisten ja ven
      Maailman menoa
      5
      2603
    7. IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n

      eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-
      Maailman menoa
      35
      2338
    8. Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen

      Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.
      Maailman menoa
      38
      2094
    9. Oletko ollut

      Oletko omasta mielestäsi ollut sokea asioille?
      Ikävä
      51
      1830
    10. Pitäiskö meidän tehdä jotain

      Mennä vaikka kihloihin?
      Ikävä
      84
      1736
    Aihe