Natojäsenyydestä keskustelevat Asiantuntija ja maalaisliittolainen.
Hitto mikä osaamisero!
A-studio tänään
13
758
Vastaukset
- Anonyymi
Mikä haapio toi Savola on? " Meillä on lounas ja keskustelemme...
Aaltola mukaan Venäjälle pitää tehdä selväksi että se hakkaa päätään länsirajaansa.- Anonyymi
UKRAINA WAR TODAY YOUTUBE JA UKRAINA WAR YOUTUBE
- Anonyymi
Savola puhuu asiaa. Aaltolan propagandistinen esiintyminen on häpeäksi koko tutkijoiden ammattikunnalle.
- Anonyymi
Käytetyin vieras A-studiossa tämä toinen herra. Katsokaa vuoden 2022 talk ja studio jaksot.
Ei yle turhaan häntä ole vieraaksi kutsunut.
- Anonyymi
Savolan esiintyminen oli tyypillistä maakuntason räpeltäjän tyhjää pulinaa...
Ei ainuttakaan analyysiä tilanteesta, vaan tyhjää puhetta tyyliin " meillä on lounas" - Anonyymi
Ei auta puolustusvaliokunnan tai reserviläisliiton jäsenyys kun substanssi puuttuu.. niin kuin tällä maakuntamiehellä
Itse asiassa osaamiseroa ei ollut. Kumpikin asettui omaan osaansa. Aaltola oli asiantuntija ja Savola, joka ymmärsi täysin olevansa untuvikko tehtävässään. Savolan suurin oivallus olikin se, että hän pysyy vaiti asioista, joita ei täysin vielä ymmärrä. Ajatelkaapa nyt vähän, jos Kepu olisi laittanut tehtävään jonkun sählääjän, jolla on "omia" mielipiteitä tärkeistä asioista. Savola on lähinnä ministeri, joka näyttelee ministeriä nyt parin kuukauden ajan. Kyllä hän kysyy viisaammiltaan, jos tulee jokin visainen tilanne eteen. Hyvä valinta Kepulta vaitonaiseksi ministeriksi.
- Anonyymi
Jatkaa ansiokkaasti puolueensa perinteitä ja liittyy pitkään substanssivajeisten maakuntaministerien joukkion jatkoksi.
- Anonyymi
Toivottavasti hän ei kysy mitään Aaltolalta. Sieltä tulee pelkästään mielipiteitä ja propagandaa.
- Anonyymi
Maalaisliittolaiselta ei enempää voi odottaa, kepulaisen maailman näkemys ylettyy siihen, minkä näkee navettansa katolta.
- Anonyymi
Pätee myös kepuministereihin yhtä tai kahta poikkeusta lukuunottamatta
- Anonyymi
maalaisliittolaisia ei ylipäätään tulisi päästää johtamistaitoja edellyttäviin tehtäviin
- Anonyymi
A-Studio: Ihmettelen suuresti, että noin hyökkäävä toimittaja saa olla haastattelijana ! - kävi kyllö selväksi, että toimittaja vihaa uutta hallitusta ja varsinkin Persuja . . . Näin Keskustalaisenakin sympatiat oli kyllä Purran puolella . . .
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15511938
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1495430Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p434477Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1323632Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392738Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191926Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1071646Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3611601Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1021506Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361451