Mitä mieltä olet?

Anonyymi-ap

Erotetaan Turkki NATO:sta, sittenpä ei tarttis heitiltä kysellä mitään.

Turkkilaiset voisivat syventään toveruutta Putinin seuraan kun Turkki tehnyt jo asekauppoja venäläistovereittensa kanssa kuulemma ilmapuolustusjärjestelmästä ja mitä kuuĺlut uutta kaasuputkeaki suunittelevat Turkkiin Venäjältä?

Natolla kun olisi hyvä toveruus kurdien kanssa niin kuin on Ukrainan kanssa niin Turkki olisi kurdien ja naton välissä.

Miten on muistaako oikein Turkkilaisten valtiovierailujen aikana pusivatko he niin kuin venäläiset, sekin olisi yhdistävä tekijä. Nato ei noin muutenkaan tarvitse enää Turkkia kun jo nyt pitää Turkkia asevientien suhteen eristyksissä?
Mitä Turkki saa länneltä ei oikein mitään kunnioitusta, siis miksi "kiikkua" Natossakaan kun teitä EU:maissa pilkataan?

11

247

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Türkiye'yi NATO'dan ayıralım, o zaman onlara bir şey sormaya gerek yok.

      Türkiye, Rus müttefikleriyle hava savunma sistemi için silah anlaşmaları yapmışken ve Türkiye için Rusya'dan yeni bir doğal gaz boru hattı planlandığına dair söylentiler neler?

      NATO, Ukrayna ile olduğu gibi Kürtlerle de iyi bir dostluğa sahip olsaydı, Türkiye Kürtler ile NATO arasında kalırdı.

      Türk devleti ziyaretlerinde nasıl doğru hatırlıyorsunuz, Ruslar gibi somurttular mı, bu da birleştirici bir unsur olur. Türkiye'yi zaten silah ihracatı konusunda izole ederken, NATO'nun artık Türkiye'ye ihtiyacı yok mu?
      Türkiye'nin Batı'dan aldığı şey gerçekten saygı değil, o halde neden AB ülkelerinde alay konusu olurken NATO'da bile "ters çevirin"?

      • Anonyymi

        😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍

        🍒 ­N­­y­m­f­o­m­a­a­­­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#177151046

        🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Asiaa puhut, mutta mahtaako Natosta erottaminen olla edes mahdollista vai pitääkö jäsenmaan itse erota Natosta? Muuten kyllä ihan kannatettava ajatus, Turkki veljeilee Putlerin kanssa eikä Putler anna Turkin hyväksyä Suomen Natojäsenyyttä koska ilmeisesti aikoo seuraavaksi hyökätä tänne.

      • Anonyymi

        Suomihan voisi vetää nato hakemuksensa takaisin, niin täällä olisi kaikki taas ennallaan ja tilanne normalisoituisi, mikä puolueettomalle suomelle olisi parasta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Suomihan voisi vetää nato hakemuksensa takaisin, niin täällä olisi kaikki taas ennallaan ja tilanne normalisoituisi, mikä puolueettomalle suomelle olisi parasta.

        Tajuatko minkä takia Suomi ylipäätään jätti sen Nato-hakemuksensa? SEN takia että Venäjä uhkailee Suomea sodalla! Nato olisi parasta mitä Suomelle voisi tapahtua!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tajuatko minkä takia Suomi ylipäätään jätti sen Nato-hakemuksensa? SEN takia että Venäjä uhkailee Suomea sodalla! Nato olisi parasta mitä Suomelle voisi tapahtua!

        Rauhoituhan jo vähän tuosta sodan pelostasi ja nato on pahinta ajatellen suomen tulevaisuutta,haluatko että suomi olisi idän ja lännen välinen taistelu alue?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Rauhoituhan jo vähän tuosta sodan pelostasi ja nato on pahinta ajatellen suomen tulevaisuutta,haluatko että suomi olisi idän ja lännen välinen taistelu alue?

        Ei minun tarvitse rauhoittua, minähän OLEN rauhallinen. Ja se sodanpelko on monella Suomessa kyllä päällä. Nato tuo Suomeen turvallisuutta eikä venäjä hyökkää Nato-maihin mutta mahdollista on kylläkin silloin jos olisimme sen ulkopuolella!


    • Anonyymi

      Juuri näin isku Turkin ytimeen
      Sulttaani pois vallasta Lännen malliin.
      Viholliset karsitaan joukosta fakta asia ei muuta.

    • Anonyymi

      Murha tai tappo kaikki käy

    • Anonyymi

      Niin. Turkillahan on naton toiseksi suurin armeija. Ja on erittäin stragedisella paikalla. Juu, tokihan Turkki erotetaan natosta, jotta suomalaiset natofanit ovat tyytyväisiä...

      • Anonyymi

        Sinä tietysti olet joku taistolainen kommunisti joka ei halua Natoon Suomea?


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan bisneksillä ei mene hyvin

      https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      327
      1578
    2. Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja

      Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma
      Kotimaiset julkkisjuorut
      31
      1289
    3. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      503
      1201
    4. 63
      995
    5. Voiko meidän välit

      Koskaan parantua tästä?
      Ikävä
      73
      962
    6. Onko kaivattusi

      Kummallinen jossakin suhteessa?
      Ikävä
      52
      740
    7. Kiteen Pallon superpesisjoukkue pelaa huumeiden vaikutuksen alaisena

      Huumerikos. Yleisesti uskotaan, että se seikka, että eräs KiPan pelaaja kärähtää huumeista, on vain jäävuoren huippu. M
      Kitee
      109
      726
    8. Mies, olenko ymmärtänyt oikein?

      Ystävyys/salainen suhde/molemmat ovat täysin poissuljettuja asioita? Nainen
      Ikävä
      75
      722
    9. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      468
      657
    10. Kauanko olet kaivannut kaivattuasi ja

      koska hänet löysit?
      Ikävä
      38
      632
    Aihe