Erotetaan Turkki NATO:sta, sittenpä ei tarttis heitiltä kysellä mitään.
Turkkilaiset voisivat syventään toveruutta Putinin seuraan kun Turkki tehnyt jo asekauppoja venäläistovereittensa kanssa kuulemma ilmapuolustusjärjestelmästä ja mitä kuuĺlut uutta kaasuputkeaki suunittelevat Turkkiin Venäjältä?
Natolla kun olisi hyvä toveruus kurdien kanssa niin kuin on Ukrainan kanssa niin Turkki olisi kurdien ja naton välissä.
Miten on muistaako oikein Turkkilaisten valtiovierailujen aikana pusivatko he niin kuin venäläiset, sekin olisi yhdistävä tekijä. Nato ei noin muutenkaan tarvitse enää Turkkia kun jo nyt pitää Turkkia asevientien suhteen eristyksissä?
Mitä Turkki saa länneltä ei oikein mitään kunnioitusta, siis miksi "kiikkua" Natossakaan kun teitä EU:maissa pilkataan?
Mitä mieltä olet?
11
203
Vastaukset
- Anonyymi
Türkiye'yi NATO'dan ayıralım, o zaman onlara bir şey sormaya gerek yok.
Türkiye, Rus müttefikleriyle hava savunma sistemi için silah anlaşmaları yapmışken ve Türkiye için Rusya'dan yeni bir doğal gaz boru hattı planlandığına dair söylentiler neler?
NATO, Ukrayna ile olduğu gibi Kürtlerle de iyi bir dostluğa sahip olsaydı, Türkiye Kürtler ile NATO arasında kalırdı.
Türk devleti ziyaretlerinde nasıl doğru hatırlıyorsunuz, Ruslar gibi somurttular mı, bu da birleştirici bir unsur olur. Türkiye'yi zaten silah ihracatı konusunda izole ederken, NATO'nun artık Türkiye'ye ihtiyacı yok mu?
Türkiye'nin Batı'dan aldığı şey gerçekten saygı değil, o halde neden AB ülkelerinde alay konusu olurken NATO'da bile "ters çevirin"?- Anonyymi
😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍
🍒 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#177151046
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Asiaa puhut, mutta mahtaako Natosta erottaminen olla edes mahdollista vai pitääkö jäsenmaan itse erota Natosta? Muuten kyllä ihan kannatettava ajatus, Turkki veljeilee Putlerin kanssa eikä Putler anna Turkin hyväksyä Suomen Natojäsenyyttä koska ilmeisesti aikoo seuraavaksi hyökätä tänne.
- Anonyymi
Suomihan voisi vetää nato hakemuksensa takaisin, niin täällä olisi kaikki taas ennallaan ja tilanne normalisoituisi, mikä puolueettomalle suomelle olisi parasta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Suomihan voisi vetää nato hakemuksensa takaisin, niin täällä olisi kaikki taas ennallaan ja tilanne normalisoituisi, mikä puolueettomalle suomelle olisi parasta.
Tajuatko minkä takia Suomi ylipäätään jätti sen Nato-hakemuksensa? SEN takia että Venäjä uhkailee Suomea sodalla! Nato olisi parasta mitä Suomelle voisi tapahtua!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tajuatko minkä takia Suomi ylipäätään jätti sen Nato-hakemuksensa? SEN takia että Venäjä uhkailee Suomea sodalla! Nato olisi parasta mitä Suomelle voisi tapahtua!
Rauhoituhan jo vähän tuosta sodan pelostasi ja nato on pahinta ajatellen suomen tulevaisuutta,haluatko että suomi olisi idän ja lännen välinen taistelu alue?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Rauhoituhan jo vähän tuosta sodan pelostasi ja nato on pahinta ajatellen suomen tulevaisuutta,haluatko että suomi olisi idän ja lännen välinen taistelu alue?
Ei minun tarvitse rauhoittua, minähän OLEN rauhallinen. Ja se sodanpelko on monella Suomessa kyllä päällä. Nato tuo Suomeen turvallisuutta eikä venäjä hyökkää Nato-maihin mutta mahdollista on kylläkin silloin jos olisimme sen ulkopuolella!
- Anonyymi
Juuri näin isku Turkin ytimeen
Sulttaani pois vallasta Lännen malliin.
Viholliset karsitaan joukosta fakta asia ei muuta. - Anonyymi
Murha tai tappo kaikki käy
- Anonyymi
Niin. Turkillahan on naton toiseksi suurin armeija. Ja on erittäin stragedisella paikalla. Juu, tokihan Turkki erotetaan natosta, jotta suomalaiset natofanit ovat tyytyväisiä...
- Anonyymi
Sinä tietysti olet joku taistolainen kommunisti joka ei halua Natoon Suomea?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Asiakkaalle ei myyty energiajuomaa - tuomio tuli syrjinnästä
Vaikka oli ilmeisesti täysi-ikäinen. Tosin ei lapsiakaan saisi syrjiä, koska oppivat helposti itsekin syrjimään, jos koh934505Jos venäjällä olisi kansan valitsema presidentti, olisiko Ukrainan sotaa?
Ei varmasti olisi. Sehän on tiedossa, että raskaalla vaalivilpillä putin jatkaa pressana.2083617Pakkoruotsista luopumalla kymmenien miljoonien säästöt
Pakkoruotsin opiskelun kustannuksista ei ole juurikaan tehty kustannusselvityksiä, mutta joidenkin arvioiden mukaan siit1423437Miten Yxäri iskettiin?
Voisin tässä unta odotellessani kertoa, miten mieheni lähestyi minua. Tunsimme entuudestaan. Hän kyseli minulta aina j2292713Ylen juontaja möläytti suorassa radio-ohjelmassa
Ylen Radio Suomen juontaja Samuli Aaltonen käytti törkeää kieltä maanantaiaamupäivän Koko Suomen radio -ohjelman lähetyk432348"Kostokakka!" Farmi Suomen pehtoori avaa sanaisen arkkunsa Frederikin haisevasta jäynästä
Voi hyvänen aika Reetun touhuja! Pehtoori Terho Häkkinen sai ennen näkemätöntä höykytystä heti Farmi Suomi -realityn alk212341Vasemmiston feministinaiset puolustavat islamia
mikä on täysin järjenvastaista, mutta eihän femakoilla paljon järkeä olekkaan, leijuvat siellä omassa kuplassaan. Myös842198- 522133
Katsoitko Petolliset, mitä mieltä?
Vanajanlinnan käytävät ja salongit täyttyvät jälleen kuiskailuista, salaisuuksista ja petoksista. Petollisten uudella112076Onko Janne Naakka tuttu kasvo ja mitä mieltä olet Farmi-kokoonpanosta?
Somevaikuttaja Janne Naakka on tubettaja ja bloggaaja sekä yksi uuden Farmi Suomi -kauden kisaajista. Naakka tuottaa mm.01983