Eduskunnan äänestyskartan mukaan Tuomas Kettunen oli poissa eilisestä TRANS-LAKI äänestyksestä. Tuomas oli piilossa äänestystä Helsingin Liisankadun varrella - oli oppimassa sotataitoja. Todellisuudessa hän oli äänestystä paossa koska aivan hyvin hän olisi voinut käväistä eduskunnassa äänestämässä ja palata sitten takaisin sotataitojen opiskeluun - selvää vastuun pakoilua.
TUOMAS KETTUNEN PIILOUTUI RANSU-ÄÄNESTYKSELTÄ
Anonyymi-ap
16890
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Ei uskaltanut äänestää näin tulevien vaalien alla... Olis vielä koti kontujen äänet tippunut, ku olisivat nähneet mitä mieltä mies on. On tää kyllä kieroa peliä tuo politiikka.
🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒
😋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17730601w
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Saataisipa Kuhmoon transvestiitti kaupunginjohtaja. Se olisi nykyaikaa!
Taitaa olla tulossa. 😅
Transvestiitti romukauppias😀
Markus ois jees
Eikös hän itsekin kuulu niihin niin miksi jättäytyi äänestämästä vai pelkäsikö kuhmolaisten pilkkaa sen jälkeen.
Siis kuuluu vähemmistöön??? Jotakin vissiin pelkäsi, ilmeisesti jotta farmareiden äänet jää saamati , jos kantansa ilmaisee.... Mutta ihan oikeesti, tästäkin äänestyksestä, kyllä näinkin pienen maaseudun on mentävä ajan virran mukana... Ei auta jäädä ajan hengestä jälkeen.
Kyllä hävettäisi olla transu, normaalina heteromiehenä on hyvä olla, ei kärsi polla.
Mämmilisä lapsiperheille Pääsiäiseksi ja senioreille vaippalisä. Siinä Annikalle ja Tuomaalle vaalivaltit.
Vakavasti puhuen, eipä Thaimaassa paljoa naurattanut kun nainen paljastui mieheksi vasta sängyssä hotellihuoneessa. Oltiin ilta tanssittu ja suuteltu. Pakko oli kuitenkin leikki katsoa loppuun jotta ei ihan arkana piettäisi.En kannata transvestiittija kunnanjohtajaksi tämän kokemuksen perusteella.
Annetaan vaan kaikki äänet Polviselle, niin ei tarvitse jälkikäteen katua. 👍
Miten mahtoi kaikki kuhmon perussuomalaisten kansanedustajat äänestää ransu äänestyksessä, ilmeisesti puolesta kun ei kuulu huutoja
Joo- Niin tekin muiden puolueiden edustajia.Esimerk. demari Seppo Eskelein oli poissa tärkeästä äänestyksestä. Ei jatkoon, koska siinä näkyi kieroilu. Ei luottamusta jos ollut pakottavaa syytä olla pois.
Palkasta pois, jos ei pysy työmaallaan edes äänestämässä. Samoin Kettuselta.
Ne on kuukausipalkalla, opit tietämään kun sinut valitaan kansanedustajaksi