Tosissaanko oikeus uskoo että ritsku on kipeenä....laittakaa nyt se kansainvälinen luovutuspyyntö vai onko pelko perseessä tietyillä kumppaneilla. Lopun elämäänsä saikulla se on jollette toimi.
Ritaluoma jatkaa vedätyksiään
Anonyymi-ap
29167
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 29
Vanhimmat
Tulisi vaan esiin kertomaan Persujen suhmuroinnista SCC tapauksessa.
😋😍😋😍😋😍😋😍😋
😋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17726296Z
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Nyt on kyllä pelko persiisså, miten käy hyvin alkuun päässeen uuden SCC -hankkeen. Kaivoparkin kannella on parakkien verhoilutyöt jo käynnissä ja nyt Markku jänistää. Onneksi hankkeesta jää muistoksi muutakin kuin mainostorni ja noita parakkeja voi käyttä tulevaisuudessa vaikka siinä Tavadtilan ja GM:n huudeilla notkujan mäntybaarin porukan tukikohtana.
Vanhalla miehellä eturauhasvaivoja. Tuskin jaksaa istua koko päivää oikeudessa. Pitkiä ja stressaavia päiviä.
Kävin tauolla kusaisemassa oikeus talon portti konkiin. No, joku Karen pahoitti mielensä ja läänin syyttäjä väitti että hätä ei lue lakia vain koirien kohdalla. Kusaisen sitten seuraavalla kerralla oikeus salin nurkkaan. Toivottavasti Karen ei pahoita mieltään.
Annetaan nyt SCC-oikeusjutun vanhentua rauhassa aivan kuten kaikkien muidenkin sosdemulien oikeusjuttujen kanssa tehdään. Samalla voidaan miettiä uusia isokala-hankkeita, kannattaahan niitä pyytää, koska Zambian investoriprinsessat on aina valmiina ne rahoittamaan.
Onhan Kirstulan liiketontille ollut kovasti kysyntää.
Turha oikeudenkäynti, Iisakki jo aikanaan kertoi, että hankkeen puuhamiestä ei epäillä mistään rikoksesta ja mikään hänen mukaansa houkuttelema suuryritysään ei koe tulleensa petetyksi.
Hieman nyt tämä uusi kuvio hämmentää kuitenkin, kun Markkua epäillään rikoksesta ja ainakin pari suuryritystäkin sekä konkurssipesä ovat mukana ajamassa tuomiota Markulke. Luotan kuitenkin edelleen Iisakin lakitietämykseen enemmän, kuin poliisi ja syyttäjän vastaavaan.
Hämeenlinnalaiset eivät unohda, Ilkkalan painajainen tulee jatkumaan vielä vuosikymmeniä.
Laittakaa linkki HäSan jutusta jossa Markku kertoi nyyhkytarinansa koko aukeama jutussa. Siitäkin selviää että rehellinen on hieno pukukin. Lisäksi laittakaa linkki jutusta jossa nuijamies kertoo kaupunginjohtajan matkasta Amerikan rikkaan perijättären luokse.
6 vuotta vaatii syyttäjä markku pojalle,ei vaan kaveria kiinnosta tämä tarjous.
Kyllähän Ritaluoma ei Suomeen pääse, tuskin on hänellä varaa matkustaa ensiluokkaisesti niinkuin SCC-aikoina. Kyllähän tässäkin jää tuomiot tuomitsematta ja koko oikeusmurhakin vanhenee viidessä vuodessa ellei allekin, kun kerran on demarit tähänkin juttuun tahmaiset sormensa sotkeneet.
Ritaluoma lupasi tulla syksyllä Suomeen?
Jos olisi verot perässä niin olisi jo haettu suomeen !
Joku huijasi Markkua ja Iisakkia pahasti. Toivottavasti oikeus joskus toteutuu ja saavat synninpäästön ja korvaukset. Varsinkin joku miljoonakorvaus persujen suunnalta maistuisi.
Ja Iisakki yritti vedättää SCC firman rahoittajia ja kassaa, kun antoi Markulle lihavan palkankorotuksen tuplaamalla Markun palkan. Tänä rahanvedätys feilasi nolosti ja oikeus määräsi puuhamiehen korvausmaksuihin. Voi sitä Iisakkia.
Tuossa haettiin vaan firman uskottavuutta. Ei tuossa vaiheessa voi enää ruveta vetelemään suomalaisella nöyristelypalkalla.
Gäry The Pers on ainoa rikostuomion saanut scc casessa.
No mitäs se Kiemunki istuskeli vuosikausia ja toistakymnentä oikeuden istuntoa naama mutrussa scc oikeudenkäynneissä? Otti aurinkoa vai? Ritaluoman kanssa kimpassa.
Gäry The Pers on ainoa rikoksesta tuomittu scc casen merkeissä. Vain katkeruus jäi.
Iisakki ja Markku vähän vaan rupatteli ja chillaili oikeudessa. Tais ne samalla vertailla kumpi oli saanut enemmän brunaa pintaan.
Kun markku tulisi takasin niin saataisiin auki Persujen todellinen rooli huijauksesta. Persut pelkää hitosti.
Garyn mukaan sydän vie vasemmalle, mutta lompakko oikealle.
https://www.youtube.com/watch?v=PVrAJWQVJlk
#Hämtonissa kaikki vie oikealle.
Vankilassa voi saada tuollainen liikehenkilö turpaansa. fryykmanikin sai.
ei olisi pelkoa markulla vankilassa turpiin saamisesta jos Iisukin suorittaisi tuomioitaan samassa vankilassa. Kyllä Iisu olisi muille vangeille iso pelote kun on vieläkin hallitseva laivaboxingin suomen mestari
Täällä ollaan kipeenä Miamin biitsillä, varmana tulen, kunhan tervehdyn, terveisin Markku.
tarkastamme rusketusraitasi kun tulet.
tulevat vankilakaverisi
Tuleeko Gäryn kanssa Key Westistä tälläkin kertaa