Boondocks Orivesi

Anonyymi-ap

Tämän paikan kierrämme hyvinkin kaukaa. Kamala kokemus. LEMMIKIT jääny hoitolassa hoitamatta. TAKKUISET ja korvat todella likaiset. Mitä lie syöneet? Ja asiakaspalvelu!!?? Tai mikä palvelu? Ensin juostaan autolle kysymään rahaa. Ja sitten vasta Sai omat lemmikit nähdä?! Hirvee rahastuslaitos. JA HOITOLA ei ota vastuuta. Hirveä kokemus.
Ja nyt olemme jutelleet tästä paikasta. Muutkin ovat sitä mieltä. Että tärkeintä tuolla raha. Sitten vasta pidetään eläimet hengissä. Jotenkin. Kylmä/viileässä betonikopissa. Jossa patja ja vesikuppi. Siinä kaikki virikkeet.

3

1614

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Samat sanat! Ei koskaan ei ikinä.

    • Anonyymi

      Sama tässä paikassa. Sara K. Orivesi "koirienhoitaja" on täysin valheellinen ilmoitus. Ei omaa pihaa, ovella jo hyökkää sotkuinen vastenmielisyys, ei aktiviteetteja, vuokrataloyhtiö, ei mitään käsitystä koirista, joten haastavat eli vilkkaammankin koiran kanssa helisemässä, ranta ei ole vieressä eikä sitä ole. Ei taatusti ensimmäiset, jotka on kääntynyt jo ovella. Ei ole koiran paikka, josta välitetään.
      Jos kutenkin viet koirasi sinne, kysy näistä asioista sekä pyydä vakuutuksista todistukset, jos jotain sattuu.

    • Anonyymi

      Eikö nuo koirat kuuluisi pystyä hoitamaan itte..... Pitäisi ymmärtää että jos ottaa koiran sitoutuu 24 /7 eikä elukoita viedä mikään päiväkotiin

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      27
      3176
    2. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      3
      863
    3. Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän

      Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 🫩
      Ikävä
      68
      770
    4. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      3
      760
    5. Mistä tietää, onko hän se oikea?

      Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha
      Ikävä
      60
      694
    6. Miten voitkin olla aina niin fiksu

      ...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä
      Ikävä
      32
      601
    7. Teboili alasajo on alkanut

      Niinhän siinä kävi että teebboili loppuu...
      Suomussalmi
      12
      580
    8. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      20
      569
    9. Mitä ajattelet

      Meistä nykyään.
      Ikävä
      41
      560
    10. Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."

      Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve
      Suomalaiset julkkikset
      3
      549
    Aihe