Äitienpäivästä ei ole kovinkaan kauan mutta ruusu on tosi surkean näköinen.
Tuossa aikaisemmin jollain olikin sama juttu. Miten jos tuon ruusun ulos veisin voisiko sen leikata (siillä noinkaan se ei ole mikään kaunistus). Ja jos sen hallaöiden mentyä istuttais ulos kukkapenkkiin. Asun halla aralla alueella, joten kovin aikaisiin ei varmaan kannata sitä istuttaa ulos, vai onko ruusu miten kylmän arka?
Äitienpäivä ruusu
Harmistunut.
2
517
Vastaukset
- vaan
Ruusu kyl kestää pientä pakkastakin ja vois olla ihan hyvä leikata nyt tässä vaiheessa, ehtis sitten viel kukkia tänä kesänä. Neuvot tulee nyt ihan omien kokemusten perusteella.
- äiskänpäivänruusuja
bongattiin kesäkuussa puutarhalta. Melko menehtyneiltä näyttivät. Isutettiin kurkkupurkkeihin. Kastelulannoitetta.
Heinäkuussa kaikki kukkivat ja kukkivat yhäkin, vaikka on jo yli elokuun puolenvälin! Nyt meinataan ne istuttaa kukkapenkkiin, ehtivät ennen kylmiä juurtua paikalleen.
Ja miten onnettoman näköisiä olivatkaan siellä puutarhalla!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3644301Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1463745KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti912634Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku92421Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei152249Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1521910Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181828- 1191818
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241409Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j1551095