https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/9435695b-e455-4c18-8a2d-68e6e241c31f
Tekstissä on mielenkiintoinen kohta.
Venäjä tietää mahdollisuudet voittaa sota ovat olemattomat.
Onko näin? Lippu salkoon jos näin on. 🙂
Päivitys Ukrainasta
10
189
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä Venäjä tietää, ettei se surkeana barbaari-natsivaltiona voi pitkään pärjätä koko sivistysmasilmaa vastaan.
Sääliksi käy vaan perus Jevgeniä. Joka painaa 15 h päiviä Ladan tehtaalla ja tuo borch keiton pöytään. On sota vastainen eikä asiaan mitään osaa eikä arpaa. Ikävää.
- Anonyymi
Mutta pärjäsiväthän Suomi ja Saksakin jonkin aikaa samassa tilanteessa.
- Anonyymi
>Tekstissä on mielenkiintoinen kohta.
>Venäjä tietää mahdollisuudet voittaa sota ovat olemattomat.
>Onko näin? Lippu salkoon jos näin on.
Luepa uudelleen se uutistekstisi lävitse. Tuon sanoja ei ollut venäläinen, vaan Ukrainan kansallisen turvallisuus- ja puolustusneuvoston sihteeri Oleksi Danilov.
Donilov siis kertoo Iltalehdelle, että Venäjän mahdollisuudet voittaa sota ovat olemattomat. Ihan oikein sanottu. Ei ukrainalaisen Donilovin ainakaan kuulu kehustella ja tukea ajatusta, että Venäjä muka onnistuisikin toimissaan. - Anonyymi
Kutkuttava ajatus on, koska ukrainalaiset hoksaavat että vastapuolella paukutellaan vaan papatteja🤣🤣
- Anonyymi
Tuskin kukaan pystyy voittamaan. Ukrainan kriisi on ratkaistava neuvottelemalla.
Se on vaan vaikeaa. Koska putte pelkää menettävänsä kasvonsa. Vaikka näin ei asia ole. Kenties?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks2084575Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t1043313Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per881807Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va141420Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181346Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 20241263Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt2591216- 521190
Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi101141- 551089