varoitus huutokaupat com ostamasta "työkaluja ja tarvikkeita"

Anonyymi-ap

Tuolla myydään rikkinäisiä ja tuotteita joita ei saisi myytyä normaalissa kaupassa koska = ei ole toimiva ja ala-arvoinen. En itse ottaisi mitään vaikka ne olisi ilmaisia minulle. Menetät rahaa turhaan ostamalla kiinalaista sekundaa, ne on sellaisia jotka maahatuojat vielä estänyt pääsemästä kauppaan, viallisia eria.

Joku maksoi pehmeästä hylsysarjasta jotka vielä väärillä mitoilla tehty kymmeniä euroja ja ajoi postiin hakemaan. = palaute, kulmat pyöristy heti.

Joku osti erän käsisahoja ja palatteessa että menee jumiin = haritus ja hampaat ei ole tehty oikein! ( olisi kannattanut ostaa bahco price cut saha tai joku muu oikeasta kaupasta )

Joku oli ostanut vasaroita ja palaute = varret irtosi heti.

Joku osti Vesipumpun ja laittoi paljon rahaa = huono tuotto palautteessa, hitsauskone ei polttanut puikkoja.

Kaikista tuotteista pettyneitä. Sitten kun tiedetään että iso osa suomalaisista nieleskelee kiltisti pettymyksen niin antavat vihreän palautteen ilman tekstiä kun eivät ole koskaan kritisoineet.

Sitten jos ostatte sähkölaitteita, nostovälineitä, pienkoneita, sahoja, ketjuja jne niin tuotteet voi olla todella vaarallisia joiden takia jobataan tuolla!



Itse ostin 39€ taiwanissa tehdyn hylsysarjan 20 vuotta sitten ja tätä on käytetty paljon! Voi käyttää ammattikäytössä
Vesipumpun ostin eräältä isolta ja tunnetulta merkiltä joka valmistuttaa pumpun speksien mukaan!
Vasaroissakin pysyy varret minulla ja erittäin ergonomisia, amerikkalainen vasara ja toinen on.
Kempin halpa invertteri on toiminut 20 vuotta ja antaa kaikki ampeerit ja voltit jotka spekseissä. Autopukkeja on joskus myyty hyviä biltemassa sinisiä. ( itse tein omat vielä paremmat ja halvemmat )


Jos olette jotain ostamassa niin kertokaa, teitä neuvotaan mitä kannattaa ostaa ja mistä. Ette pety ja menetä rahaa.

5

383

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      14 päivän palautusoikeus pöljänä.

    • Anonyymi

      Osta jostain liikeesyä . Nää huutokauppa kamat on hylättyä skeidaa. Köyhän ei kannata ostaa muuta kun ehyttä laatukamaa . Huutokaupadta saa vain muiden pettymys kamaa . Oppikaa jo .

    • Anonyymi

      Kerran möin trukkia joka meni rikki myyntiaikana ja yritin saada sen pois myynnistä huutokaupat.com, mutta ei onnistunut koska he sanoi ettei se haittaa myyntiä ja niin meni rikkinäinen trukki asiakkaalle

      • Anonyymi

        Sama oli minulla - eivät antaneet ottaa pois myynnistä vaikka kyseessä oli turvalaite henkilölle joka on vaarallinen rikkinäisenä - he sanoivat että ei voi ottaa pois


    • Anonyymi

      Mutta kaikki varmasti ymmärtää että huutokauppa on paskan myymistä ja jonkun surkimuksen löytämistä joka todella luulee että kultaa myydään raudan hinalla

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      270
      10062
    2. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      216
      5789
    3. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      169
      5316
    4. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      79
      4947
    5. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      9
      3208
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      3
      2599
    7. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      212
      2489
    8. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      12
      2309
    9. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      368
      2099
    10. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      24
      1945
    Aihe