Niin psykosi lääkkeeissä on joku aine mitä aiheutta pysyvän muuteksen aivoihin että silloin kun joku on joskus pitempi aika käyttänyt psykosi lääkkeettä niin hänellä ei tule alkoholista nousu humala tai euforia.
Eli hän teke sen saman asian kun minä eli lopetta juomisen ja on kuten minä nyt olen ollut tähän mennessä melkein 23 vuotta juomatta.
Eli ne on keksinnyt sen ratkaisun sihen miksi jeppe juo mutta ne ei halua julkaista se keksintö tai otta se keksintö käyttön kun alko on niin hyvä bisnes mutta ne on keksinnyt monta asia mitä ne ei ole julkaissut eikä ottanut käyttön.
Ratkaistu miksi jeppe juo.
3
397
Vastaukset
- Anonyymi
Maailmassa on satoja miljoonia ihmisiä joilla on vakava alkoholiongelma.
Heistä suuri osa olisi valmis maksamaan melkoisen summan lääkkeestä, jolla he pääsisivät eroon alkoholiongelmastaan. Mutta kun sellaista lääkettä ei ole.
Lääketeollisuus on yksi kolmesta suuresta (laillisesta) bisneksestä maailmassa. Muut kaksi ovat alkoholi- ja aseteollisuus.
Lääketeollisuus on yrittänyt jo kymmenien vuosien ajan kehittää lääkettä, joka auttaisi ihmisiä pääsemään eroon alkoholiongelmastaan, mutta ei vaan ole siinä onnistunut.
Jos joku tänään keksisi alkoholismiin toimivan lääkkeen, niin jo huomenna hän olisi miljardööri. - Anonyymi
Aloittaja on pikkuisen väärässä tuossa väitteessään.
Psykoosilääkkeet ja alkoholi ei ole paras yhdistelmä, kyllä niillä euforiaa aikaiseksi saa, ihan jopa pysyvää sellaista ( psykoosinkin kaltaista olotilaa ).
Itsellä on lähes 20 vuoden kokemus elämän varrelta, miten onnistuu elämänsä pilaamaan lääkkeillä ja alkoholilla.
En suosittele kenellekään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko2753445Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1101770Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is2481466- 741356
- 661245
Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra1991107Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta
"MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:521099- 631001
- 22937
IS viikonloppu 16.-17.5.2026
Tänä viikonloppuna on Kärkkäisen ja Skyttän yhteistyönä syntynyt 3.0 arvoinen sanaristikko ratkaistavana.35883