TUOMAS KETTUNEN PIILOUTUI RANSU-ÄÄNESTYKSELTÄ

Eduskunnan äänestyskartan mukaan Tuomas Kettunen oli poissa eilisestä TRANS-LAKI äänestyksestä. Tuomas oli piilossa äänestystä Helsingin Liisankadun varrella - oli oppimassa sotataitoja. Todellisuudessa hän oli äänestystä paossa koska aivan hyvin hän olisi voinut käväistä eduskunnassa äänestämässä ja palata sitten takaisin sotataitojen opiskeluun - selvää vastuun pakoilua.
16890
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Ei uskaltanut äänestää näin tulevien vaalien alla... Olis vielä koti kontujen äänet tippunut, ku olisivat nähneet mitä mieltä mies on. On tää kyllä kieroa peliä tuo politiikka.

Äänestä
  • 🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒

    😋 ­­­N­­­y­­m­f­o­m­­­a­a­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17730601w

    🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Äänestä

Saataisipa Kuhmoon transvestiitti kaupunginjohtaja. Se olisi nykyaikaa!

Äänestä

Taitaa olla tulossa. 😅

Äänestä

Transvestiitti romukauppias😀

Äänestä
  • Markus ois jees

    Äänestä

Eikös hän itsekin kuulu niihin niin miksi jättäytyi äänestämästä vai pelkäsikö kuhmolaisten pilkkaa sen jälkeen.

Äänestä
  • Siis kuuluu vähemmistöön??? Jotakin vissiin pelkäsi, ilmeisesti jotta farmareiden äänet jää saamati , jos kantansa ilmaisee.... Mutta ihan oikeesti, tästäkin äänestyksestä, kyllä näinkin pienen maaseudun on mentävä ajan virran mukana... Ei auta jäädä ajan hengestä jälkeen.

    Äänestä

Kyllä hävettäisi olla transu, normaalina heteromiehenä on hyvä olla, ei kärsi polla.

Äänestä

Mämmilisä lapsiperheille Pääsiäiseksi ja senioreille vaippalisä. Siinä Annikalle ja Tuomaalle vaalivaltit.

Äänestä

Vakavasti puhuen, eipä Thaimaassa paljoa naurattanut kun nainen paljastui mieheksi vasta sängyssä hotellihuoneessa. Oltiin ilta tanssittu ja suuteltu. Pakko oli kuitenkin leikki katsoa loppuun jotta ei ihan arkana piettäisi.En kannata transvestiittija kunnanjohtajaksi tämän kokemuksen perusteella.

Äänestä

Annetaan vaan kaikki äänet Polviselle, niin ei tarvitse jälkikäteen katua. 👍

Äänestä

Miten mahtoi kaikki kuhmon perussuomalaisten kansanedustajat äänestää ransu äänestyksessä, ilmeisesti puolesta kun ei kuulu huutoja

Äänestä

Joo- Niin tekin muiden puolueiden edustajia.Esimerk. demari Seppo Eskelein oli poissa tärkeästä äänestyksestä. Ei jatkoon, koska siinä näkyi kieroilu. Ei luottamusta jos ollut pakottavaa syytä olla pois.

Äänestä

Palkasta pois, jos ei pysy työmaallaan edes äänestämässä. Samoin Kettuselta.

Äänestä
  • Ne on kuukausipalkalla, opit tietämään kun sinut valitaan kansanedustajaksi

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Eduskunnan äänestyskartan mukaan Tuomas Kettunen oli poissa eilisestä TRANS-LAKI äänestyksestä. Tuomas oli piilossa äänestystä Helsingin Liisankadun varrella - oli oppimassa sotataitoja. Todellisuudessa hän oli äänestystä paossa koska aivan hyvin hän olisi voinut käväistä eduskunnassa äänestämässä ja palata sitten takaisin sotataitojen opiskeluun - selvää vastuun pakoilua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu