Persut totuuden tiellä (vahingossa)

https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/906aaf53-d6ae-454d-8f58-d2e220a2f15c
Persujen työtavat,matelu,valehtelu ja vastuuttomuus. Toki ne on tiedetty mutta persut on ne tähän asti kieltäneet.
9192
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Kovin on viimepäivinä persujen tiedottaminen ollut itsetuhoisella tiellä. Lähes jokainen ulostulo puolueesta on ollut suora monotus puolueen omiin nivusiin.

Muissa puolueissa takuulla nauretaan persujen toikkaroinnille poliittisissa lausunnoissaan.Puolue on suorastaan vetämässä matn itsensä alta. Edeltävästä linkistä poimittua kommenttia persujen suuntaan:

"– Niin siis valehtelu, matelu ja heikko rahojen käyttö yhdistyy teissä perussuomalaisissa? Olettepahan ainakin rehellisiä, eräs Twitter-käyttäjä kirjoittaa.

– Tästä kuvasta selviää hienosti se, miksi koulutuksesta ei saa leikata, kirjoittaa toinen."

Äänestä
  • 😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍

    🍒 ­­N­­y­m­­­f­­­o­m­­­a­­a­­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#17730285q

    🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞

    Äänestä

Hienoa että sanoimme vihdoinkin totuuden itsestämme.

Äänestä
  • Saisi Putinin Venäjäkin tehdä saman kansalaisilleen ja kertoa totuuden häikäilemättömästä hyökkäyssodastaan, jonka jälkeen Puten saisi laittaa jojoon.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Saisi Putinin Venäjäkin tehdä saman kansalaisilleen ja kertoa totuuden häikäilemättömästä hyökkäyssodastaan, jonka jälkeen Puten saisi laittaa jojoon.

    Loistava kyky pysyä aiheessa. Studioraati onnittelee.

    Äänestä

Rehellisyyden paine pääsi kerrankin yllättämään persut.

Äänestä
  • Luukkanen tviittasi pilkun. Käytä sinäkin pilkkua niin jutuistasi saa jotain tolkkua edes.

    Äänestä

Nauroin ääneen! Kertoo täydellisesti persujen kyvyttömyyden hoitaa asioita! Vahingossa valehteluun perustuva vaalistrategia julki! Miten voikin noin mokata!
Kuka noita vielä kannattaa?

Äänestä
  • Huuhelot. Täysin nenästävedettävät reppanat jotka toivoo muutosta. Sitä persukellokkaat ei sano että se on aina iso muutos huonompaan.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/906aaf53-d6ae-454d-8f58-d2e220a2f15c
Persujen työtavat,matelu,valehtelu ja vastuuttomuus. Toki ne on tiedetty mutta persut on ne tähän asti kieltäneet.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu