Olen vasta sairastunut 2.tyypin diabetkseen ja lääkityksenä on Metformiini aamulla ja illalla yksi tabletti.
Muuten verensokerit ovat jotain 6 paikkeilla mutta aamuarvo on monina aamuina ollut 1.2. Mittasin arvon monta kertaa kun en uskonut tuota. Yleensä aamulla särkee päätä ja oksettaa mutta, kun syön aamiaisen loppuu vaivat parissa tunnissa ja arvot ovat kunnossa.
Onko tämä ihan normaalia?
Aamusokerit 1.2
11
1107
Vastaukset 11
- Anonyymi
Ei saisi verensokeri tippua noin alas. Todella vaarallisen matala arvo, ei ole normaalia.
- Anonyymi
🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒
🔞 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#177199320
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
- Anonyymi
Ei ole normaalia. Metformiinilla ei moista pitäisi tapahtua.
Mittausvirhe.
Tilaa aika hoitajalle niin saat tarkastettua mittauksesi. - Anonyymi
Mittari rikki tai mittauksessa tapahtunut jokin ratkaiseva virhe. Tuollaisella verensokeriarvolla pitäisi olla tajuttomana ensiavussa.
Metformiinin sokeria alentava vaikutus loppuu kun sokeriarvo asettuu normaaliksi.Metformiini ei laske verensokeria vaan vähentää sokerin muodostusta maksassa jos verensokeri on liian korkea.
Verensokeri 1.2 mmol/l johtaa kyllä tajuttomuuteen.
- Anonyymi
Trollaaminen onnistui.
- Anonyymi
Ei saa trollata terveysasioiden kanssa. Joku voi ottaa todesta.
- Anonyymi
Mittari rikki, tai sitten et ole kertonut kaikkea. Tablettihoidossa tällaista ei pitäisi tapahtua.
- Anonyymi
liian iso lääkeannos
- Anonyymi
Jos mittari on 14 vanha se voi ruveta näyttämään liikaa vaikka 28,3 uudempi mittari näyttää 21,3 tulosta tai ala lukua
- Anonyymi
Noin korkeilla mittarin virhemarginaali on iso.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1561152
Poliisin potkija
Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.291083Sinä mies olisit
ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s44933- 42795
Miksi jätit minut
Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?49747- 62728
Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se
Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?71634- 37609
Miten yksi ihminen
Voi kolahtaa näin kovaa? Saada ajatukset vallattua näin totaalisesti? Taidan oikeasti tarvita ammattiapua tämän kanssa,37606- 76597