Miehille kyssäri

Anonyymi-ap

Miks miehillä on oikeus arvostella naisia? Naiset synnyttää ja tekee töitä. Pitää kotia yllä. Miksei teillä ole suurennettuja juttuja.. 🤭ja miksette aja niitä karvoja? Miksi ette käytä kosteusvoidetta?

13

77

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei minusta miehillä ole oikeutta arvostella naisia tai ylipäätään kellään ole oikeutta arvostella toista.

    • Anonyymi

      Mitäs sinä juuri teit? No arvostelit.
      Onko se nyt niin, ettei pikkukanoille voi sanoa edes "päivää", kun kuvittelevat, että se on seksuaalista häirintää, mutta pikkukanat voi ja saa pilkata miehiä mielinmäärin?
      No, mitä isot kanat edellä, sitä pikkutiput perässä. Yksi asia on varma. Sitä saatte, mitä tilaatte.

    • Anonyymi

      Pitäisikö sinun mielestäsi miehiltä kieltää oikeus arvostella naisia? Mitäs jos kyseessä on vaikka nainen kuka hylkää aina nykyisensä jonkun paremman astuttua kuvioihin? Eikö tuollaista naista esimerkiksi saisi arvostella? Entä jos mies toimii samalla tavalla, häntäkö sitten saa arvostella? Mitäs jos arvostellaan, mutta arvostellaan oikeudenmukaisesti, jokaista yksilönä, ei katsota sukupuoleen?

      • Anonyymi

        Ainahan parempaan voi vaihtaa😁sillai ne miehetkin tekee


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ainahan parempaan voi vaihtaa😁sillai ne miehetkin tekee

        Kuspäät niin tekee.


    • Anonyymi

      Anna niiden arvostella. eipä noihin tarvitse kiinnittää mitään huomiota. Tyhjät tynnyrit kolisevat kovimpaa.

      • Anonyymi

        Totta🥰👍


    • Onhan se vapaus suotu naisillekin, arvostella, vaikka sitten miehiä...
      En minä jaksa arvostella naisia tai miehiä, me ihmiset ollaan kaikki erilaisia ja usein hyvinkin omituisia tapauksia, mutta jokainen on hyvä sellaisenaan.

      • Anonyymi

        Jotenkin se vaan korostuu täällä. Välillä tuntuu kuin meissä naisissa ei ole kuin huonoa. Kaikilla ei ole kovin helppo elämä. Silti pitäs olla silarit ja ripset ja botoksit kun ei enää kelpaa työtätekevänä ihmisenä sellaisena kuin on.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Jotenkin se vaan korostuu täällä. Välillä tuntuu kuin meissä naisissa ei ole kuin huonoa. Kaikilla ei ole kovin helppo elämä. Silti pitäs olla silarit ja ripset ja botoksit kun ei enää kelpaa työtätekevänä ihmisenä sellaisena kuin on.

        Valitettavasti se korostuu täällä, olet siinä aivan oikeassa. Se myös valitettavasti kertoo aika paljon palstalle kirjoittelevien henkisestä kapasiteetista tai vähintäänkin luonteesta. Mutta kaikeksi onneksi tämä on vain virtuaaliympäristö.

        Tottahan minäkin haluaisin noin itseni ikäisen naisen (kokemus, viisaus), mutta parikymppisen ulkoasulla, ilman silikonia, botoxia ja muita. Mutta se ei ole mahdollista ja kun maan vetovoima muotoilee omatkin muodot vähemmän houkuttaviksi, niin ei ole realistista vaatia muilta sen enempää.


    • Anonyymi

      Luulin kaikkien arvostelevan kaikkia. Varsinkin lyhyet miehet saavat yllättävän paljon arvostelua, vaikka sille ei pysty järkevästi tekemään mitään. Miehiä ei ehkä arvostella niinkään karvaisuudesta, mutta karvojen ajelemista, voiteita jne pidetään naisellisena. Esimerkiksi Koreasta tulee tosin sitten vaikutteita ja meikkaaminenkin ehkä pikkuhiljaa yleistyy. Siinä taas on hyviä ja huonoja puolia, kun toisaalta ongelmakohtia voi peittää, mutta toisaalta taas itsetunto-ongelmat kasvavat.

      Arvostelu on minusta yleisesti typerää. Jos ei ole positiivista sanottavaa, niin sitten voi olla hiljaa. Itseä tosin alkaa ahdistaa sekin, jos kehun ns aiheettomasti.

    • Anonyymi

      En ole oikeastaan ikinä kuullut miesten arvostelevan naisia. Kyllä ne on naiset ketkä on arvostellut ja haukkunut miehiä.

    • Ei miehillä ole mitään oikeutta arvostella. Naiset ovat ihania.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

      Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
      Maailman menoa
      41
      6105
    2. Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa

      Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su
      Maailman menoa
      307
      5047
    3. Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut

      samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien
      Maailman menoa
      159
      4851
    4. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      135
      4659
    5. Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen

      Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil
      Maailman menoa
      19
      3877
    6. Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?

      Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema
      Asunnot ja asuminen
      19
      2404
    7. Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!

      Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud
      Suomalaiset julkkikset
      3
      2178
    8. Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)

      Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill
      Ikävä
      25
      1792
    9. Romanttinen ystävänpäivä?

      Millainen olisi hyvä ystävänpäivä hänen kanssaan?
      Ikävä
      73
      1772
    10. Kaisa Juuso eroaa

      Jää välittömästi sairaslomalle. Onko nyt Keskisarjan vuoro?
      Perussuomalaiset
      217
      1475
    Aihe