Sanna esikuntineen taas töpeksimässä

Anonyymi-ap

16

130

    Vastaukset 16

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vielä ehtii töpeksimään.

      • Anonyymi

        🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑

        💋 ­­N­­­y­m­­­f­­­o­­­m­a­­­a­­­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#177190689

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Ulkoministeriön persuvirkamiehet ei tykkää kun putini kieliset ei saa sanaansa kuuluviin !!

    • Anonyymi

      Rehellisesti sanoen ensimmäinen ajatus kun kuulin tästä oli se että Mika Aaltolalle pitää saada uusi duuni ja samalla demarit sitouttavat suositun miehen omaan puolueeseensa.

    • Anonyymi

      Mitään uutta virkaa ei tarvita. Demareiden päiväunta vaan.

    • SS haluaa vielä viimeisillä päivillään päästä valvomaan seuraavan PM:n töitä. Tuo pitäisi perustaa ei virkamiehille vaan aina uuden hallituksen valitsemana. Muutoin ei seuraava ministeri voi luottaa siihen mitä moinen virkamies esittää! Siinä menee silloin koko homma hukkaan!

      • Anonyymi

        Jos talouspolitiikassa vv-ministeriön virkamiehet ovat asiantuntevampia ja parempia kuin poliitikot, niin eikö sama nyt pädekään turvallisuuspolitiikkaan?

        Oikeistolla on aina kengät ristissä itsensä kanssa.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Jos talouspolitiikassa vv-ministeriön virkamiehet ovat asiantuntevampia ja parempia kuin poliitikot, niin eikö sama nyt pädekään turvallisuuspolitiikkaan?

        Oikeistolla on aina kengät ristissä itsensä kanssa.

        Ei näytä asiantuntemus vv-ministeriön pojilla ja tytöillä auttaneen SS:n kanssa. Velkaa vaan otettiin mutta säästöjä ei löytynyt. Missä asiantuntijat olivat?

        Olisi parempi hoitaa turvallisuus sopivien henkilöiden kanssa, ei jonkun muun valitsemien! Virat kun ovat haittana kun irtisanominen taitaa olla kiven alla!


      • Anonyymi
        Extyökkäri kirjoitti:

        Ei näytä asiantuntemus vv-ministeriön pojilla ja tytöillä auttaneen SS:n kanssa. Velkaa vaan otettiin mutta säästöjä ei löytynyt. Missä asiantuntijat olivat?

        Olisi parempi hoitaa turvallisuus sopivien henkilöiden kanssa, ei jonkun muun valitsemien! Virat kun ovat haittana kun irtisanominen taitaa olla kiven alla!

        Sanna kielsi asiantuntijoita puhumasta. Se olisi ollut mysogyniaa. Sanna tiesi kaikki asiat paremmin, koska hän on seksikäs.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Sanna kielsi asiantuntijoita puhumasta. Se olisi ollut mysogyniaa. Sanna tiesi kaikki asiat paremmin, koska hän on seksikäs.

        Oliko edes seksikäs? Ainakin loppu ministeriaikoinaan näytti nälkävuoden heinäseipäältä!


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      https://yle.fi/uutiset/3-6471415
      Nyt olisi Halosen jemmassa jo yli 250 00 € tätä rahaa joka anottu presidentin eläkkeen päälle "ilmaa", joka kaiken lisäksi verotonta.
      Kirjoita googleen "Halonen eläke"

      Rikos anoa väärä eläke.

    • Anonyymi

      Sanna näyttelee presidenttiä.

    • Anonyymi

      Koirat sen kun räkyttää, Sannan karavaani kulkee....

      Valtioneuvoston kanslia (VNK) aikoo toteuttaa turvallisuuspolitiikan neuvonantajan viran perustamisen ja palkata tehtävään Nato- ja länsimielisen asiantuntijan.

      – Turha tästä on repiä draamaa. Ei ole ilmennyt mitään sellaista, jonka takia virkaa ei perustettaisi, VNK-lähde kertoo Iltalehdelle. Tasavallan presidentin kanslia (TPK) antoi asiasta kriittisen lausunnon.
      – Ehdotus perustunee todennäköisesti erheelliseen olettamukseen poliittista ohjausta vaativien Nato-asioiden merkittävästä ja jatkuvasta kasvusta, TPK kirjoittaa lausunnossaan.
      VNK:ssa on lähteen mukaan ihmetelty TPK:n lausunnon jyrkkyyttä.
      – Ei TPK:lta tarvitse saada lupaa tähän. Kirjoittamaton sääntö on ollut, että kanslioiden välillä ei ole niiden resursseja haluttu kommentoida. Emme mekään ole kritisoineet sitä, että Niinistö on palkannut kotimaan avustajia. VNK pyysi lausunnon kohteliaisuussyistä, lähde sanoo.

    • Anonyymi

      Haluaa islamkulttuurin kaltaisen vallan? Vain MINÄ

      kuten Putin ja Erdogan

    • Anonyymi

      Tämähän on vanha juttu, nyt on saksi Purra ja lapanen vallassa ja Häkämies pääministerinä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas

      Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei
      Tv-sarjat
      21
      1341
    2. Mies joka on oikeasti kiinnostunut

      Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää
      Ikävä
      133
      1241
    3. 64
      1230
    4. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      108
      1225
    5. Kunnanhallitus

      Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.
      Puolanka
      67
      1049
    6. Onko nyt kaikki asiat käyty läpi?

      Mun mielestä on👍
      Ikävä
      109
      999
    7. Rauha, sopiiko

      Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.
      Ikävä
      94
      957
    8. Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys

      Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev
      Sinkut
      182
      923
    9. Minkä kappaleen

      haluaisit soivan, kun astellaan alttarille?
      Ikävä
      84
      857
    10. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      43
      824
    11. Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!

      Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle
      Ikävä
      66
      791
    12. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      50
      686
    13. Vieläkö tykkäät

      Minusta niin paljon että olisit valmis?
      Ikävä
      43
      666
    14. Tykkäätkö minusta

      Mies vai et? -nainen
      Ikävä
      58
      653
    15. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      636
    16. Olit hyödytön.

      Mulle hyödytön..
      Ikävä
      98
      628
    17. Humppila korvasi johtajia tekoälyllä

      https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 150
      Maailman menoa
      87
      618
    18. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      123
      592
    19. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      52
      564
    20. Mnot, miksi sinulle on tärkeää solvata uskovia?

      Onko sinulla joku katkeruus tai peräti viha heitä kohtaan? Kirjoituksesi nimittäin tihkuvat katkeruutta ja vihaa uskovi
      Luterilaisuus
      307
      555
    Aihe