Joka päivä on Herran armo uusi, ei ole mitään syytä vedellä viestejä menneisyydestä, liikkeistä jotka ovat muuttuneet aivan toisiksi statukseltaan, vuosikymmenien aikana.
Joka päivä me kilvoittelijat olemme uuden päivän matkalla, eilinen usko ei auta tänään. On monia syitä, miksi pitäisi pitäytyä näiden lähiaikojen tapahtumissa. Maailma muuttuu raketin nopeudella, ja me joudumme samassa kyydissä olemaan meille uskoville ominaisten haasteiden kanssa. Muuttumaton sana ja voima tulee meille IKIAIKOJEN Jumalalta, mutta elomme täällä on tässä päivässä.
Ellei mitään uutta asiaa ole, niin ei pidä kirjoitella
3
98
Vastaukset
- Anonyymi
Aiemmista viesteistä on mukavata katsella vaiton lähihistoriaa.
- Anonyymi
Nykyään nämä on nimettömiä, eikä näissä henkilöistä ole edes lupaa kirjoitella, kun ei omalla nimellään kirjoita. Itse en ole kiinnostunut lainkaan henkilöistä, ainoastaan asiasta josta kirjoitetaan. Valheviestejä ja tyhjänjauhajia pyrin neuvomaan jättämään kirjoittamisen niille jotka hallitsevat asian josta kirjoittavat.
- Anonyymi
Vaikka "itse" ei ole kiinnostunut lainkaan henkilöistä, joku toinen "minäitse" voi olla niistä kiinnostunut. Onko se paha asia, jopa tuomittavaa?
Valheviestiltä tai tyhjänjauhannalta voiko joskus tuntua sellainenkin viesti, jota vaan ei oikein ymmärrä tai se on liian paljon oman ymmärryksen ulkopuolella, tai on vaan niin erilainen käsitys, kuin se "itsen" oma käsitys, vaikka se ei valhetta tai tyhjänjauhantaa olisikaan?
No tämä nyt oli tyhjänjauhantaa parhaimmillaan, mutta ei valheviestintää kai sentään?
Arvostan asennettasi ja kunnioitan määrätietoisuuttasi oikeaksi näkemäsi ja kokemasi asian esiin tuomisessa tällä palstalla, Kiitos !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El746294MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny415358Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.594233NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun734092Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja653860Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.691147- 48913
Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?29797Toivotko, että
Toivotko, että hän yrittäisi jutella sinulle? Vai toivotko, että itse voisit mennä juttelemaan?62791- 55758