Erotetaan Turkki NATO:sta, sittenpä ei tarttis heitiltä kysellä mitään.
Turkkilaiset voisivat syventään toveruutta Putinin seuraan kun Turkki tehnyt jo asekauppoja venäläistovereittensa kanssa kuulemma ilmapuolustusjärjestelmästä ja mitä kuuĺlut uutta kaasuputkeaki suunittelevat Turkkiin Venäjältä?
Natolla kun olisi hyvä toveruus kurdien kanssa niin kuin on Ukrainan kanssa niin Turkki olisi kurdien ja naton välissä.
Miten on muistaako oikein Turkkilaisten valtiovierailujen aikana pusivatko he niin kuin venäläiset, sekin olisi yhdistävä tekijä. Nato ei noin muutenkaan tarvitse enää Turkkia kun jo nyt pitää Turkkia asevientien suhteen eristyksissä?
Mitä Turkki saa länneltä ei oikein mitään kunnioitusta, siis miksi "kiikkua" Natossakaan kun teitä EU:maissa pilkataan?
Mitä mieltä olet?
11
210
Vastaukset
- Anonyymi
Türkiye'yi NATO'dan ayıralım, o zaman onlara bir şey sormaya gerek yok.
Türkiye, Rus müttefikleriyle hava savunma sistemi için silah anlaşmaları yapmışken ve Türkiye için Rusya'dan yeni bir doğal gaz boru hattı planlandığına dair söylentiler neler?
NATO, Ukrayna ile olduğu gibi Kürtlerle de iyi bir dostluğa sahip olsaydı, Türkiye Kürtler ile NATO arasında kalırdı.
Türk devleti ziyaretlerinde nasıl doğru hatırlıyorsunuz, Ruslar gibi somurttular mı, bu da birleştirici bir unsur olur. Türkiye'yi zaten silah ihracatı konusunda izole ederken, NATO'nun artık Türkiye'ye ihtiyacı yok mu?
Türkiye'nin Batı'dan aldığı şey gerçekten saygı değil, o halde neden AB ülkelerinde alay konusu olurken NATO'da bile "ters çevirin"?- Anonyymi
😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍
🍒 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#177151046
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Asiaa puhut, mutta mahtaako Natosta erottaminen olla edes mahdollista vai pitääkö jäsenmaan itse erota Natosta? Muuten kyllä ihan kannatettava ajatus, Turkki veljeilee Putlerin kanssa eikä Putler anna Turkin hyväksyä Suomen Natojäsenyyttä koska ilmeisesti aikoo seuraavaksi hyökätä tänne.
- Anonyymi
Suomihan voisi vetää nato hakemuksensa takaisin, niin täällä olisi kaikki taas ennallaan ja tilanne normalisoituisi, mikä puolueettomalle suomelle olisi parasta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Suomihan voisi vetää nato hakemuksensa takaisin, niin täällä olisi kaikki taas ennallaan ja tilanne normalisoituisi, mikä puolueettomalle suomelle olisi parasta.
Tajuatko minkä takia Suomi ylipäätään jätti sen Nato-hakemuksensa? SEN takia että Venäjä uhkailee Suomea sodalla! Nato olisi parasta mitä Suomelle voisi tapahtua!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tajuatko minkä takia Suomi ylipäätään jätti sen Nato-hakemuksensa? SEN takia että Venäjä uhkailee Suomea sodalla! Nato olisi parasta mitä Suomelle voisi tapahtua!
Rauhoituhan jo vähän tuosta sodan pelostasi ja nato on pahinta ajatellen suomen tulevaisuutta,haluatko että suomi olisi idän ja lännen välinen taistelu alue?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Rauhoituhan jo vähän tuosta sodan pelostasi ja nato on pahinta ajatellen suomen tulevaisuutta,haluatko että suomi olisi idän ja lännen välinen taistelu alue?
Ei minun tarvitse rauhoittua, minähän OLEN rauhallinen. Ja se sodanpelko on monella Suomessa kyllä päällä. Nato tuo Suomeen turvallisuutta eikä venäjä hyökkää Nato-maihin mutta mahdollista on kylläkin silloin jos olisimme sen ulkopuolella!
- Anonyymi
Juuri näin isku Turkin ytimeen
Sulttaani pois vallasta Lännen malliin.
Viholliset karsitaan joukosta fakta asia ei muuta. - Anonyymi
Murha tai tappo kaikki käy
- Anonyymi
Niin. Turkillahan on naton toiseksi suurin armeija. Ja on erittäin stragedisella paikalla. Juu, tokihan Turkki erotetaan natosta, jotta suomalaiset natofanit ovat tyytyväisiä...
- Anonyymi
Sinä tietysti olet joku taistolainen kommunisti joka ei halua Natoon Suomea?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
"Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"
Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk695504Olen Päivi Räsäsen puolella
En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit6163586SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"
Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit842959Nuhteettomia edustajia
Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no2922788"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –961830Päivi Räsänen tuomittiin rikoksesta...
...kiihottamisesta kansanryhmää vastaan. Tuskin tajuaa silti vieläkään, että raamattu ei ole lakikirja. https://yle.fi/a6601760Korkein oikeus antaa Räsäselle vastauksen klo 9. Varmaan vapautus
Miten veikkaat että Päiville käypi? Päivi pitää lehdistökonferenssin klo 9.30. Koko media on läsnä. 7 v taistelu on ohii4871453Partamies hoi!
En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re241411Mistä ihmeestä sitä viirasi?
Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti141391Meneekö Nanna Karalahden jumppafirma konkurssiin?
Loppuiko rahat Jeren pidätyksen myötä? Karita Tykkä hakee saataviaan lähes 60 000 e Että semmosta . . .183958