Tadalafil Krka 10 mg

Anonyymi-ap

Kokeilin eilen illalla ottaa puolikkaan Tadalafil 10 Mg ja hieman petyin. Kyseessä oli testi tulevaa naistapaamista varten. Katselin nettipornoa, mutta ei se juurikaan eronnut veitikan toimivuudessa verrattuna ilman lääkettä. Siitin tuntui hieman paksummalta koko illan. Nyt aamulla ei mitään eroa aikaisempaan. Vaikka pitäisi vaikuttaa 36 tuntia. Kannattaako ottaa koko 10 Mg, jos tiedossa on kiihkeä yö vai eikö ole minulle sopiva lääke? Olen kyllä täällä lukenut, että olisi hyvä lääke.

15

12501

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Itse käytän 50mg sildenafil lääkettä ja seisoo kuin rautakanki kiihoittuneessa tilassa.

    • Anonyymi

      Hyvää päivää. Onko mahdotonta kirjoittaa asiallista vastausta. Kaiken maailman pervot ei kiinnosta. Suksikaa sinne! Kyse kuitenkin inhimillisestä asiasta joka koettelee monia ikääntyneempiä miehiä.

      • Anonyymi

        Olen käyttänyt aika monta vuotta sildenafiliä ja se on toiminut ihan ok, paitsi, että vaikutusaika on vähän lyhyt, jos haluaisi sekä aamulla että illalla. Tuossahan max annostus on yksi annos / vrk, joten annostusta ylittämättä ei voi kahta nappia syödä vuorokaudessa. Pyysin kokeeksi tadalafiliä sen pidemmän vaikutusajan takia. Kuitenkin tuo 10 mg tuntui vaikutukseltaan niin paljon huonommalta, kuin 100 mg sildenafil, joten käytännössä palasin takaisin vanhaan lääkitykseen.
        Tuo nyt vain on minun kokemukseni asiasta, muilla voi olla muita.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Olen käyttänyt aika monta vuotta sildenafiliä ja se on toiminut ihan ok, paitsi, että vaikutusaika on vähän lyhyt, jos haluaisi sekä aamulla että illalla. Tuossahan max annostus on yksi annos / vrk, joten annostusta ylittämättä ei voi kahta nappia syödä vuorokaudessa. Pyysin kokeeksi tadalafiliä sen pidemmän vaikutusajan takia. Kuitenkin tuo 10 mg tuntui vaikutukseltaan niin paljon huonommalta, kuin 100 mg sildenafil, joten käytännössä palasin takaisin vanhaan lääkitykseen.
        Tuo nyt vain on minun kokemukseni asiasta, muilla voi olla muita.

        En ymmärrä miksi halusit 10 mg tabuja.
        Itse kokeillut ottaa puolet 20 mg tabusta ja tulos on aika pettymys. Siispä suosiolla 20 mg. Paremmin toimii sildenafil ja voi ottaa illalla puolet ja aamulla ennen aamupanoa puolet 100 mg tabusta. Kokeile toimiiko niin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        En ymmärrä miksi halusit 10 mg tabuja.
        Itse kokeillut ottaa puolet 20 mg tabusta ja tulos on aika pettymys. Siispä suosiolla 20 mg. Paremmin toimii sildenafil ja voi ottaa illalla puolet ja aamulla ennen aamupanoa puolet 100 mg tabusta. Kokeile toimiiko niin.

        Hahaa impotentti pentti se itkee buaahaa


      • Anonyymi

        Tadalafil (Cialis) - https://tonzes.com/tadalafilfi.htm
        Oma tuntemus Cialiksesta on että sivuvaikutuksia ei tunnu tulevan, olo on kuin ei olisi ottanut mitään mutta toimii kun kiihottuu ja sitä piisaa kerta toisensa jälkeen.


    • Anonyymi

      Oletko kiihottunut? Himokas? Mikäli et ole niin tadalafilit saa heittää merenpohjaan. Niistä ei ole mitään hyötyä jos libido-puoli sakkaa. Ne auttaa sellaisia miehiä joilla himot on normaalit mutta verenkierto vehkeessä jostain syystä heikko. Lopeta pornon katselu ja tumputtelu kokonaan ja mittauta sun testot labrassa ni saat hieman valaistusta ongelmiisi.

    • Anonyymi

      Tada on noin pienenä annoksena riittämätön. 10 mg juuri riittää yön yli, mutta ei pitempään.
      Lopetin sen käytön ja vaihdoin Sildenafiliin. 50 mg takaa kovan vehkeen riittävän pitkäksi aikaa.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Vitonen päivässä ja aina kunto!

    • Anonyymi

      Greippi estää maksan CYP3A4- entsyymiä hajottamasta kyseistä lääkeainetta. Aiemmin otin 20mg tadalafilia, mutta greipin kanssa riittää 5-10mg. Yhtään enempää kuin tuo 10mg en greipin kanssa ottaisi, saattaa nimittäin olla sairaalareissu edessä. Ja jäisi paneminenkin haaveeksi, kun tajunta pakenisi erektion kanssa paikalta..

    • Anonyymi

      Puolikas Tadalafil ei välttämättä riitä antamaan täyttä tehoa, varsinkin jos elimistösi ei ole tottunut lääkkeeseen tai jos ei ole selkeää kiihottavaa tilannetta (kuten oikeaa seksikumppania). Pornon katselu ei aina riitä laukaisemaan kunnollista vastea, vaikka lääke olisi otettu.

      Tadalafil toimii eri ihmisillä eri tavoin – joillekin puolikas riittää mainiosti, toisille ei toimi kunnolla edes 10 mg. Täysi 10 mg -annos voisi hyvinkin olla parempi, jos on edessä oikea tilanne ja haluat varmistaa parhaan mahdollisen vasteen. Toisaalta, jos ei toimi silloinkaan, voi olla että tarvitset toisen lääkkeen.

      Täältä löytyy lisää kokemuksia ja tietoa vaikutuksista ja haittavaikutuksista, jos haluat vertailla muiden palautetta https://medilux.fi/tadalafil-kokemuksia-ja-haittavaikutukset/

    • Anonyymi

      Niiiin ei se meisseli muuten vaan montaa päivää pystyssä ole... Vaikka söisi "yliannoksen" kin, niin ei välttämättä tapahdu mitään, jos ei ole haluja tai aitoa kiinnostusta.. Miehen mieli on niinkin voimakas joissain tilanteissa että veltto pysyy velttona halusi tai ei. Eivätkä erektiolääkkeet tee peniksestä suurempaa milliäkään, mutta veren virratessa paremmin penis voi näyttää muhkea malta. ÄLKÄÄ ihmiset missään palstoilla kyselkö mitä kannattaa käyttää ja mikä paras.. Selvittäkää asia itse lääkärin kanssa sekä kokeilemalla itse, koska kaikki sopii eri tavalla.... Tai ei mitenkään...

    • Anonyymi

      Jos lääke sinulle määrätty niin otat sen määrän jonka lääkäri määrännyt... Eikä kukaan estä kokeilemasta pienempää tai isompaa annosta ilman, että kysyy netistä ventoviereilta.. Miehillä annoksen koko ei ole ainoa asia joka vaikuttaa toimivuuteen/päinvastaiseen. Kokeilkaa itse älkääkä kyselkö palstoilta niin välttyy kaiken lisäks monien huuhaa tarinoilta

    • Anonyymi

      Näissä Cialiksen kopioissa eli Tadalafileissa on hyvä muistaa pari perusjuttua:

      Voi ottaa joko peräkkäisinä päivinä pienempiä annoksia (2-5 mg/kerta) tai kertalaakilla isompi pitoisuus (10-20 mg tabu). Minä aloitin 60-vuotiaana, kun silloinen verenpainelääkitys heikensi erektiota.

      Aika kauan olen pärjännyt ottamalla puolikkaan 20 mg:n tabusta (helppo halkaista, koska siinä on jakoura) ja nyt seitsenkymppisenä olen välillä napannut kokonaisen 20 g:n tabletin. Näillä saa pelit toimimaan 2-3 vrk ja naidessa kestää yleensä kauemmin ja emäntä kiittää. Aloittajan mainitsema puolikas 10 mg:sta eli 5 mg kuulostaa hieman laimealta - koetapa tuplatulla annoksella.

      Mutta kuten tuossa joku totesikin, edellytyksenä on kiihottuminen. Jos ei yhtään haluta, ei se keppi tällä lääkkeelläkään pystyyn pomppaa. Minua yleensä haluttaa ja ei tarvita kuin pieni vinkki, ele tai mielijohde, halu herää.

      Tadalafil on sikäli turvallinen herkku, että sillä ei ole ainakaan minulle muita sivuvaikutuksia kuin lievä nenän tukkoisuus eka päivänä syömisen jälkeen.

      Yksinkertaista on ollut myös hankinta; aikanaan muissa asioissa terveyskeskuslääkärin juttusilla kerroin tästä tarpeesta ja hän - kyseltyään asiallisesti pari perusterveyteen liittyvää juttua - kirjoitti ensimmäisen reseptin. Sen jälkeen olen kerran vuodessa ihan internetissä julkisen palvelun Omakannassa laittanut reseptistä uusintapyynnön ja joku terveysasemalla kuittaa sekä uusii sen. Eli ole tarvinnut tästä syystä kymmeneen vuoteen lääkäriä vaivata.

      Kun Cialiksen yksinoikeuspatentti loppui, hinta on ollut erittäin kuluttajaystävällinen. Tämmöinen 2 x 24 tabletin setti lähtee parillakympillä. En ikinä menisi ostamaan tuotetta pimeiltä markkinoilta, jos lääkäriltä irtoaa näin yksinkertaisesti.

      Viagrapohjaisethan takaavat useimmille automaattiseisokin, mutta esim. pumppuvikaisten pitää olla niiden kanssa tosi varovaisia. Minä en ole edes kokeillut, kun nykyinenkin troppi toimii.

      Hra 71

    Ketjusta on poistettu 15 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      105
      5731
    2. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      65
      2572
    3. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

      Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
      Ikävä
      241
      1585
    4. Kaivattusi nimi vol.3

      Kaipaajankin nimi olisi kiva. 🥰
      Ikävä
      94
      1380
    5. Alkanut tuntua siltä

      Että taisi olla kusetusta koko homma alusta saakka.
      Ikävä
      124
      1097
    6. 6 vkoa kulunut ilman sua

      …ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo
      Ikävä
      8
      901
    7. Viestisi kaipaamallesi ihmiselle

      Mitä ajattelet tilanteestanne tänään?
      Ikävä
      65
      882
    8. Nii, mites ne

      Hampaat??
      Ikävä
      66
      857
    9. Joululahja/Jouluntoivotus

      Millainen kaivatulle
      Ikävä
      75
      798
    10. Salailu jatkuu, poliisi tutkii

      Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää
      Ähtäri
      17
      741
    Aihe