Avatar 2 meriseikkailu

Anonyymi-ap

Näkyy vain elokuvateattereissa kuulemma eikä aijota laittaa dvd-levylle ollenkaan on tämä totta?.

8

626

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Joo ei tule dvd levylle vaan BLuE-RAY koska sille mahtuu 4,4h ohjelmaa ja dvd levylle vain 2,40h oli joutunut laittamaan 2 levylle 2levyn kotelo olla vielä oli niitä kun katsoi R-kioskista kun niitä vuokrasi vuonna 95.v. Kunnes rautakirja luopui toiminnasta kannattomana ,kioskikin lopetettiin siitä oli hyvä hakea diabetes paketit ,saunalahti preipd latauslipukkeet kaikki siirtyy nettiin ,isompiin kaupungeihin tai aukiolo aikoja supistetaan PANKKI ainakin paljon vielä ihmisiä jotka eivät osaa käyttää älypuhelinta tai ei halua vanha aina parempi.Äitikin osasi alussa käyttää tietokonetta ,minä käytän sitä käy fasebook en osaa enään mennä sinne, puhelin aina hukassa ,auton avaimet, älytelevisio minä aina joudun laittamaan sen päälle ja samuttamaan ,vanha tv aina valmis kun painoi nappia ,älyttelevisiossa pitää painaa ainakin 3 eri nappi että kuva tulee 💯 kertaa opeteltu ei onnnistu vanhassa vara parempi.

      • Anonyymi

        Rautakirjalla oli aivan liian kovat hinnat/vrk videovuokraus. Loppuun asti pitivät Kontulassakin Marmorivideossa 40mk/vrk hintaa. Ei mitään järkeä ja siihen aikaan videovuokraelokuvat vielä olisivat kiinnostaneet vhs-muodossakin suurempaakin yleisöä. 10 mk/vrk ja elokuvat olisivat olleet kierrossa.


    • Anonyymi

      Avatar 2 meriseikkailu blue-ray kesäkuun lopulla vasta saatavilla ainakin ostettavana .

    • Anonyymi

      Katselin elokuvaa tunnin ajan. Alku hieno ja lupaava ja taso samaa mihin on totuttu parhaimpien konsolipelien välivideoissa. Mahtavia ja selvästi mietittyjä. scifimaisemia Ajattelin tyyytyväisenä, että tätähän olen kaivannutkin ja odottanut. Elokuva hyytyy kuitenkin pian alun jälkeen ja oli pakko pikakelata loppuun. Ei ole ihan sellaista seikkaluhenkeä, jota olisn kaivannut, vaan nyt taas valmistaudutaan typerään lopputaisteluun. ilmeisesti lapsikatsojille ensisijaisesti suunnattu elokuva. Tietokoneanimaatiolla on kuitenkin mahdollista tehdä todella hienoa jälkeä. Taitaa vaan olla vielä aika työlästä tehdä koko pitkän elokuvan verran tasiasen hyvää jälkeä.

      • Anonyymi

        Konsolipeleissä on havaittavissa sama ilmiö, että toimii välillä hyvin ja näyttää hyvältä, mutta sitten taso laskee joksikin ajaksi noustakseen uudelleen. God of War - Raghnarök on tästä hyvä esimerkki. Kokonaisuutena heikko peli, jota ei mielellään uudelleen pelaa, mutta pituutta on ja toimii parhaimmillaan. Toivottavasti ei tulee uutta trendiä tästä peleihin.


    • Anonyymi

      Olitosiaan kyllä aika tylsä animaatio elokuva, tämähän oli nyt ihan puhtaasti animaatio elokuva ja tulevat osat varmaan myös

      • Anonyymi

        Nykyanimaatioteknologialla on kuitenkin mahdollista tehdä todella laadukastakin työtä. Se vaan taitaa olla aika työlästä, tai sitten ne tekevät tahallaan epätasaista työtä. Rima nimittäin tuppaa nousemaan kun tehdään äärimmäisen laadukas animaatioelokuva, tai esimerkiksi peli. Kuluttajille ei sen jälkeen aina kelpaakaan enää mikä tahansa, vaan vaaditaan laatua. Netflixillä pyörii sarja Love, Death & Robots, jossa on erillisiä lyhyitä animaatioelokuvia ja ainakin kaksi niistä on loistavia "In Vaulted Halls Entombed" ja "Secret War".


    • Anonyymi

      ihan normaali yavallinen animaatio elokuva, ei mitään erityistä, ääninäyttelijät ihan ok

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      23
      3133
    2. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      3
      763
    3. Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän

      Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 🫩
      Ikävä
      68
      750
    4. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      3
      700
    5. Mistä tietää, onko hän se oikea?

      Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha
      Ikävä
      35
      607
    6. Miten voitkin olla aina niin fiksu

      ...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä
      Ikävä
      32
      591
    7. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      20
      539
    8. Mitä ajattelet

      Meistä nykyään.
      Ikävä
      39
      533
    9. Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."

      Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve
      Suomalaiset julkkikset
      3
      529
    10. Oletko varma

      Ettei meistä tule mitään?
      Ikävä
      40
      521
    Aihe