Luin kahteen kertaan tämä aamuisen artikkelin jossa Ulla Appelsin selkeästi ja sanoman oikeutuksen osuvasti perustellen pakottaa meidät suomalaiset itsenäisten, turvallisuutensa varmistavien demokratioitten joukkoon.
Kiitos Ulla Appelsin.
Jokaisen kannattaa nyt poimia IS:n sivuilta esiin ja lukea hänen kirjoituksensa.
Toivon hallituksen kutsuvan iltakoulun opettajaksi Ulla Appelsinin
6
540
Vastaukset
- Anonyymi
Voiko kenenkään sukunimi olla oikeasti Appelsin? Kas kun ei Peruna, Päärynä tai vaikka Omena
- Anonyymi
🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒
🍒 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17725211E
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Minkälaisia opettajia kuvittelet iltakoulussa olevan?
- Anonyymi
Marin ja hallitus on puolustanut Suomen ja EU demokratiaa hyvin !! Hallitus on hyvin puolustanut itsenäisyyttämme!!
En käsitä onko appelsiini persuputini. ??
- Anonyymi
Maahanmuuttopolitiikan aika on jo ohi.
PS:n pitäisi alkaa keskustella väestöpolitiikasta ja julkaista väestöpoliittinen ohjelma/linjaus.
Taustaa:
Koko Suomen tasolla 0-4 -vuotiasta jo 13,0 % on alikehittyneiden maiden kielisiä. Osuus kasvaa nopeasti. Esim. Hesassa on lle kouluikäisestä väestöstä jo 4,8 % somaleja.
Aletaan olla jo sillä rajalla, että vaikka maahanmuutto lopetettaisiin heti kokonaan, niin muutamissa sukupolvissa suomalaiset muuttuu vähemmistöksi Suomessa syntyvyyserojen takia.
Ehdotuksia väestöpoliittiseen linjaukseen:
1. Lapsilisät pitäisi välittömästi poistaa kokonaan ja kaikilta.
2. Asumistukimenot Kelalta kuntien maksettavaksi.
3. Peruskoulu rajataan toimimaan tiukasti vain suomen/ruotsiin/saamen kielillä kunnasta riippuen. Alikehittyneiden maiden kielten ylimääräinen opetus pois. - Anonyymi
Ja runoilija ja erola. Kyllä, luitte kai oikein.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1158237Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su4157458Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite804724Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill294499Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-74039Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?2032849- 1182714
Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os332645Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps232284Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m22147