Kun haluaisi kirjoittaa Kuusaan alamaailmasta, niin mikä olisi sopiva kirjan nimeksi?
Lisäksi olisi paljon haastateltavia ihmisiä, historian tonkimista jne.
Olisko se tällainen, että "tuuppa kuusaalle"?
Ihan hetken mielijohteestahan tätä kirjaa ei aleta väsäämään, vaan sen tekeminen tulee viemään ainakin muutaman vuoden.
Tarvitaan paikkansapitävää oikeaa tietoa, kuvia ja muutakin.
Uskon kirjalle saavat suuren kiinnostujamäärän ja se voidaan tehdä myös omakustanteena, jos budjetti sallii tämän.
Tiedän nimittäin lähes melkein kaiken Kuusankosken Kouvolan pimeämmästä puolesta, joten kirjaan tulee mahtumaan todella paljon kiinnostavaa materiaalia ja pidän huolen siitä, että tietoa janoavat saavat haluamansa.
Kirjan nimeksi
5
343
Vastaukset
- Anonyymi
Siinähän vois paljastaa lehtomäen pimeän murhan🤣
- Anonyymi
Pitäisiköhän sinun lapsokainen ihan ensiksi tutustua siihen miten kirjaa oikeasti tehdään?
- Anonyymi
Pitäisiköhän sinun tietää lapsukainen sitten sellainen asia, että kirjaa ei "tehdä", vaan se luodaan, eli se kirjoitetaan luomalla ensin ajatuksia, mistä kirjoitetaan?
Sen jälkeen voisit vaikka itseksesi miettiä, että jospa aloittaja jo tietääkin kirjan "tekemisestä" jotain, jopa enemmän mitä sinä tiedät.
- Anonyymi
Olen kyllä ihan tarpeeksi sivistynyt entinen Kouvolalainen, joka kirjoittaa vain paksujen kansien väliin, ei lehtiin, eikä somelandiaan, eikä minua kiinnosta mitkään vitun kirjan "tekemiset", koska minulla ei ole tapana stressaantua mistään asioista.
Minä vain alan kirjoittamaan mitä ja miten haluan ja kun kirjani on valmis, lähetän sen julkaistavaksi, jonka jälkeen joudun varmastikin korjailemaan teostani ja kuten olen sanonut, voin sen kirjan myös omajulkaisena toteuttaa.
Silloin voin tunkea kansien väliin vaikka siansaksaa.
Hifistelemällä ei synny kuin kusipäisiä lapsia ja turhaa ajantuhlausta sen sijaan, että olisi jo nuorena työllistynyt oikealla työpaikalla oppisopimuksella, eikä millään vitun koululla, missä ei saanut edes pillua.- Anonyymi
Ne (me) olikin erimiehet jotka sai ja saa. Sinä hakkaat lapaseen.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään20818055Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen903845Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu392145Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2831562Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?711533Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1661456Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1221385Temutatko ?
Ostatko kiinalaisista verkkokaupoista halpaa tavaraa tai vaatteita ja miksi? Siksi että on kiva ostaa kun halvalla saa?1341376Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S141334- 811121