5 000 000 Euroa. Hino homma Keskustalta. https://yle.fi/a/74-20014399
Pandat saivat rahaa
25
125
Vastaukset
- Anonyymi
Miten olisi vaikka terveydenhoitosektori?
- Anonyymi
Meillä on jo Kepusta Pandaministerikin. Eikö mikään rahanjako riitä?
- Anonyymi
Tarkoitat, että hallitukselta valtiovarainministeriön ehdotuksesta. Valtiovarainministeriö ei yksin päätä asiaa.
- Anonyymi
Ihmisille olis tarvittu, saitasta touhua tuollanen.
Pandat vois lähettää kotikonnuilleen. Typerää tuoda tänne niitä pällisteltäviksi järkyttävin kuluin. - Anonyymi
"Yhtiökokous on nimennyt yritykselle myös uuden hallituksen. Hallituksen uutena puheenjohtajana aloittaa Ähtärin kaupungin talousjohtaja Arja Väliaho. Tähän asti hallituksen puheenjohtajana on toiminut Keskustan kansanedustaja Mikko Savola."
Siis tuliterä ministeri ei olekaan enää Ähtärin Pandapuiston hallituksen puheenjohtaja ja sitl 5 000 000 euroa sinne kaadettiin rahaa. - Anonyymi
Kepulaisuus on: Mulle - mulle - mulle.
- Anonyymi
Kehitysmaamuslimit saa suomessa yli 3 miljardia joka vuosi…
- Anonyymi
On aika lopettaa eläirääkkäys sulkemalla eläinesittelytarhat.
- Anonyymi
Hallituksen sisälläkin ihmetellään jo Valtionvarainministeri Saarikon rahanjakoa.
https://www.hs.fi/politiikka/art-2000009347195.html - Anonyymi
Vanha viisaus. Tärkeämpää on pandojen hyvinvointi, kuin oman kansan edun ajattelu.
- Anonyymi
Pandat takaisin Kiinaan.
Rahat tarvitaan suomalaisten terveydenhuoltoon.- Anonyymi
Juuri näin. Pandat ovat ympäristörikos vailla vertaa.
- Anonyymi
mitä v1tua eikö ne jo yhdesti viety takaisin kiinaan
- Anonyymi
Vitut ne Pandat mitään suojelua tarvi, noi kuvitteli tienaavansa ihan vitusti rahaa joita tyhmät ihmiset niille kiikuttaa. Vaan toisin kävi, ketään ei kiinnosta flegmaattiset otukset, kuin ruohon kasvua seuraisi.
Voi tottavie mitä idiotismia, Keskustan nallelypsyä? Nuo mustavalkomötikät ovat tulleet maksamaan jo muutenkin rutosti ......kyllä kiinalainen nauraa!
- Anonyymi
Kepu siirtää rahaa Ähtäriin, koska Ähtäri on syvää maaseutua. Kepu pettää aina.
- Anonyymi
Meillä puolustusministerin tilalla on Pandaministeri.
- Anonyymi
Tangupallero-Annikka, kepuli, on hylännyt täysin maatilan ahkerat työntekijät jotka voisivat taata maamme huoltovarmuuden.
- Anonyymi
Liikeniskö yhtään leipäjonoihin...
- Anonyymi
Eläinnäyttelytten aika on ohi. Eläimet kuuluvat luontoon, kuten ihmisetkin. Eiväthän eläimetkään meitä ihmisiä häkkeihin telje.
- Anonyymi
Savola päättää kansanedustajauransa komeasti. Loppukausi sotaministerinä ja omaan kuntaa miljoonapotti.
- Anonyymi
Panda on haitallinen vieraslaji josta on päästävä eroon.
- Anonyymi
Kepu hävettää koko maaseutua.
- Anonyymi
Kepulia pandailua.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kepulia pandailua.
Talousvaikeuksissa painiva eläinpuisto joutuisi todennäköisesti palauttamaan pandat Kiinaan ilman uutta tukea. Pandahankkeen taustalla on vaikuttanut pitkään ähtäriläinen kansanedustaja ja uusi puolustusministeri Mikko Savola (kesk.). Mikä ihme meitä vaivaa kun eläinten häkissä pitämisen kustannusten lisäksi pitää vielä kahta otusta vartan 5 miljoonaa euroa taas lähetää rahaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1444857Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813546SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt302545SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het402223Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä652061Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan632013Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?231981Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja851973Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?
Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet191458Mitä Trump itse pitäisi siitä, jos häntä solvattaisiin
Kuten hän solvasi muita mm. Macronia? Kyllä ei huumori enää kukkisi. White house on nykyään pelkkä vitsi vain, ei mitään991262