En uskalla tulla lähellesikään, kuten en nyt lauantainakaan, koska en saisi taaskaan nukuttua ollenkaan öisin ainakaan kahteen viikkoon. Olet jotain ihmeellistä. Kun kohtasin sinut, tiesin, että en enää etsi mitään. Kun näin lempeän katseesi ja hymysi, en enää tarvitse muuta, palaset loksahtivat paikalleen. Olen onnellinen, jos olet elämässäni jollain tavalla läsnä. Emme voi olla yhdessä, koska olemme kumpikin varattuja, mutta tiedä, että rakastan sinua. Jos kuljetat sitä ajatusta mukanasi, se ei vahingoita eikä loukkaa ketään. Kuuntelen sinua.
Rakastan. Ihmettelen sinua
14
719
Vastaukset
- Anonyymi
Ei mulle, koska en ole häntä lauantaina nähnyt. Onnellista jatkoa sulle.
- Anonyymi
Kohtasit lauantaina? Aika vahvoja tunteita ihmistä kohtaan joka ei ole puolisosi.
- Anonyymi
En kohdannut lauantaina, kuten siinä sanoin. En mennyt, koska en uskaltanut. Mahdollisuus olisi ollut. Vuosi on tätä tunnetta jo. Olen huomannut, että on erilaista rakkautta. Tämä on laatuaan jotain ihmeellistä. Kotona arjessa on turvallista, syvää kiintymystä, tämä on toisen tunnistamista toiseksi puolikkaaksi, joksikin, josta tulee tunne, että ei tarvitse enää etsiä mitään.
- Anonyymi
Eroa, koska huijaat puolisoasi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eroa, koska huijaat puolisoasi.
Itse asiassa en lainkaan huijaa. Päinvastoin. Rakastan häntä. En vaihtaisi, vaikka tunnen näin. Elämä on tällaista. Saahan sitä rakastaa kahta yhtäaikaa. Ei tämä maailma ole mustaa ja valkoista joko-tai!
- Anonyymi
Itseasiassa huijaat puolisosi lisäksi itseäsi.
- Anonyymi
Kerro miltä kaivattusi näyttää? Tumma vaalee silmienväri ikää? 😊 Ja missä olisit hänet voinut nähdä?
- Anonyymi
Ulkokuori on ulkokuori, mutta pitkä, komea. Suku-ja etunimissä sama määrä kirjaimia
- Anonyymi
Epäilen että et lähestyisi vaikka olisitte molemmat vapaita. Haavekuva särkyy kun tutustuu. Hän on sinun pakosuunnitelma joka ei ole todellinen.
- Anonyymi
Voi olla niin
- Anonyymi
Vmp...
- Anonyymi
Katse voi olla lempeä mutta nauru on hyeenan nauru. En luottaisi moisen naurun omaavaan henkilöön. Varsinkaan jos tykkää naureskella muille ihmisille.
- Anonyymi
No ompa siirappiseksi mennyt varattuna kirjoittella nyt noin oletko vajaapäästäsi??!
- Anonyymi
Kyllähän se sinua nyt ärsyttää. Miksi? Mitä se sinusta kertoo, että ärsyttää? Mieti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 132194
Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin
Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni831609Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."
Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä731435Asunnottomuus lisääntyy
Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ2571432Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja
Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S2321326Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua
Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais121110Sulle on tullut
Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä1041069Olen rakastunut sinuun mies edelleen
Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍1341050- 92993
Minä pyydän,
jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi65983