Moi, olen 11-vuotias ja kyllä, harrastan ratsastusta. Rakastan hevosia ja niiden hoitamista. Osaan varustaa hevosen, putsata tarhat ja karsinat, puhdistaa varusteet, loimittaa, perus jutut ratsastaa, putsata kaviot yms, mutta ruokkia en osaa.
Niin eli kysymykseni on:
Olen vaihtamassa tallia. Käyn testaamassa tallia kyllä vielä yksityistunnilla. Talli on mielestäni hyvän oloinen, kuuluu SRL. Juu haluaisin siis päästä tallille auttamaan, hoitamaan hevosia ja taluttamaan alkeisia. Olen nähnyt että tallilla on alaikäisiä taluttajia, joten haluaisin itsekin sinne hoitamaan. Minun olisi mahdollista käydä tallilla vaikka lähes joka päivä, noin 3-5 kertaa viikossa. Juu, olen ajatellut että kysyisinkö ihan suoraan omistajalta voinko tulla hoitamaan hevosia yms? Omistaja ja muu henkilökunta näkisi varmasti että osaan hoitaa hevosia (paitsi ruokkia ja sellaista) kun käyn sillä yksäritunnilla. Niin mitä luulette, pääsisinköhän? Itse ajattelin vain kysyä suoraan omistajalta. Ps oon ratsastanut kerran viikossa hyvin säännöllisesti kohta 2 vuoden ajan. Olen käynyt myös muutamalla leirillä, joissa olen oppinut muutaman hevostaidon.
Minulta voi halutessaan kysyä lisää miksi vaihdan tallia!:)
Kiitoksia vastauksista!:)
Miten päästä...?
Anonyymi-ap
3
241
Vastaukset 3
- Anonyymi
Olen myös sellaisessa kerhossa siellä, niin opin varmasti sen kurssin aikana tallin käytänteistä yms. Olen käynyt kerran, tällä viikolla toinen kerta. Kysyisinköhän jo siellä pääsisinkö hoitamaan hevosia yms?
Ap- Anonyymi
Ps aion mennä vielä sinne yksityistunnille jonkin ajan päästä.
- Anonyymi
😋😍😋😍😋😍😋😍😋
😍 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#177208656
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei3671405- 63916
- 83880
- 116875
- 61810
- 94701
- 45681
En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.56584Voisitko mies auttaa..
Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.49579Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä
Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku112534