Hyvä asento peppuseksiin?

Anonyymi-ap

Olen nainen, parisuhteessa oleva. Harrastamme mieheni kanssa peppuseksiä satunnaisesti ja tykkään kyllä siitä. Ainut asento missä olemme harrastaneet sitä on takaapäin. Nyt on tullut mieleen kokeilla muitakin asentoja.
Kertokaa naiset hyviä vinkkejä uudelle asennolle ja vaikkapa erikoisempia paikkoja missä olette tehneet sitä.

15

2420

    Vastaukset 15

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      topinojan kaatopaikalla

      • Anonyymi

        😋😍😋😍😋😍😋😍😋

        😍 ­­­N­­y­­m­f­­o­­m­­a­­­a­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#17736018p

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞


    • Anonyymi

      Jooga-asento "happy baby" on tähän ihan paras! Nainen selällään, polvet koukussa olkapäiden tasalla, jalkapohjat kohti kattoa, voit tukea jalkoja polvista tai jalkateristä. Siitä on peneraatioon aika hyvä sisäänpääsy. Kannattaa lämmitellä leluilla ja liukkarilla pitkään ennen anaaliyhdyntää, vaihtaa leluja pikkuhiljaa isompaan muutamaan kertaan - tappeja, dildoja jne... Lasiset liukuu hyvin, silikoniset ja jellyt taas pysyy paremmin paikallaan.

    • Anonyymi

      Kädet ja jalat sidottu köydellä yhteen. Sitten olet armoilla kun nussitaan.

    • Anonyymi

      Koska olet viimeksi pannut perseen kunnolla paukkumaan?

      • Anonyymi

        Koska olet työntänyt löylykauha perseesees kaappihomo runkkari


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Koska olet työntänyt löylykauha perseesees kaappihomo runkkari

        Jaa jaa, siinäpä et ole saanut kun noin kiukkuat.


      • Anonyymi

        kyllä muakin harmittaisi, jos en olisi saanut pitkään aikaan.


    • Anonyymi

      Spede haluaakin pökkiä perseeseen mikä possu 🐷🐖🐽

    • Anonyymi

      Kyllä se takaapäin on paras ja helpoin. Sillä mennään suurin osa panoista.
      Harvemmin lusikassa, edestä päin tai sitten ratsastaen. Oikeastaan kaikki asennot mitkä toimii emätin yhdynässä toimii myös peppuhommissa jos mielen tila on oikea.

      • Anonyymi

        Tajuutko itse miten vajaa olet..trallallaa päässäsi vain banjot soi.


    • Anonyymi

      Meillä vaimo ei tykkää, mutta harrastetaan silloin tällöin pyynnöstäni. Kaikenlaisia asentoja kokeiltu, alussa vatsallaan, siitä oli luonteva vaihtaa lusikkaan. Ekat kerrat takaapäin doggy-asennossa vaimoa sattui, alkoi vasta ajan ja harjoittelun myötä sujua. Muutaman kerran kokeiltu lähetyssaarnaajassa, mutta kuulemma sattuu. Kerran kokeiltiin ratsastusta, mutta vaimolla olo vaikeuksia ottaa kalu sisälle ja ylipäänsä liikkua. Kerran kokeiltiin suihkussa takaapäin, oli vähän vaikeaa. Nykyään oikeastaan ainoastaan doggy sängyn reunalla siten, että itse seison. Itselle tuntuu parhaalta ja pystyy työntymään kunnolla syvälle.

      • Anonyymi

        Vaikuttaa siltä että te ette käytä tarpeeksi liukastetta, ettekä lämmittele ennen yhdyntää.

        Voi ajatella että liukastetta anaaliseksissä on aina liian vähän. Eli kun sattuu, niin sitten lisää.

        Toinen on että lämmittelyä ette ole selvästikään suorittaneet kunnolla. Eli kannattaa hommata esimerkiksi anaalitappi joka on tarpeeksi suuri että se rentouttaa. Se ei saa olla jättisuuri, mutta ei myöskään niitä markkinoiden pienimpiä. Mutta, pelkkä anaalitappi ei riitä, vaan kannattaa ottaa käyttöön esimerkiksi hierontasauva tai laite (jonka päälle esimerkiksi kortsu), jolla persereikää ihan värisytetään ulkopuolelta ja kunnolla. Värisevä tekomuna ei riitä, vaan kannattaa hommata sellainen "selänhierontalaite" eli tappi missä on värisevä pää.

        Sitten vähän ajan kuluttua anaalitappi tai sormi sisään ja lisää värinöitä ja jos sormi on sisällä, niin kevyttä hierontaa. Samalla voi nuolla pimperoa, jotta alapää tottuu. Takaan että onnistuu tuon jälkeen. Sellaista persettä tässä maailmassa ei ole mihin ei tavaraa mahtuisi!

        Yleisimmät syyt kipuun ovat

        -Jokin suolistoperäinen sairaus (esim ärtyvä suoli) mutta tuo aiheuttaa kipua ja ongelmia koko ajan, ei ainoastaan seksissä.
        -Psyykkinen jännitys, joka "lukitsee" anuksen
        -Liian vähäinen lämmittely
        -Liian vähäinen rentouttelu (auttaa tuohon "esiintymisjännitykseen")
        -Liian vähäinen liukaste


    • Anonyymi

      Vaimon kanssa ollaan kokeiltu varmaan kaikista samoista asennoista kuin pillupanojakin. Kiihottavinta oli anopin parvekkeella. Vaimo tuli suihkun jälkeen istumaan syliin. Hyväili kullin kovaksi ja ratsasti ensin kulli pillussa ja vaihtoi sitten pyllyyn. Tien takana olevan talon katto terassilla oli naapurin teini pari joka katseli kiinnostuneina.

      • Anonyymi

        Anopin parvekkeella on paras asento panemiseen.


    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta

      Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei
      Kansallinen Kokoomus
      381
      1467
    2. Mitähän ajattelet

      Nykyään minusta tai meistä tai tapahtuneista?
      Ikävä
      65
      971
    3. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      116
      915
    4. Mitä kaivattusi

      pelkää? 👻
      Ikävä
      91
      913
    5. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      70
      886
    6. Hankkikaa elämä

      Tiedetään että hän on mielenkiintoinen mutta rajansa kaikella.
      Ikävä
      94
      701
    7. Sinun silmiisi kun

      Katson niin ymmärrän sen. 👁️👁️👀
      Ikävä
      45
      681
    8. Voisitko mies auttaa..

      Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.
      Ikävä
      50
      619
    9. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      56
      614
    10. Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä

      Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku
      Sinkut
      112
      595
    Aihe