Kengät pornossa

Anonyymi-ap

Kun katsoo varsinkin 90-luvun alun pornofilmejä ja -lehtiä sekä sen ajan kuvia netistä, niin lähes kaikilla naisnäyttelijöillä on kengät jalassa. Siis aivan sellaiset oikeat juhla-avokkaat, joissa on korkeat piikkikorot.
Kauniit alusvaatteet ja pitsisukkikset ymmärtää, mutta miksi pitää olla juhlakengätkin jalassa?

16

1213

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Se on seksikästä.

      • Anonyymi

        🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑

        😍 ­­N­­y­­m­­f­­­o­m­a­­­a­­­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17724312Y

        🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞


    • Anonyymi

      Onhan se paljon seksikkäämpää

      • Anonyymi

        Sirkuspelle riehaantui


    • Anonyymi

      Nainen on seksikkäimmillään paljain jaloin.

      • Anonyymi

        Makuja on monia, eiköhän tuostakin olla tehty markkinatutkimus?


      • Anonyymi

        Smaksak som man säger i Sverige


    • Anonyymi

      Ei ne muovikengät ole juhlakenkiä, vaan tarkoitus tehdä persjalkaisesta säihkysääri ja perä sellaiseksi tyrkyksi jota on kiva katsella ja mikä tärkeintä, nuo muovikengistä on helppo pesästä kaikki mallit ja limat pois.

    • Anonyymi

      Mulla on korkkarit sängyn alla ja pidän niitä välillä myös sängyssä, koska mieheni niin haluaa. En ole edes pohtinut asiaa sen enenpää.

      • Anonyymi

        Pohdi edes sirkukseen menemistä 🤡


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Pohdi edes sirkukseen menemistä 🤡

        Ei,ei... mä meen mieheni kanssa Lontooseen clubille ja laitan korkkarit jalkaan.


      • Anonyymi

        Minulla on ne yöpöydän laatikossa, sukkineen ja sukkanuhavöineen. Pidän niitä silloin tällöin mieheni iloksi. Ja toisaalta tunnen itseni seksikkääksi niihin pukeutuneena.


    • Anonyymi

      Itse tykkään kun nainen on paljain jaloin.

    • Anonyymi

      Ne on seksikkäitä. Vaatteet korostaa niitä alueita, jossa ei ole vaatteita.
      Siksi esim. korsetti tai stay-upit korostaa seksikkyyttä.

    • Anonyymi

      Nuori kaunotar on mielestäni seksikkäimmillään paljain jaloin (ja muutenkin ihan paljaana, ilman kynsilakkaa, ilman huulipunaa, siis luonnollisena).

      Vanha nainen saattaa saada rupsahtaneisuuttaan vähän piilotettua asusteilla, esim. piikkarit jännittää säärten lihaksia hieman jolloin rypyt ja löysyys ei erotu niin selvästi, tämä saattaa hölmöttää joitakin miehiä.

      On muistettava että jalkaterän kokonaan piilottavat jalkineet, kuten huorasaappaat, ovat aina olleet vakioasustetta feikkinaisilla. Samoin kuin kädet ja ranteet piilottavat käsineet ja aataminomenan piilottava asuste/rekvisiittaa kaulalla.

    • Anonyymi

      Kyllä, ovat miehiä, transsuja, niitä valmistettiin Amerikassa jo '-70 luvun loppupuolella. Jalat (ja kädet) paljastavat helposti, koska miehillä kummatkin ovat paljon kookkaammat eikä niitä voi mitenkään pienentää. Siksi näillä naista feikkaavilla miehillä on saappaat, tai muut koon arviointia hämäävät jalkineet, ja usein myös käsineet (tai kädet muuten piilossa.

      Yksi vähemmän tunnettu fysikaalinen ominaisuus josta erottaa oikean naisilla ja oikean miehen, on niin kutsuttu (alaraajojen) q-kulma. Kun henkilö seisoo alaraajat suorana, kantapäät sekä isovarpaat (tai vaivaisenluut) kiinni toisissaan, niin naisilla polvet ottavat kiinni toisiinsa tai jopa estää tuon asennon. Miehillä q-kulma on pieni, polvien väliin jää ilmaa tuossa asennossa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      269
      4881
    2. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      88
      3354
    3. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      42
      3198
    4. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      48
      2566
    5. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      45
      1817
    6. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      97
      1620
    7. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      97
      1418
    8. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      11
      1107
    9. PS uusimman gallupin rakettimainen nousija

      https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden
      Maailman menoa
      144
      1025
    10. Tekiskö nainen mieli tavata...

      Viikonloppuna ja...?
      Ikävä
      70
      1017
    Aihe