En uskalla tulla lähellesikään, kuten en nyt lauantainakaan, koska en saisi taaskaan nukuttua ollenkaan öisin ainakaan kahteen viikkoon. Olet jotain ihmeellistä. Kun kohtasin sinut, tiesin, että en enää etsi mitään. Kun näin lempeän katseesi ja hymysi, en enää tarvitse muuta, palaset loksahtivat paikalleen. Olen onnellinen, jos olet elämässäni jollain tavalla läsnä. Emme voi olla yhdessä, koska olemme kumpikin varattuja, mutta tiedä, että rakastan sinua. Jos kuljetat sitä ajatusta mukanasi, se ei vahingoita eikä loukkaa ketään. Kuuntelen sinua.
Rakastan. Ihmettelen sinua
Anonyymi-ap
14784
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Ei mulle, koska en ole häntä lauantaina nähnyt. Onnellista jatkoa sulle.
Kohtasit lauantaina? Aika vahvoja tunteita ihmistä kohtaan joka ei ole puolisosi.
En kohdannut lauantaina, kuten siinä sanoin. En mennyt, koska en uskaltanut. Mahdollisuus olisi ollut. Vuosi on tätä tunnetta jo. Olen huomannut, että on erilaista rakkautta. Tämä on laatuaan jotain ihmeellistä. Kotona arjessa on turvallista, syvää kiintymystä, tämä on toisen tunnistamista toiseksi puolikkaaksi, joksikin, josta tulee tunne, että ei tarvitse enää etsiä mitään.
Eroa, koska huijaat puolisoasi.
Itse asiassa en lainkaan huijaa. Päinvastoin. Rakastan häntä. En vaihtaisi, vaikka tunnen näin. Elämä on tällaista. Saahan sitä rakastaa kahta yhtäaikaa. Ei tämä maailma ole mustaa ja valkoista joko-tai!
Itseasiassa huijaat puolisosi lisäksi itseäsi.
Kerro miltä kaivattusi näyttää? Tumma vaalee silmienväri ikää? 😊 Ja missä olisit hänet voinut nähdä?
Ulkokuori on ulkokuori, mutta pitkä, komea. Suku-ja etunimissä sama määrä kirjaimia
Epäilen että et lähestyisi vaikka olisitte molemmat vapaita. Haavekuva särkyy kun tutustuu. Hän on sinun pakosuunnitelma joka ei ole todellinen.
Voi olla niin
Vmp...
Katse voi olla lempeä mutta nauru on hyeenan nauru. En luottaisi moisen naurun omaavaan henkilöön. Varsinkaan jos tykkää naureskella muille ihmisille.
No ompa siirappiseksi mennyt varattuna kirjoittella nyt noin oletko vajaapäästäsi??!
Kyllähän se sinua nyt ärsyttää. Miksi? Mitä se sinusta kertoo, että ärsyttää? Mieti.