Ollinsaariko huumeitten käyttäjien mekka?

Anonyymi-ap

Onko rauhallista vai onko vaan höpöpuhetta että sorkkarauallakin ovia käännetään auki huumeluolista? Kannattaako muuttaa täältä takamailta, onko levoton meininki. Onko ees yörauhaa niinku täällä maalla?

5

237

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ennen vanhaan autot hajotettiin, poltettiin ja tankit tyhjennettiin, mutta nykyään autot ehkä paremmin hälyttää. Ovista ei koskaan tullut kukaan läpi, mutta toisaalta en ole kuulunut niihin päihdepiireihinkään, niin en voi luvata sitäkään. Verisenä saattoivat tapella kuitenkin rappukäytävissä, jos olivat huonolla tuulella ja puukko matkassa. Vartijat käy yleensä ensin tarkastamassa, jos lievä häiriö tilanne päällä.

      Kesällä poliisi saattaakin olla sitten vähän väliä jonkun talon pihalla, talvisin näkyy silloin tällöin ambulanssi. Jos satut päihdekäyttäjien naapuriin tai taloon, niin tottakai ne riehuu siellä päissään, mutta erityisesti iltaisin ja öisin.

      Ollinkehällä (vaaleat talot) asuu mustalaisia ja päihdekäyttäjiä. Ollinsaarentiellä (punaiset talot) asuu ulkomaalaisia ja vanhuksia.

      Ei kukaan nykypäivän muuttaja viihdy Ollinsaaressa pitkään. Koko asuinalue on sellainen lyhyt väliaikainen ratkaisu esimerkiksi erotilanteessa tai putkiremontin ajaksi.

      Jos jokin alue on ollut vuosikausia päihdekäyttäjien takia huonomaineisena, niin voiko alue ainakaan parantua, kun samaan aikaan asuntoyhtiö RSA on umpiveloissa eli talousvaikeuksissa. Heidän on pakko pitää kaikki häiriöasukkaatkin, vaikka sosiaaliturva maksaisi heidän vuokrat, jotta ei asuntoyhtiö mene itse konkurssiin.

      Asuntoja on harvinaisen paljon tyhjillään, sekin kertoo monelle mikä alueen viihtyisyysaste on. Ollinkehä 8 talot on purettu jo pois, mutta seuraavaksi purkavat Koulukuja 4. Mitään uudistusta ei ole tulossa Ollinsaareen. Alueella ei näy iloista lasten leikkimistä, mutta nuorison ilkivaltaa kyllä. Koulukin on huono paikka, jos
      teillä on lapsia mukana muuttamassa. Ei voi Ollinsaarta oikein suositella kenellekkään.

    • Anonyymi

      Raahessa käyttävät aineita joka paikassa.myös pattijolla joka muka raahea.

    • Anonyymi

      Oon asunut ollinsaaressa pariin otteeseen. En todellakaan suosittele kenellekään kyseistä paikkaa.

    • Anonyymi

      Ulkopaikkakuntalaisille tiedoksi: Ei Ollinsaareen ikinä, vaikka kuinka kusettavat teitä. Johtuu siitä, että Raahen lähes ainut asuntoyhtiö ja on velkaantunut.

    • Anonyymi

      Työssäkäyville ehdoton EI. Ollinsaaressa pärjää, jos on lapseton, haluaa nukkua päivisin ja valvoa öisin eli juot kaljaa maitona ja tykkäät parvekkeella pössytellä milloin mitäkin tavaraa. Koiria on jonkun verran, mutta enemmän mölyä lähteää ulkomaalaisista ja mustalaisista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      46
      3230
    2. Kova karman laki

      Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko
      Hindulaisuus
      509
      1952
    3. Päivieni piristys, missä olet?

      Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei
      Ikävä
      17
      1920
    4. Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia

      jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si
      Maailman menoa
      82
      1795
    5. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      18
      1532
    6. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      43
      1418
    7. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      28
      1356
    8. Millainen kaivattusi luonne on?

      Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?
      Ikävä
      90
      1319
    9. Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.

      Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      126
      1212
    10. UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa

      Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa
      Lappeenranta
      113
      1168
    Aihe