Kansa taas eri mieltä Sannan kanssa

Sanna haluaa lopettaa polttomoottoriautot. Kansa ei.

https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/d43027b4-f413-4780-b776-e550038ac32f
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Sannalla on muulin pää.

Äänestä
  • 😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋

    💋 ­­N­­y­­m­­­f­­o­­­m­­a­a­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17722044v

    🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Äänestä

Kaikki akku ja vihree lopettava !! Asun kerrostalossa ja mulla on öljylamput , ja kaasukeitin ratio on veivattava ja vibra on polttomottorikäyttöinen !!

Äänestä

Sanna haluaa sähkö Ladoja Suomalaisille.

Äänestä

Tässäkin asiassa hallitus on hakoteillä.

Äänestä

Mitäpä Marin autoista tietäisi! Suomessa pelkät sähköautot menesty ja sitäpaitsi nehän ovat hengenvaarallisia. Voivat roihahtaa palamaan milloin vain! Ja se ympäristöystävällisyys, mistä ne kaikki akut tullaan saamaan ja mihin hävitetään. Eikä se sähkön saantikaan ole mitenkään taattu!

Äänestä

Autonvalmistajat sen päättää milläautoilla ihmisetkulkee tulevaisuudessa, polttomoottorilla varustetut on jäämässä paitsioon uusienvalmistuksessa.
Markkinatalous valmistaa sitä joka käy kaupaksi, mitenkäs muuten?

Silloin yhteiskunnan pitää reagoida siihen muutokseen, omalta osaltaan.
Eikä tuijottaa persumaisesti peruutuspeiliin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Sanna haluaa lopettaa polttomoottoriautot. Kansa ei.

https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/d43027b4-f413-4780-b776-e550038ac32f

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu