🥰🧦🧶 ja lämpöä, siellä on aina neulottu 🤗
Vink ... vink ❤
Siellä missä on rakkautta
12
110
Vastaukset
- Anonyymi
Ympäri maailman tehdään kauniita käsitöitä.
Totta! Nyt näkyy paljon kauniita kuvioneuleisia villapaitoja. Strömsöössäkin on tehty oma sydänkuvioinen villapaitamalli.
- Anonyymi
🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒
🍑 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17714634f
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
- Anonyymi
Olemme täysin samaa mieltä, neulova nainen on lämmin ja ajattelevainen.
https://youtu.be/JOtm-RU87nI- Anonyymi
En olekaan vielä kokeillut tuota karhunlankaa 🧶 Vaikka neulonut eräälle miehelle olenkin 🧦
- Anonyymi
Okey, ihanaa!
Neulominen on ollut suurin intohimoni kautta aikojen. Se on luovuutta parhaimmillaan. Nytkin menossa poolokauluksisen liivin patenttineule-vaihe....👍Minusta pintaneuleet on nättiä. Nyt alkoi kiinnostaa smokkikuvio, kun näin teemalla sillä tehdyn villapaidan. Siinä on vain se ongelma, ettei sellaista voi neuloa samalla kun katsoo leffaa telkkarista.
- Anonyymi
lounas.ajatus kirjoitti:
Minusta pintaneuleet on nättiä. Nyt alkoi kiinnostaa smokkikuvio, kun näin teemalla sillä tehdyn villapaidan. Siinä on vain se ongelma, ettei sellaista voi neuloa samalla kun katsoo leffaa telkkarista.
Niin ovat ja pinnasta tulee eläväisempää. Itse tykkään välillä käyttää monivärilankoja, jolloin osan neuletta voi neuloa pelkkää oikeaa ja suunnitella vaihe vaiheelta.
Leffaa katsellessa ei ihan kaikenlainen neulominen onnistu. Parempi silloin keskittyä leffaan.
- Anonyymi
Seiso välillä ku istutut paljon ,pukamat on ikävä vaiva .
- Anonyymi
💩 . ajatus
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse5308937Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1606144Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos3745203Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli664749Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s984351Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1664053SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1853942- 921886
- 1031404
- 47969
