Sähkötukisuunnitelma meni persiilleen. Tuensaajat maksavat itse tukensa.
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000009339699.html
Lintilä moi,
6
84
Vastaukset
- Anonyymi
Kaikki veronmaksajat on ikiajan maksanut valtion menot ja velat !!
- Anonyymi
Ymmärsit väärin. Luitko liitettä lainkaan? Jos luit niin miksi sitten ..,?
- Anonyymi
Mitä tähän nyt normaali veronmaksu kuuluu? Tarkoitus oli, että rahat kerätään sähköyhtiöitten ylimääräisistä voitoista! Tajua nyt edes hiukan artikkelin sisältöä.
- Anonyymi
Kepulaista tajun puutetta.
- Anonyymi
Tuontasoistet kepulaiset kommentoijat voisivat oikein hyvin jättää kommenttinsa tekemättä.
- Anonyymi
Rikkaat hyötyvät eniten, kerrostaloissa asuvat köyhät eivät lainkaan, vaikka sähkölasku vähintään nelinkertaistui.
Alkio olisi huomioinut köyhät toisin kuin Saarikko ja Lintilä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m4126006- 825336
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest484374- 523941
- 523729
SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1723447Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1093205Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky613196- 432279
- 492205