Parasta eläkkeellä.

Anonyymi-ap

Kyllä se on nämä aamut ja aamiainen omalla terassilla. Tulla tukka pystyssä naatiskelemaan auringosta ja lämmöstä ja kuunnella luonnon ääniä. Kanadan mies alkoi pesemään polkupyöräänsä. Se on kova poika polkemaan. On toki jo yli kuuden kympin. Hieno homma, että pitää kunnostaan huolta. Täällä on taas rento aamu ja aurinko paistaa ja linnut laulaa ja taustalla kuuluu välillä kalastusveneiden ääntä. Asun aika lähellä merta. Se on aika lähellä sitä Farangin elämää Thaimaassa tubelta.

Täällä Kampotissa ei voi oikein tressata mistään, kunhan hoitaa asiat ajoissa ja osaa organisoida. Naapurin kissa ei tämän polkupyörä miehen, niin se tulee monesti lekottelemaan minunkin parvekkeelle ja on sitten kesy kissa. Ei yhtään pelkää ihmisiä ja monesti pitää siirtää sitä, kun lakaisee parveketta tai nostaa se toiseen tuoliin makaamaan, koska se on minun vakio tuoli. Sama homma Kanadan miehellä. Siis, jopa kissa on niin levollinen. Ei sitä viitsi hätyyttää, kun se on, niin kaveri se kissa.

Onhan se hyvä jos muutkin siellä Suomen kolhoosissa huomaa elämän arvot. En ole mitannut veren paineita, mutta luulen, että aika alhainen on nykyään. Kaveri osti sellaisen syke mittarin ja siinä istuttiin ja kokeilin sitä ja syke oli 83 sano, että se on tosi hyvä. Täällä unohtaa kaiken. Suomi-paskan ja ei tarvitse olla rotua eikä suomalaista. Mehu on mehua ja maito on maitoa ja leipä on leipää ilman suomalaista. Uutisissa suomalainen ei lähde eikä tee mitään, vaan puhutaan mitä ihmiset tykkää tehdä ja lähteä.

Se, että miksi minä kirjoitan näistä asioista on se, että monella muullakin siellä Suomessa on elämä ollut yhtä helvettxx ja kerron miten voitte nauttia elämästä ja saada tasapainoisen elämän. Siihen voitte luottaa, kun täällä verenpaineet laskee ja voit nauttia terassilla luonnon kauneudesta ja luonnon äänistä ja elämän äänistä. Naapuristossa lauletaan usein karaokea ja sekään ei haittaa, kun ihminen ei ole enää, niin neuroottinen. Älkää uskotko sitä kunnanvaltuutettua huru ukkoa ja se puhuu, vain oman itsensä olemuksen takia suomi-paskaa ylistäen. Minä en ole täällä valtioa rakentamassa, vaan kertomassa teille mahdollisuuksista ja te olette jo elämäntyönne tehneet ja nyt teidän pitää olla vapaita ja vapaita sen kaikessa merkityksessä nauttimaan elämästä. Se, joka sanoo nauttivansa valtio kolhoosissa ja kylmästä ja lumesta, niin kannattaa miettiä perusasioita. Moni tykkää juoda leijona viinaa ja Suomi maitoa ja Suomi leipää ei sen maun, vaan kuvitelma mukaan. Se on valheessa elämistä ja myös hyvin sairasta. Kyllä kaunis on kaunis ja luonto on luonto ja aurinko on aurinko.

Sellainen on myös paratiisi, missä ihmisillä ei ole nationalismia eikä aatteita ja vihaa sydämmillä. Ei ihminen juuri kaipaa mitään. Turha kuvitella, että pääset Jeesuksen herran valtakuntaan olemalla suomalainen. Kyllä siellä on kaikki ja ilman pedon nimeä.

5

339

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei ole tullut mieleesikään lopettaa jo tuo tulokseton saarnaamisesi? Ymmärrämme kyllä sinulla olevan vaikeaa, mutta tuolla saarnaamisellasi et kyllä sympatiapisteitä kerää.

      Jos se sitten auttaa sinua kestämään itseäsi, niin ehkä sillä sitten on paikkansa. Vaikka siellä paratiisissasi kalja on halpaa, niin mahtaakohan mielenterveyspalvelut olla? Vai onko niitä lainkaan tarjolla?
      Onhan se niinkin, että aina voit palata Suomeen, jos elosi käy liian raskaaksi siellä halpojen hintojen paratiisissasi.

      • Anonyymi

        Se on se kunnanvaltuutettu huru ukko. Sillä ei todellisuudessa ole edes rahaa matkustella. Todennäköisesti joku PS:n häirähtänyt.


      • Anonyymi

        😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋

        🍑 ­N­­y­­­m­­­f­o­­­m­a­­­a­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#177170721

        🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞


    • Anonyymi

      Mitä se sinulle kuuluu miten kukin elää, hoida sinä vaan ne omat asiasi.

    • Anonyymi

      Taitaa olla Tuomas Kela, itse.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa

      Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/
      Maailman menoa
      179
      2688
    2. Mitä kirjainta haluaisit

      rakastella juuri nyt?
      Ikävä
      164
      2509
    3. Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."

      Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      2187
    4. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      61
      2063
    5. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      3
      1729
    6. "UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!

      "MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!
      Maailman menoa
      59
      1444
    7. Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen

      Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu
      Perussuomalaiset
      204
      1420
    8. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      225
      1163
    9. Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."

      Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      1128
    10. Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.

      Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.
      Maailman menoa
      370
      1073
    Aihe