BMW on lujaa laatua
Anonyymi-ap
1161
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Normaalia bemarin sähkövikaa. Vähän väliä sattuu. BMW veti hiljattain erittäin suuren autoerän myynnistä takaisin tehtaalle korjaukseen paloturvallisuusriskin vuoksi. Samaa ongelmaa ollut vuosikaudet. Palaa tussahtelevat.
Milloinkahan bemariparkissa tai muualla Lieksassa palaa.
Bemarin sähköongelmia löytyy monista kohdista. Lämmityslaitteesta johtuvia paloja on ollut aika taajaan. Talvikelissä lämmityslaite joutuu koville pohjolassa. Eteläeurooppalaisen auton tekniikka joutuu koville.
Osta audi. Audissa on teknistä etumatkaa.
BMW pitäisi autona saada varmatoimisemmaksi ympärivuotiseen käyttöön. Suorituskyvyn puutteet lyövät silmille erityisesti talvella. Lumella ja jäällä selviytyminen on kiikun kaakun.
Varmasti palaa useitamuitakin merkkejä. Itse olen nähnyt Opelin rangeroverin, Toyotan . Kuorma auton. Taunuksen, ollut sammuttamassa yhtä Opelia.
Lada on ainut joka on lujaa laatua BMW on viskoutumisen iloa.
Osin totta. Lada on perusvarma mutta ajo-ominaisuudet heikot. BMW ei niin perusvarma mutta ajo-ominaisuudet vuodenajoista riippuen välttävät tai tyydyttävät.
Bemarin perusvika on heittelehtiminen vähänkin painavammalla kaasujalalla. Monet itseasiassa ostaa bemun heittelehtimisen vuoksi ja saavat siitä nautintoa.
Bemari on talvella kun bronson sytkäri. Syttyy.
Tohmiksella karkasi kuskin käsistä ja eikun katolleen BMV hyvin viskoutuu.