Demarit turvallisuussyistä toimintakieltoon EU:ssa

Anonyymi-ap

Kreikkalaisen demaripj:n toiminta EU:ssa on niin törkeätä, että olisi ehkä turvallisuussyistä varminta määrätä koko demarikonklaaville 1-2 kauden toimintakielto EU:ssa. Tämä tarvittaisiin selvitysten ajaksi siksi, että ihmiset uskaltaisivat puhua asioista ja kyettäisiin puolueettomaan tutkintaan. Siellä maksetaan sikapalkkoja ja etuja siksi, että kenelläkään ei olisi kiusausta rikollisuuteen. Tässä se nähdään taas ihmisen perusluonne. Mikään ei riitä, kun päästään vallan kahvaan. Jos jatketaan näin, vähän ajan kuluttua sorvataan loppulausunto, jossa kerrotaan kysymyksessä olevan yksityistapaus, josta otetaan opiksi.

4

241

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eikä vain EU:ssa. Sama kansalliselle tasolle, että voitaisiin katkaista koko kasvuketju.

    • Anonyymi

      Olen kuullut, että Suomessa on samantyyppinen ongelma. Siellä SDP:n puheenjohtaja sulkee etukäteen pois puolueita mahdollisista hallitusneuvotteluista. Ihan kuin olettaen, että hänet siinä hommassa vielä nähtäisiin tai joku muu puolue haluaisi SDP:n kanssa enää hallitukseen. Uskomatonta.

      • Anonyymi

        Siitä voisi päätellä, että on jotakin pelättävää tai ainakin piiloteltavaa vai miksi sdp yrittää tehdä
        Suomeen kahden kamarin hallintoa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ihana on nähdä edes ohimennen

      Mitenköhän mies sua voisi lähestyä❤️? Oon lääpälläni suhun mutta en uskalla lähestyä vaikka vilkuilet ja huomaan että su
      Ikävä
      148
      7484
    2. ymmärrätkö miksi minua sattui?

      Vinkki, jätit tekemättä jotain.
      Ikävä
      61
      4280
    3. Mies, mua jotenkin kiinnostaa

      Että osaatko sä ollenkaan höllätä? Ootko aina kuin persiille ammuttu karhu. Pohtimassa muiden vikoja?
      Ikävä
      139
      3886
    4. Aamu on aina iltaa viisaampi.

      Hyvää huomenta rakas. Ajattelen sinua taas ja yritän keksiä keinoja luoksesi. Satuttaa, kun unohdan sinua joka päivä ene
      Ikävä
      23
      3872
    5. Moi kuumis.

      Just ajattelin sua. Oot mun rauha, turva ja lämpö. Olet monia muitakin asioita, mut noita tartten eniten. Pus.
      Ikävä
      42
      3170
    6. Juuri sinut kainaloon haluaisin nyt

      Sydän sykkii vain sinulle Sinä olet se jota kaipaan Sinä olet se josta uneksin Jos sinun rinnallesi jäädä saan Tän koko
      Ikävä
      25
      3155
    7. Saattaisimme olla yhdessä

      Vaarallinen yhdistelmä. Käsitin, että meillä molemmilla on samanlaista historiaa... Siitä huolimatta haluaisin kokeilla
      Ikävä
      38
      3128
    8. Miten hyvin tunnet kaivattusi?

      Mikä hänessä kiehtoo? Asiallisia vastauksia kiitos. 🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      48
      2813
    9. Milloin olisi sinun ja kaivattusi

      Kaunein päivä? Kamalin hetki? Miksi? Kumpaa pyrit muistelemaan? Kumpi hallitsee mieltäsi?
      Ikävä
      42
      2700
    10. Oletko joutunut kestämään

      Mitä olet eniten joutunut kestämään?
      Ikävä
      49
      2454
    Aihe