Laitoin linkin Helsinkiin

Tästä footumista Että näkevät omin silmin kuinka pikkupaikkakunnalla kateus on kaiken mustaama voima.
24241
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Hullu poistaa kaikki positiiviset aloitukset ylläpidosta.
Ilmoita sinäkin.

Äänestä
  • 😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍

    ❤️ ­­­N­­­y­­­m­­f­­o­m­­a­a­­­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#177239731

    🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Äänestä

Minä laitoin kans linkin Ivaloon

Äänestä

Mä laitan linkin presidentille.

Äänestä

Minä laitoin kuuhun

Äänestä

Minä laitoin linkin turkkiin,erdoganille.

Äänestä

Itäiseen naapuriin p.u.t.i.n.i.l.l.e on myös laitettu,tietää osoitteen pitkän matkan ohjuksille

Äänestä
  • Putin saa kuolla pois

    Äänestä

Helsingissä on aivan samanlainen vittumainen savomafia, asia ei ole uutta. Ainoa tehtävä on mustamaalata ja aiheuttaa mielipahaa kaikille. Russamaista menoa kuten savossa on muutenkin.

Äänestä
  • Odotamme raporttia Ivalosta

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Odotamme raporttia Ivalosta

    Täällä Ivalo. Nuin mulkkua väkeä ei ole etes meillä lapisha. Met senthään vittuilemma urakalla kaikille. Savolaiset vetää voiton 6-0.

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Täällä Ivalo. Nuin mulkkua väkeä ei ole etes meillä lapisha. Met senthään vittuilemma urakalla kaikille. Savolaiset vetää voiton 6-0.

    No jänkhäjoonaat hyvänä kakkosena.

    Äänestä

  • Oliko ko se Mauri sieltä Savosta! Hommasi meille tänne merenrantaan 150 tuulimyllyä ja meinas että maailma on nyt pelastunu,(ja vävypojan tili). Kuulo on nyt menny ja metät hakattu,tiet ajettu paskaksi ja jatkuva jumputus täyttää yöt. Juu,hyväksi oli meille...

    Äänestä

Minä liputan kaikki videot .

Äänestä

Varmaan niitä kiinnostaa niin vietävästi tuppukylän zorrot!

Äänestä
  • Taitaa olla tumppukylä.

    Äänestä

joo

Äänestä

Kyllä maaseudun tubettavat kotipiha oleilijat aiheuttavat vi###usta ihmisille jotka joutuvat aamuvarhaisella lähtemään tienaamaan perheelleen elantoa ja pyörittämään tätä yhteiskuntaa.
Olin täysin väärässä kun patistin omia lapsia opiskelemaan ja kokeilemaan siipien kantavuutta.
Joutuivat lähtemään kotilieden lämmöstä ja kotimetsän suojasta kylmään kovaan maailmaan.

Äänestä

Jyväskylässä naureskellaan aivan julkisesti Tuusniemi palstan kateellisille urveloille. Koko Tuusniemen tuppukylästä ei olla kuultu mitään ennen MetsaMania. Ja muut kadehtii ja dissaa häntä.

Äänestä
  • onko jotain kadehtittavaakin kuusen alla kuusta kuvaajia kohtaan!?

    Äänestä

"Koko Tuusniemen tuppukylästä ei olla kuultu mitään ennen MetsaMania. Ja muut kadehtii ja dissaa häntä."

Vielä 80- luvulla suomalainen maaseutu oli Pohjanmaata lukuun ottamatta täynnä metsien keskellä asuvia kaikki tietäviä ylpeitä ja leuhkoja urveloita.

Silloin ei vain ollut Youtubea, mutta Hannu Karpo oli.

Äänestä

Kateelliset nostavat menestyviä tietämättään.

Äänestä

Kateus on kiva tunne. Sitä voi hallita ja sillä voi siten leikitellä.

Aatelkaa kun metsaman ei voi kenellekään kateellinen tai katkera. Kuuluisuutta ja mannaa tulee ovista ja ikkunoista. Kaikki läheisetkin saavat nauttia paljosta hyvästä.

Äänestä
  • Jaahas

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tästä footumista Että näkevät omin silmin kuinka pikkupaikkakunnalla kateus on kaiken mustaama voima.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu