Opiskelussa Suomi oli, Pisa tutkimuksen mukaan, maailman kärkipäässä.
Nyt tilanne on muuttunut ja alaspäin mennään että kolisee. Kuka on vastuussa
huonosta opetuksesta tai siihen vaikuttavista tekijöistä?
Kyllä vastuun kanto pitäisi olla hallituksella ja lähinnä opetusministeriöllä.
Onhan se päivänselvää missä vika on. Kun luokkaan pannaan yksi kielitaidoton
oppilas niin se jarruttaa koko luokan opetusta.
Tosiasia on se, että luokka on yhtä hyvä ku sen huonoin oppilas.
Ei mamuja voi syyttää tästä. Syylliset löytyy koulutuksen päättäjistä.
Mamuja kyllä hyysätään ja upotetaan rahaa heidän ylläpitoon, mutta ku
ei osata tehä päätöksiä jotka todella auttaisivat heitä. Elikä Suomi on
tekemässä samat virheet ku Ruotsi on tehnyt.
Ei ole kumma jos kohta Paukkuu!
Mistä johtuu Pisan tutkimuksen lasku Suomessa
11
215
Vastaukset
- Anonyymi
Timo Soini sai aikaan ison jytkyn ja siitä sitten alkoi koulutuksen rapautuminen Persulandiassa. Persut on kyllä semmoinen kaljarähinäpuolue ettei sitä kykene äänestämään ellei veren alkoholipromillet ole vähintäin viisipromillea kahden viikon kestokännissä keskimääräisesti mitattuna.
Syy on siis persujen ja eritoten Soinin.- Anonyymi
Viher-Vasurit on tällä hetkellä ruorissa. Eivätkä he tee muuta, ku haalivat
lisää luku -ja kielitaidottomia asukkaita Suomeen. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Viher-Vasurit on tällä hetkellä ruorissa. Eivätkä he tee muuta, ku haalivat
lisää luku -ja kielitaidottomia asukkaita Suomeen."Pisa-jytky" alkoi vuonna 2006. Alamäkeä on sen jälkeen ollut.
- Anonyymi
Lisäisin vielä tuohon: Suomen sosiaaliturvan piiriin
- Anonyymi
Tarkoituksellista kansan tyhmentämistä, mitä harjoitetaan kaikissa Länsimaissa. Tyhmiä orjia on helpompi ohjata, kuin älykkäitä ja hyvän koulutuksen omaavia. Katsokaa, miten ikäluokkien älykkyystestitulokset ovat tippuineet monissa maissa jo keskimäärin alle 100 pisteen. Eniten tuota on tapahtunut maissa, jossa nuoriso syö teollisesti tuotettua roskaruokaa. Eivät söisi, jos heille näytettäisiin, mistä moskasta se koostuu. Edes nälkäiset kulkukoirat eivät suostu syömään noita paneerattuja kananrasvamöykkyjä, joita nuorille syötetään.
- Anonyymi
Kokoomus tuhoaa kaiken!
- Anonyymi
Samaan propelihattujen matemaattisin olettamuksiin ja visioihin joiden perusteella Suomessa on valtava työvoimapula ja talousnousuun tarvitaan 40.000 maahanmuuttajaa vuosittain työnhakijoiksi sosiaaliturvan varaan. Katsos näiden visonäristien korvien välissä kulkevien olettamuksia sisältävien bittivirtojen " tiedon" perusteella syntyy ja tehdään lopulliset päätökset.
- Anonyymi
Koulussa poistettiin pulpetit. Kaiki mölyää sama pöydän ympärillä. Kukaan ei opi mitään! Voi apukou,mikä tarve!
- Anonyymi
Niin se on päätöksenteossa lopputulos kiinni siitä kuinka kirkkaasti lamppu palaa asioista lopullisesti päättävien korvien välissä, se näkyy sitten lopputuloksissa.
- Anonyymi
Sosialistille tyypillistä on se, että sanavalmiita ollaan puhuttais
vaikka ilmoista, ku toiset puhuu politiikasta
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja19622512Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant899727Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.507677Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va936459SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1906176Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m625767Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,535259Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot505175HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1204832Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1074519