Kyllä se on nämä aamut ja aamiainen omalla terassilla. Tulla tukka pystyssä naatiskelemaan auringosta ja lämmöstä ja kuunnella luonnon ääniä. Kanadan mies alkoi pesemään polkupyöräänsä. Se on kova poika polkemaan. On toki jo yli kuuden kympin. Hieno homma, että pitää kunnostaan huolta. Täällä on taas rento aamu ja aurinko paistaa ja linnut laulaa ja taustalla kuuluu välillä kalastusveneiden ääntä. Asun aika lähellä merta. Se on aika lähellä sitä Farangin elämää Thaimaassa tubelta.
Täällä Kampotissa ei voi oikein tressata mistään, kunhan hoitaa asiat ajoissa ja osaa organisoida. Naapurin kissa ei tämän polkupyörä miehen, niin se tulee monesti lekottelemaan minunkin parvekkeelle ja on sitten kesy kissa. Ei yhtään pelkää ihmisiä ja monesti pitää siirtää sitä, kun lakaisee parveketta tai nostaa se toiseen tuoliin makaamaan, koska se on minun vakio tuoli. Sama homma Kanadan miehellä. Siis, jopa kissa on niin levollinen. Ei sitä viitsi hätyyttää, kun se on, niin kaveri se kissa.
Onhan se hyvä jos muutkin siellä Suomen kolhoosissa huomaa elämän arvot. En ole mitannut veren paineita, mutta luulen, että aika alhainen on nykyään. Kaveri osti sellaisen syke mittarin ja siinä istuttiin ja kokeilin sitä ja syke oli 83 sano, että se on tosi hyvä. Täällä unohtaa kaiken. Suomi-paskan ja ei tarvitse olla rotua eikä suomalaista. Mehu on mehua ja maito on maitoa ja leipä on leipää ilman suomalaista. Uutisissa suomalainen ei lähde eikä tee mitään, vaan puhutaan mitä ihmiset tykkää tehdä ja lähteä.
Se, että miksi minä kirjoitan näistä asioista on se, että monella muullakin siellä Suomessa on elämä ollut yhtä helvettxx ja kerron miten voitte nauttia elämästä ja saada tasapainoisen elämän. Siihen voitte luottaa, kun täällä verenpaineet laskee ja voit nauttia terassilla luonnon kauneudesta ja luonnon äänistä ja elämän äänistä. Naapuristossa lauletaan usein karaokea ja sekään ei haittaa, kun ihminen ei ole enää, niin neuroottinen. Älkää uskotko sitä kunnanvaltuutettua huru ukkoa ja se puhuu, vain oman itsensä olemuksen takia suomi-paskaa ylistäen. Minä en ole täällä valtioa rakentamassa, vaan kertomassa teille mahdollisuuksista ja te olette jo elämäntyönne tehneet ja nyt teidän pitää olla vapaita ja vapaita sen kaikessa merkityksessä nauttimaan elämästä. Se, joka sanoo nauttivansa valtio kolhoosissa ja kylmästä ja lumesta, niin kannattaa miettiä perusasioita. Moni tykkää juoda leijona viinaa ja Suomi maitoa ja Suomi leipää ei sen maun, vaan kuvitelma mukaan. Se on valheessa elämistä ja myös hyvin sairasta. Kyllä kaunis on kaunis ja luonto on luonto ja aurinko on aurinko.
Sellainen on myös paratiisi, missä ihmisillä ei ole nationalismia eikä aatteita ja vihaa sydämmillä. Ei ihminen juuri kaipaa mitään. Turha kuvitella, että pääset Jeesuksen herran valtakuntaan olemalla suomalainen. Kyllä siellä on kaikki ja ilman pedon nimeä.
Parasta eläkkeellä.
5
223
Vastaukset
- Anonyymi
Ei ole tullut mieleesikään lopettaa jo tuo tulokseton saarnaamisesi? Ymmärrämme kyllä sinulla olevan vaikeaa, mutta tuolla saarnaamisellasi et kyllä sympatiapisteitä kerää.
Jos se sitten auttaa sinua kestämään itseäsi, niin ehkä sillä sitten on paikkansa. Vaikka siellä paratiisissasi kalja on halpaa, niin mahtaakohan mielenterveyspalvelut olla? Vai onko niitä lainkaan tarjolla?
Onhan se niinkin, että aina voit palata Suomeen, jos elosi käy liian raskaaksi siellä halpojen hintojen paratiisissasi.- Anonyymi
Se on se kunnanvaltuutettu huru ukko. Sillä ei todellisuudessa ole edes rahaa matkustella. Todennäköisesti joku PS:n häirähtänyt.
- Anonyymi
😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋
🍑 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#177170721
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
- Anonyymi
Mitä se sinulle kuuluu miten kukin elää, hoida sinä vaan ne omat asiasi.
- Anonyymi
Taitaa olla Tuomas Kela, itse.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oulaisten vaalit, hyvä alku mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.
Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus33966Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va872032Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J50846- 47764
Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?184728Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va34728Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.35712Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke119705- 35664
Miksi tuota ei saada karkotettua Suomesta?
Sillä näkyy olevan ilmeinen suojaväri. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/6af3161b-4cdc-4ca7-b6cd-1e745efd1a97127648