Miten päästä...?

Anonyymi-ap

Moi, olen 11-vuotias ja kyllä, harrastan ratsastusta. Rakastan hevosia ja niiden hoitamista. Osaan varustaa hevosen, putsata tarhat ja karsinat, puhdistaa varusteet, loimittaa, perus jutut ratsastaa, putsata kaviot yms, mutta ruokkia en osaa.
Niin eli kysymykseni on:
Olen vaihtamassa tallia. Käyn testaamassa tallia kyllä vielä yksityistunnilla. Talli on mielestäni hyvän oloinen, kuuluu SRL. Juu haluaisin siis päästä tallille auttamaan, hoitamaan hevosia ja taluttamaan alkeisia. Olen nähnyt että tallilla on alaikäisiä taluttajia, joten haluaisin itsekin sinne hoitamaan. Minun olisi mahdollista käydä tallilla vaikka lähes joka päivä, noin 3-5 kertaa viikossa. Juu, olen ajatellut että kysyisinkö ihan suoraan omistajalta voinko tulla hoitamaan hevosia yms? Omistaja ja muu henkilökunta näkisi varmasti että osaan hoitaa hevosia (paitsi ruokkia ja sellaista) kun käyn sillä yksäritunnilla. Niin mitä luulette, pääsisinköhän? Itse ajattelin vain kysyä suoraan omistajalta. Ps oon ratsastanut kerran viikossa hyvin säännöllisesti kohta 2 vuoden ajan. Olen käynyt myös muutamalla leirillä, joissa olen oppinut muutaman hevostaidon.
Minulta voi halutessaan kysyä lisää miksi vaihdan tallia!:)
Kiitoksia vastauksista!:)

3

241

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olen myös sellaisessa kerhossa siellä, niin opin varmasti sen kurssin aikana tallin käytänteistä yms. Olen käynyt kerran, tällä viikolla toinen kerta. Kysyisinköhän jo siellä pääsisinkö hoitamaan hevosia yms?
      Ap

      • Anonyymi

        Ps aion mennä vielä sinne yksityistunnille jonkin ajan päästä.


      • Anonyymi

        😋😍😋😍😋😍😋😍😋

        😍 ­­­N­y­­­m­­f­o­­­m­­a­a­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#177208656

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olivia Oras kuollut

      Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS
      Kotimaiset julkkisjuorut
      67
      1987
    2. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      13
      850
    3. Mies sun käytös satutti...

      Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
      Ikävä
      52
      756
    4. Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?

      Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke
      Haapavesi
      43
      682
    5. Sukunimesi eka kirjain?

      🤗
      Ikävä
      43
      651
    6. Mies tykkään edelleen sinusta

      Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
      Ikävä
      47
      614
    7. Kerro vain.

      Lipsauta johtolanka...
      Ikävä
      80
      606
    8. Tönölän hukkaputki

      Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le
      Kuhmo
      35
      564
    9. Ei mitään käytöstä

      Ei Jumalauta. Videoidaan kun jollain hengenvaarallinen tilanne. Ja laitetaan nettiin. VITTU HÄPEÄ. Olisko kiva jos su
      Ähtäri
      29
      546
    10. 48
      531
    Aihe