Apua! Siis oon huomannu että en voi syödä kunnol mitää, ja jos syön mulle tulee TOSI huono olo siitä ja toivon etten ois syöny ja välil käyn oksentaa ruuan ulos. Meil ei oo vaakaa mut mittään TOSI usein mun lantioo ja välil laitan jonkun narun lantion ympärille tosi tiukaks ku oon kuullu et niin saa kapeemman vyörätön jos sitä pitää tosi kauvan niin, ja se toimi ekalla kerralla ja nyt jatkan sitä. Välil pystyn syömää iha normaalisti ilman mitää pahaa oloo ja syön iha täytee, mut sit illalla voi tulla se olo et voi vitsi, ja jos ei tuu niin se tulee huomenna. En nykyää tunne sellasta nälkää aina, ja ruoka on pahaa. En usko et mul ois anoreksia koska ei tunnu siltä mut samalla mul on näit oireita ja haluun laihtuu?
Onks mulla anoreksia?
Anonyymi-ap
2
344
Vastaukset
- Anonyymi
Oksentaminen kuuluu bulimiaan.
- Anonyymi
Miksi sä lantiota mittaat.Olet kasvuiässä ja sun lantio tulee kasvaa kun kasvat naiseksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1063110
Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on872425- 241966
Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s221520Mitä tapahtuu?
Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?291490Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!
Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää151395- 87912
Murtautuminen uimahalliin
17.10. yöllä Kiuruveden uimahalliin murtauduttiin yläkerran oven ikkunasta. Onko kellään havaintoja tapauksesta?26907Mitä tarkalleen tunnet
Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai62846Syyskuussa 2025 ensirekisteröidyistä henkilöautoista 43 % oli täyssähköautoja.
Niitä rekisteröitiin 2 592 eli 41 % enemmän kuin vuotta aiemmin. Syyskuussa 2025 rekisteröidyistä uusista henkilöautois2769