Huumeet outokummussa

Onko Outokummussa lisääntynyt huumeidenkäyttö kun jatkuvaan kuskeja törmäilee liikenteessö
10556
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Huumeita käytetään paljon meillä ja muualla. Outokummussa ei ole Poliisilla ympärivuorokautista toimintaa joten törttöily on mahdollista virka-ajan ulkopuolella. Lähimmät kytät voi tulla kymmenien kilometrien päästä jolloin tulo on myöhäistä, vahingot on tapahtuneet ja tekijät maan alla..

Äänestä

Voisiko tätä mitenkään estää? Nuoria ja lapsia pitäisi kunnolla valistaa. Harmittaa kun kaupunkiin rantautunut ongelmia

Äänestä
  • Valistus ei mene perille, valuu hukkaan vaikka yrittää faktoihin vedota.

    Äänestä

Hyvin on huumaita saanut koulussakin

Äänestä
  • Yöllä saa paremmin

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Yöllä saa paremmin

    Se joka ei tuulessa tulta sua ei sua pimmeessä piluakaan

    Äänestä

Hoitopaikkoja lisää tänne

Äänestä
  • Lisää Ukrainalaisia kauppiaita niin saa hyvää kamaa

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Lisää Ukrainalaisia kauppiaita niin saa hyvää kamaa

    Miten tämä piilo huume ongelma ratkaistaan ennen kun nuoret tuhoutuu

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Miten tämä piilo huume ongelma ratkaistaan ennen kun nuoret tuhoutuu

    Joo pitäisi kaupungin myydä huumeet.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Onko Outokummussa lisääntynyt huumeidenkäyttö kun jatkuvaan kuskeja törmäilee liikenteessö

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu