Mies, mitä ajattelisit jos naisesimies osoittaa kiinnostusta?

Anonyymi-ap

Kysymys otsikossa, onko naispomon huomio ihan kauhistus vai kuumottavaa?

Olen tilanteessa, että takerrun alaiseni miehen katseeseen, joka saa minut ihan raiteiltaan. Hankaloittaa jo esimiestyötä. Pitkiä katseita olemme vaihtaneet koko tehtävässä oloni ajan. Olen 10 vuotta kestäneessä suhteessa ja tämä tilanne tuli ihan puun takaa. Mitään ulkopuolisia ihastuksia ei ole ollut, ja nyt olo on kuin teinitytöllä. En voi edes asemani takia kysyä onko tunteessa mitään perää, koska jos ei ole, saan syytteet jostain ahdistelusta. Todella hankala olo ja pitäisi keksiä keino sammuttaa tämä palo..

6

227

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Antaisin olla, ja peittelisin viimeiseen asti kokevani samoin. Jos nainen on työpaikalla pomona niin en edes ymmärrä miten voisi olla alaisestaan työntekijästä kiinnostunut, muuta kuin muodollisena tuttavuutena. Jos kuitenkin kävisi näin sekä synkkaisi hyvin yhteen niin pakko myöntää että ei hemmetissä itsevarmuus riittäisi viedä hommaa eteenpäin, sen verran ahdistaisi. Joku toinen enemmän testosteronia omaava tyyppi saattaa olla kanssani sitten eri mieltä :)

    • Asiallisesti voit kysyä mitä tahansa, ei semmoisesta voi syytteeseen saattaa. Vaan kun sinulla on tuo oma suhteesi ja sillä miehelllä ehkä omansa, niin olisitko valmis rikkomaan ne?

    • Anonyymi

      Nam tosi kuumaa maistuisi kyllä mulle ainakin :)

    • Anonyymi

      No ainakin minun ex-mieheni oli salasuhteessa esimiehensä kanssa (nainen) ja ovat tänäkin päivänä onnellisesti yhdessä. Joten siitä vaan.

    • Anonyymi

      Olisikin kiinnostunut. Olisi unelmien täyttymys, ja jonkun uuden alku.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      74
      1650
    2. Naantalin kylpylän ampujat

      Oli somppumatuja. Nyt mennään. Suomi on ruotsi.
      Maailman menoa
      20
      1134
    3. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      32
      1063
    4. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      133
      871
    5. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      189
      806
    6. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      64
      684
    7. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      191
      607
    8. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      598
    9. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      48
      528
    10. 69
      510
    11. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      507
    12. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      32
      498
    13. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      57
      485
    14. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      457
    15. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      422
    16. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      417
    17. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      413
    18. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      16
      399
    19. Päivän galluppi

      Minkälainen ehkäisy sinkkupalstalaisilla käytössä?
      Sinkut
      82
      398
    20. En usko et enää

      Uskaltaisit irl mitään
      Ikävä
      37
      396
    Aihe