Ratkaistu miksi jeppe juo.

Anonyymi-ap

Niin psykosi lääkkeeissä on joku aine mitä aiheutta pysyvän muuteksen aivoihin että silloin kun joku on joskus pitempi aika käyttänyt psykosi lääkkeettä niin hänellä ei tule alkoholista nousu humala tai euforia.

Eli hän teke sen saman asian kun minä eli lopetta juomisen ja on kuten minä nyt olen ollut tähän mennessä melkein 23 vuotta juomatta.

Eli ne on keksinnyt sen ratkaisun sihen miksi jeppe juo mutta ne ei halua julkaista se keksintö tai otta se keksintö käyttön kun alko on niin hyvä bisnes mutta ne on keksinnyt monta asia mitä ne ei ole julkaissut eikä ottanut käyttön.

3

349

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Maailmassa on satoja miljoonia ihmisiä joilla on vakava alkoholiongelma.
      Heistä suuri osa olisi valmis maksamaan melkoisen summan lääkkeestä, jolla he pääsisivät eroon alkoholiongelmastaan. Mutta kun sellaista lääkettä ei ole.

      Lääketeollisuus on yksi kolmesta suuresta (laillisesta) bisneksestä maailmassa. Muut kaksi ovat alkoholi- ja aseteollisuus.
      Lääketeollisuus on yrittänyt jo kymmenien vuosien ajan kehittää lääkettä, joka auttaisi ihmisiä pääsemään eroon alkoholiongelmastaan, mutta ei vaan ole siinä onnistunut.

      Jos joku tänään keksisi alkoholismiin toimivan lääkkeen, niin jo huomenna hän olisi miljardööri.

    • Anonyymi

      Aloittaja on pikkuisen väärässä tuossa väitteessään.
      Psykoosilääkkeet ja alkoholi ei ole paras yhdistelmä, kyllä niillä euforiaa aikaiseksi saa, ihan jopa pysyvää sellaista ( psykoosinkin kaltaista olotilaa ).
      Itsellä on lähes 20 vuoden kokemus elämän varrelta, miten onnistuu elämänsä pilaamaan lääkkeillä ja alkoholilla.
      En suosittele kenellekään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä

      Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai
      Ikävä
      120
      10043
    2. Persut: haluamme lisää veroja!

      Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki
      Maailman menoa
      78
      5016
    3. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      69
      4852
    4. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      7
      3300
    5. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      14
      2517
    6. Numero josta kaivattusi tulee mieleen

      Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.
      Ikävä
      107
      1740
    7. Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet

      🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.
      Ikävä
      55
      1570
    8. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      47
      1536
    9. Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera

      Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota
      Lieksa
      59
      1454
    10. Heräsin taas sinä mielessä

      Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?
      Ikävä
      66
      1402
    Aihe