Nyt se aika koittaa, kuten joka talvi. Suuntaan hienon autoni, jota ladataan sähköllä, kohti Rukaa. Majoitun siellä hirsihuvilaan ja katselen ajan kulukseni köyhiä. Aion laittaa koko viikon, tiedätte jo mitä, niin....paha mennä kieltämään....laitan koko viikkoa kaikkia paljaalla. Paitsi en köyhiä. Kysyn aina ensin verokorttia ja vuosituloja ennenkuin suostun panemaan. Alle 50 000 euron tuloilla aivan turha tulla pyytämään aisaa. En pane. Laitan viikolla kuvia, joita voitte katsella siellä -70 luvun hiirten nakertamissa kuselle, vitulle ja paskalle haisevissa kerrostaloissanne. Palataan kohta asiaan. Se joka arvaa lähimmäksi kuinka monta kertaa laitoin paljaalla, niin lähimmäksi arvanneelle lähetän palkinnoksi käytetyn kortsun, sen käytän johonkin köyhään viikon aluksi. Tsemppiä hei kaikille. Jos tulette Rukalle, voin heittää oven raosta teille lenkkimakkaran jämiä. Tsemiä hei. Olkaa energisiä ja dynaamisia.
Hei mörököllit. Lähden viikoksi Rukalle.
24
72
Vastaukset
- Anonyymi
Olihan vajakki jolla ei ole patteriautoa Osmo? Jutut on ainakin. Ja ne sinun saan
Naiset ovat vielä piiittkään hakemistavailla. Ja tuskin saat ketään. Ei ne hulluja halua. - Anonyymi
Haltia päälle.
- Anonyymi
Perseaukisen huulten heiluttelua,eikö vara ole käydä kun kerran vuodessa ja vielä rukalla😃😃 ruka ole edes vielä lappia, vaan pohjois-pohjanmaata. Jos nappulat ei ton pidemälle riitä niin en paljon huutelisi missään😂😂.
- Anonyymi
Juu mee vaan Lappiin , mä en tykkää kylmästä niin Raiyong Thaimaassa, keväällä takaisin
- Anonyymi
Aloittajan tuntien sillä lärvillä ei vedetä kuin paljaalla käteen.
- Anonyymi
Juttujen perusteella aloittaja on käynyt etelässä eli joensuussa/pohjoisen reissut rajoittuu Lieksan ja Nurmeksen rajalle jossa ei ole näkynyt pillun palaakaan 😂🤣.
- Anonyymi
Eli nyt pylly pois tyynyltä ja laitat vaan ne radio-ohjattavan Nikko autonakut pistorasiaan latautumaan ,minkä äiti ja isukki sähkölaskussa maksavat vielä.
- Anonyymi
Olen jyystänyt aloittajaa paljaalla peräreigään, väljä oli 🤠
- Anonyymi
Sinä märkäkorva ole jyystänyt vielä muuta kun omaa höyhentyynyä. Mutta kiva jos mielikuvitusta riittää.
- Anonyymi
Höyhentyynystä se alkoi, mutta nyt hän on jo jyystänyt paljaalla aivan kaikkea se on todella dynaamisen ja energisen ihmisen merkki
- Anonyymi
Joksen sanoisi niin mielenvikaista ennen kaikkea....
- Anonyymi
No niin. Nyt on sitten ainoa kondomi käytetty. Käytin sen köyhään. Oikeastaan tosi köyhään. Vuositulot vain 25 000 euroa. Jotenkin tuntuikin tavara oudolta. Olisihan se pitänyt tietää, että oli alatuloinen. No, saipahan köyhäkin kerran elämässä kunnon rikasta miestä, muistaa varmasti loppuikänsä. Heitin sen nimittäin aamuyöstä pakkaseen, omaan kotiinsa, ettei köyhien haju tartu huvilaani. Tsemiä hei kaikille. Olkaa dynaamisia.
- Anonyymi
Miten sinä voi ketään sanoa köyhäksi? Olet itsekkin kelanasiakas. Ja ollut vuosia.
- Anonyymi
Tekisi mieli taputtaa. Parasta että muut kunnat on meille kateellisia.
- Anonyymi
Arvaan 30 kertaa! Menikö yhtään sinne päin? (Oikeesti haluun sen käytetyn kortsun).🧔♀️
- Anonyymi
malttia malttia. lomaviikko vasta alussa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
malttia malttia. lomaviikko vasta alussa.
Luuleeko joku etelän pelle, että me täällä kattellaan teitä huviksemme, jotta toivotamme tervetulleeks ilman mitään ?
Kestetään turisteja juuri kun tuovat rahaa. Ja Kuusamosta ylöspäin sitä vähemmän.
- Anonyymi
tankkasin rukalla paljaalla
- Anonyymi
Aloittaja ei ole käynyt Rukalla,eikä tule koskaan pääsemään.Keskity vaan pankolla makoiluun ja äitin ostaman koffin hörppimiseen.
Jallun sivuilta näet naisten paljasta pintaa.Se riittäköön handuun vetämiseen. - Anonyymi
Aloittaja voisi rasvata polkupyöränsä ketjut, kuuluu ilkeä kitinä baarista toiseen ajellessa.
- Anonyymi
No niin no niin hyvät köyhät. Viimeinen ilta menossa. Neljä kaatoa plus yksi köyhä. Se joka arvasi, että 30 kaatoa, hän oli lähimpänä. Lähetän köyhään käytetyn kondomin postissa. Onneksi olkoon voittaja. Harva saa palkinnoksi rikkaalta käytetyn kondomin. Olet harvalukuisessa joukossa. Tänään ajattelin vielä yhden kaadon ottaa.
- Anonyymi
Sinä saat palkinnoksi Lieksa 50 tupsupipon. Olet sinä niin höpelö jotta.
- Anonyymi
Höpöhöpö, räkänokka!
Ei sinulla mitään autoa ole. Eikä mitään muutakaan, eikä varsinkaan käsitystä ihmisten tuloista.
Paperitehtaalla siivoojatkin tienaa yli 50k€ vuodessa, kuvittelitko panevasi siivoojia, vai?
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä891839Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2771703Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2921470Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1751379- 51957
- 56957
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em70937- 66914
Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40901Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤52888