Km auta kaveria

Mm merssu kuntoon.
41989
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 41

Vanhimmat

Hä?

Äänestä

Se PUOLIVILLANEN mitään auttamaan ehdi, leikit kesken. 🤣🤣🤣😂😂😂👏👏👏🤮

Äänestä
  • Ei Kone Mani tarvitse kenenkään Saikun autoja ilmaiseksi korjailla.Sitä varten on alan korjaamot.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Ei Kone Mani tarvitse kenenkään Saikun autoja ilmaiseksi korjailla.Sitä varten on alan korjaamot.

    Juu ei NÄLÄN OPETTAMILLE korjaajille mitään kannate viedä, tulee tosi kallista. 🤣🤣🤣😂😂😂👏👏👏

    Äänestä

Ei jouda. On kotisohvalla israel, usa, ikl yms asiantuntijavitejot työn alla. Lisää tulossa, pysykää kanavalla.

Äänestä

Pikku remppa Massin Mersussa,seurataan.

Äänestä
  • Öljyvuoto voi olla isokin remontti.

    Äänestä

En kerkee,teen historian tulkintaa taistolaisen vinkkelistä katottuna. Ikl tutkinnan alla, se on voimissaan ja sotapsykoosi vallannu suomen.

Äänestä
  • Toki tärkeää.

    Äänestä

Ei kone man metsa manin autoja kerkeä korjata koska Kone man leikkii leikki traktoreilla hiekkalaatikolla. Se on lapsi jälleen.

Äänestä

Eikö pihatonttu taida ite tehä mittää kuvallista remonttia,turavan irvistelykö on ainoa mikä onnistuu. Remontista sais lisäksi K-18 kontenttia.

Äänestä

Minä en ossoo mittään. Paitsi öljynvaihto imuvaihtajalla hietikossa.

Äänestä

Eihän MM:kään itse ehdi edes lumia pudotella sortuvien rakennuksien katoilta kelkan ulkoiluttamisen takia.

Äänestä
  • Se "rakennus" oli jo ehtoopuolella helpompi kouraista pois ja muutamasta tukista tehdä uusi jos tarvetta

    Äänestä

Mehtätontun metät riukuuntuu, tykkylumi katkoo latvoja kun metät eivät tule hoidettua,jonniinjoutava on tähellisempää. Voisko suaha mtk-tukkee,kemeraa tahi vakuutusyhtiöltä korvaaksii mehtätuhoilta ,kööhä.

Äänestä
  • Spurgu hakee olutta ja nauttii elämästä. Ei ole sinun omaisuutta.

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Spurgu hakee olutta ja nauttii elämästä. Ei ole sinun omaisuutta.

    Kaikilla ei ole ollut onnea syntyä maa- ja metsätilallisten perilliseksi.

    Äänestä

  • Anonyymi00017 kirjoitti:

    Kaikilla ei ole ollut onnea syntyä maa- ja metsätilallisten perilliseksi.

    Mitä sitten valitat? Hommaa tila pennuillesi on se auvoisaa.

    Äänestä

  • Anonyymi00018 kirjoitti:

    Mitä sitten valitat? Hommaa tila pennuillesi on se auvoisaa.

    Pian on katjan lapsillakin mehtee.

    Äänestä

Ja skiido ja kaivuri ja mersu ja valmet ja masseyferguson ja hieno kartano ja hyundai ja mehtäkärri ja halli ja vene ja kesämökki ja ja ja......isäpuolj.

Äänestä
  • Saitko rukkaset kun kosia meinasit?

    Äänestä

Wisit Works shops auttavat 24/7!💸💸

Äänestä

Kyllä Mehtätontun videoitten kommenntikentän pöljät Mekko-Einarit, Hellut, Tellut, Väinöt ja Einot ja Uunot laittaa kohta tuottoisan kansalaiskeräyksen pystyyn, että Mehtätontun autonromu saadaan korjattua talkoilla ajokuntoon ja syntyneet korjauskustannukset maksaa videoitten kommenttikentän vajakit. Huutavat sen jälkeen kuorossa ylistyslaulua Mehtätontulle !!

Äänestä
  • Sulle ne järkkää hoitopaikan.

    Äänestä

  • Anonyymi00025 kirjoitti:

    Sulle ne järkkää hoitopaikan.

    Saikku on kohta laitoskunnossa.

    Äänestä

  • Anonyymi00030 kirjoitti:

    Saikku on kohta laitoskunnossa.

    🆗👏👏👏👍👍👍

    Äänestä

  • Anonyymi00025 kirjoitti:

    Sulle ne järkkää hoitopaikan.

    🐥🐥🐥👎👎👎

    Äänestä

  • Kuopion lähellä kannattaa soittaa MB- Monoselle.. Sehän on erikoistunut rönttämersujen laittoon...

    Äänestä

Kaikkihan me seurataan,massi tienaa.

Äänestä
  • Ei seurata, eikä tienaa... nuole, nuole...

    Äänestä

Salaa vilkuillen kuitenkin,oikeaa peliä.😂

Äänestä

Nyt menee hyvin... Mehtätonttu on jäänyt jo selvästi jälkeen katsojamäärissä muihin Ylä-Savon tubettajiin verrattuna. Se on oikein, että Mehtätontun suosio laskee !!

Äänestä
  • 👍👍👍👏👏👏

    Äänestä

Tulee menestysvideo merssun korjauksesta,ennätykset paukku.

Äänestä

Ei mitään ennätysvideota sen Mehtätontun vanhan tervakirnun korjauksesta tule !! Katsojamäärät vaan laskee Mehtätontulla koko ajan kuin lehmän häntä. Olisipa se lehmä vielä Kosulassa, että potkisi lisää päähän sitä Mehtatonttua.

Äänestä

Ei tarvia ilimatteeksi kaikkea käyvä käettömälle tekemässä.

Äänestä

Mehtätonttu on jo tottunut siihen, että hänelle tullaan kaikki ilmaiseksi tekemään !!

Äänestä

Videoiden kommenttikenttä nykyisin muutaman uskollisen fanin seurustelu palsta. Eijat, Teijat, Hellut, Osmot jne kiittelevät ja kehuvat toisiaan.
Ja tietenkin palstan moraalipoliisi "en todellakaan kerro" pitää huolen, että ollaan kaikesta samaa mieltä.
Eipä se manikaan juuri näihin enää jaksa reagoida.

Äänestä
  • Piti saadannenkerran kuitenkin itkeä se tänne.

    Äänestä

Enkä aata minnuu vituttaa ku miusta ei tykätä

Äänestä
  • Toki tykätään.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Mm merssu kuntoon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu