Vasemistoliitto ehdottaa iltalehden verkkosivuilla pankkipalvelut Kelan kautta tämä olisi hyvä uudistus ikääntyneille kun toimintakyvyt hiipuu esim. muistisairaus, kenellä ei ole käyttää tietokoneita, älypuhelinta laskujen maksuun ja sosiaalitukien hakemiseen netti, puhelin liittymät ovat kalliita henkilötodistus maksaa pitää uusia viiden vuoden välein, Kela pysyisi ajan tasalla kun olisi oma pankkipalvelu saisi tarkastella rahojen käyttöä ja tiliotteet olisi käytössä väärinkäytökset vähenee, Pankki sulkee kassapalvelut Lieksassa kokonaa on vaikeaa hoitaa raha-asioita jos ei ole tietokoneita käytössä ja maksaakin hankinta.
Pankkipalvelut Kelan kautta
Anonyymi-ap
667
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
olisi hyvä päätös eli köyhien pankkipalvelut Kelalle
Köyhien pankkipalvelut kannattaisi keskittää vaikka Taavetille tai miksei
Jahvetille. Hän hoitelisi köyhien pankkiasiat vasemmalla kädellään omien bisneksiensä lomassa.
Eihän köyhät kummoisiakaan palveluja tarvitse, mikä tulee, se menee välittömästi.
Tarvittaisiin vain virkahuone ja helmitaulu laskukoneeksi, jos jollekin tulisi massia kahdesta paikasta. Palkaksi riittäisi ruokapalkkio ilman juomia.
Ei tulisi kalliiksi kunnalle eikä valtiolle.
Kelalle olisi tästä iso apu, heillä kun on ennestään paljon työtä köyhien palvelemisessa ja heidän hlö.kuntansa on niin korkeasti koulutettuja.
Kelankin sosiaaliturvatuki järjestelmä pettää eräät työttömät asuvat Espanjassa iltalehden vai oliko iltasanoman verkkosivuilla maksettu työmarkkinatukea, toimeentulotukea asumistukea lapsilisiä melkeinpä 100 000 euron edestä. asumistukea maksettu vaikka työtön ei ole asunnut kertaakaa
samaa mieltä ei köyhille kummoisia palveluita tarvita tietokone ja netti maksaa ja olisivat viranomaisten valvonnassa
Ja varakkaden verovirastolle:Mihinkäme palveluvajaita pankkeja enää tarvittaisiin on vain turhaa kulunkia.
Eli se Kela Gold tulee oikeasti käyttöön