YLE: Jos demareiden meppi valitaan eduskuntaan, tilalle voi nousta Liike nyt -puolueeseen loikannut Satu Taavitsainen
Aika monimutkainen järjestely, mutta sellaista politiikka välillä on?
Mutta eivätköhän demarit keksi jonkinlaisen kieroilun estämään tämän?
https://yle.fi/a/74-20016283
Liike NYT:n ensimmäinen MEPpi?
Anonyymi-ap
6
440
Vastaukset
- Anonyymi
En tiennykkään et Taavitsainen on putimielinen !!
- Anonyymi
En ollut itsekään pysynyt perässä kun on vaihtanut puoleita ja ryhmiä niin tiheään tahtiin.
- Anonyymi
Ei kai sitä puoluetta nyt niin voi vaihtaa kuin sukupuolta.
- Anonyymi
Heh!
- Anonyymi
Harkimo perusti Liike Nytin pelkästään laskemaan Kokoomuksen kannatusta.
- Anonyymi
viimeisessä TORSTAI GALLUPISSA
LIIKENYT + KD VAALILIITTO ON AIVAN KOKOOMUKSEN KANNOILLA
PIENI pudotus kok kannatuksessa niin te saatte mepin
pankaapa vaalikone täyskierroksille nyt
kyse on desimaalin osasta
nyt kokoomus 4
kd+liikenyt 0
pieni muutos
kokoomus 3
kd+liikenyt 1
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2014577
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!482167- 691846
Ymmärrätköhän nainen
Etten halua että ottaisit sitä suuhusi. Minusta se on ällöttävää, vaikka kivalta se kai tuntuisi, mutta vain minusta. Mi1331433Martina on käynyt puhumassa viisauksia
Iltalehden artikkelissa Martinan viisaudet.3581387Ajattelen sinua iltaisin, aamulla, päivittäin
Ehkä siinä jo pientä vinkkiä. Oot jäänyt pahasti mieleen. Sun katse on niin syvä ja oot niin lempeä. Hyvä olla sun kanss931019SDP:läinen lähettiläs Titta Maja-Luoto RAIVOAA lähetystössä -?
SDP:n puolueen Maja-Luoto on Portugalissa noussut Median otsikoihin, koska RAIVOAA työntekijöille ja pitää Heitä lähinnä27984Mitä alkoholijuomaa on myyty sekä Linda Lampeniuksen että Matti Nykäsen nimellä? Testaa tietosi!
Mikähän alkoholijuoma se mahtoi olla…? Tule pelaamaan kivaa Testerin Juomavisaa! Kuinka monta saat oikein? Tästä pääse10939Sinkkujen lapset ja kesäloman pituus
Tuli mieleeni kysyä oletteko huolissanne lasten ja nuorten tulevaisuudesta, tai siitä mitä he nyt joutuvat kokemaan yhte170838Voiko vauva uskoa ?
Lohkoissa väitetään ettei vauva voi uskoa. Tässä näet vauvan uskon. https://youtube.com/shorts/QhFbPSdjpnA?si=Zb2BCRST9186736