Tätä on ihastellen seurattu ympäri maailmaa ja onkin saanut miljoonia ihmisiä huomaamaan kuinka luistelu voi olla myös sukupuoltaan vaihtaneille iloinen asia:
https://www.youtube.com/watch?v=twKxgJ5ypxo
Ilkeäkieliset ulkomaiset uutistoimistot tosin sanoivat että "This is Joke".
Moista halventavaa kielenkäyttöä ei toki kotimainen mediamme sallisi.
Minna-Maaria Antikaisen loistoesitys EM- kisojen avajaisissa....!
9
348
Vastaukset 9
- Anonyymi
Onneksi Suomen lippua kantava tyttö nosti äijän kontilleen.
- Anonyymi
😍😋😍😋😍😋😍😋😍
🍒 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17725581Q
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
Tässä vielä 5:n vuoden takainen Markku Pekka Antikaisen loisteliasta luistelusta Oberstdorfissa jolloin pysyi vielä pystyssä.
https://www.youtube.com/watch?v=kQFj3B_GI3I
Siittimen ja kiveksien poistoleikkaus (?) lienee vaikuttanut tasapainoaistiinsa...?Mitä vittua? Missä mennään, missä palaa?
Mitä tuossa tapahtuu?
Perkeles!Arvostan hra RitalanPaskan oikeutettua kummastelua asian tiimoilta.
Tämä on pientä esinäytöstä sille että jo aivan kohta miehet voivat osallistua kaikkiin naisten lajeihin kaikissa lajeissa.
Odotan innolla kuinka partaiset kummajaiset voittavat naisten maailmanmestaruuden shakissa ja miehittävät siellä kaikki johtavat suurmestaripallit.....
- Anonyymi
Onneksi järki on palannut moneen lajiin missä on rajoitettu näiden "naisten" osallistumista.
Kromosomieron ansiosta, joka ei leikkauksella vaihdu, eikä sitä voida takautuvasti perua, se nyt vain on niin että vaikka jokaisella on oikeus identifioitua vaikkapa lyhtypylvääksi, mutta lihaksisto ei seuraa tuota muutosta, ja kyseessä on ymmärretty olevan vähintään epäreilu etu, pahimillaan (kontaktilajit) hengenvaarallinen etu.
Korostan että jokaisella on oikeud identifioitua mitenkä haluavat.
Itsekin olisin ehdottomasti identifioitunut tytöksi aikanaan viimeistään yläasteella jos se vaihtoehto olisi annettu päästäkseni uimahallissa puku- ja pesutiloihin. Jokainen mies joka toisin tässä asiassa myöntää lienee sellainen tasa-arvoinen. - Anonyymi
Pyllähdykset ja
Kaatumiset ovat osa
Lajin esteettistä puolta
Jos ne tekee taiteen
Sääntöjen mukaanTässä vielä iki- ihanan Minna Maarian loistoesitys joulukuussa 2019 Juna Cupissa.
Esityksen nimenä oli lupaavasti Geisha josta nappasikin huippupisteet:
https://www.youtube.com/watch?v=hdfslzRAgZw
- Anonyymi
Miksi mä en oo yllättynyt että Viki taas tietää näiden Transvestiittien jutut paremmin kuin kukaan muu?
Mä en edes tiennyt tollasestai luistelijasta.
Ps, en katsonut videoita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta
Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html5901424Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän43787Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl470680Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll5539- 34519
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin28494Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37480- 39477
Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE151438- 22432
