Mistä johtuu Pisan tutkimuksen lasku Suomessa

Anonyymi-ap

Opiskelussa Suomi oli, Pisa tutkimuksen mukaan, maailman kärkipäässä.

Nyt tilanne on muuttunut ja alaspäin mennään että kolisee. Kuka on vastuussa
huonosta opetuksesta tai siihen vaikuttavista tekijöistä?

Kyllä vastuun kanto pitäisi olla hallituksella ja lähinnä opetusministeriöllä.

Onhan se päivänselvää missä vika on. Kun luokkaan pannaan yksi kielitaidoton
oppilas niin se jarruttaa koko luokan opetusta.
Tosiasia on se, että luokka on yhtä hyvä ku sen huonoin oppilas.

Ei mamuja voi syyttää tästä. Syylliset löytyy koulutuksen päättäjistä.

Mamuja kyllä hyysätään ja upotetaan rahaa heidän ylläpitoon, mutta ku
ei osata tehä päätöksiä jotka todella auttaisivat heitä. Elikä Suomi on
tekemässä samat virheet ku Ruotsi on tehnyt.
Ei ole kumma jos kohta Paukkuu!

11

215

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Timo Soini sai aikaan ison jytkyn ja siitä sitten alkoi koulutuksen rapautuminen Persulandiassa. Persut on kyllä semmoinen kaljarähinäpuolue ettei sitä kykene äänestämään ellei veren alkoholipromillet ole vähintäin viisipromillea kahden viikon kestokännissä keskimääräisesti mitattuna.

      Syy on siis persujen ja eritoten Soinin.

      • Anonyymi

        Viher-Vasurit on tällä hetkellä ruorissa. Eivätkä he tee muuta, ku haalivat
        lisää luku -ja kielitaidottomia asukkaita Suomeen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Viher-Vasurit on tällä hetkellä ruorissa. Eivätkä he tee muuta, ku haalivat
        lisää luku -ja kielitaidottomia asukkaita Suomeen.

        "Pisa-jytky" alkoi vuonna 2006. Alamäkeä on sen jälkeen ollut.


    • Anonyymi

      Lisäisin vielä tuohon: Suomen sosiaaliturvan piiriin

    • Anonyymi

      Tarkoituksellista kansan tyhmentämistä, mitä harjoitetaan kaikissa Länsimaissa. Tyhmiä orjia on helpompi ohjata, kuin älykkäitä ja hyvän koulutuksen omaavia. Katsokaa, miten ikäluokkien älykkyystestitulokset ovat tippuineet monissa maissa jo keskimäärin alle 100 pisteen. Eniten tuota on tapahtunut maissa, jossa nuoriso syö teollisesti tuotettua roskaruokaa. Eivät söisi, jos heille näytettäisiin, mistä moskasta se koostuu. Edes nälkäiset kulkukoirat eivät suostu syömään noita paneerattuja kananrasvamöykkyjä, joita nuorille syötetään.

    • Anonyymi

      Kokoomus tuhoaa kaiken!

    • Anonyymi

      Samaan propelihattujen matemaattisin olettamuksiin ja visioihin joiden perusteella Suomessa on valtava työvoimapula ja talousnousuun tarvitaan 40.000 maahanmuuttajaa vuosittain työnhakijoiksi sosiaaliturvan varaan. Katsos näiden visonäristien korvien välissä kulkevien olettamuksia sisältävien bittivirtojen " tiedon" perusteella syntyy ja tehdään lopulliset päätökset.

    • Anonyymi

      Koulussa poistettiin pulpetit. Kaiki mölyää sama pöydän ympärillä. Kukaan ei opi mitään! Voi apukou,mikä tarve!

      • Anonyymi

        Niin se on päätöksenteossa lopputulos kiinni siitä kuinka kirkkaasti lamppu palaa asioista lopullisesti päättävien korvien välissä, se näkyy sitten lopputuloksissa.


    • Anonyymi

      Sosialistille tyypillistä on se, että sanavalmiita ollaan puhuttais
      vaikka ilmoista, ku toiset puhuu politiikasta

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      196
      22512
    2. Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"

      Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant
      Maailman menoa
      89
      9727
    3. Sannalla tänään vuorossa The Daily Show

      Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.
      Maailman menoa
      50
      7677
    4. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

      Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
      Maailman menoa
      93
      6459
    5. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      190
      6176
    6. Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut

      Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m
      Maailman menoa
      62
      5767
    7. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      53
      5259
    8. Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.

      https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot
      Maailman menoa
      50
      5175
    9. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      120
      4832
    10. Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään

      eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm
      Maailman menoa
      107
      4519
    Aihe