En voi ymmärtää ihmisiä, joilla on liikuntakyky, kavereita tai useampiakin, niin miksi elää elämäänsä palstalla kirjoitellen… ei pääse lenkille edes yhtä kertaa päivässä.
Ihmiset, jotka pääsevät purkamaan energiansa säännöllisesti, ovat yleensä rauhallisia ja tyytyväisiä elämäänsä.
Jos ihminen ei kuuntele, kirjoittaa palstalle koko ajan, vaikuttaa levottomalta ja haluaa koko ajan huomiota, voi syynä olla liikunnan puute.
Mikä tarkoittaakin sitä, että nyt on aika jättää kesken se, mitä ikinä olitkaan tekemässä, ja lähteä välillä lenkille!
Ihmiset, jotka pääsevät purkamaan energiansa säännöllisesti, ovat yleensä rauhallisia ja tyytyväisiä elämäänsä.
Jos ihminen ei kuuntele, kirjoittaa palstalle koko ajan, vaikuttaa levottomalta ja haluaa koko ajan huomiota, voi syynä olla liikunnan puute.
Mikä tarkoittaakin sitä, että nyt on aika jättää kesken se, mitä ikinä olitkaan tekemässä, ja lähteä välillä lenkille!
Vastaukset 9
Vanhimmat
Muuten kyllä ei meinaa jalat kantaa. Sen verran heikossa kunnossa. Mutta sehän reippaana ihmisenä tuut vaikka kantamaan mua tuonne pihalle. Käydään vaikka sellainen 5km lenkki eiks joo?
Kyllä minä voin tulla ja lykkiä sinua. On vapaapäivä. Käydään vaan koiran kanssa ensin lenkillä ja sitten hoidan yhden homman. Osoite oli? Oliko sinulla pyörätuoli vai lainaanko terveyskeskuksesta? Tai ehkä otan koiran mukaan turvaksi. Vieraista ei aina tiedä...
Ei mulla mitään pyörätuolia olen vaan kipeä. Puhe oli kantamisesta. En kenenkään tuntemattoman anna minua lykkiä. Miksi vielä täällä istut eikö sun pitäis olla jo lenkillä?
Ja mitä aattelin että voin sulle tehdä jos en meinaa pystyssä pysyä. Kun koira pitää turvaksi ottaa. Raapia kynsilläkö?
Odotan että se koira herää ensin. Antaa toisen nyt nukkua hetki. Koirat, joiden ei anneta nukkua rauhassa, voivat tulla häiriintyneiksi. Koirathan nukkuu 80% ajastaan jos se vaan sallitaan. Tuo kantamisjuttu on todella typerä. "mut pitää kantaa ei mua saa lykkiä"
Jos et pysty kävelemään niin siten joku lykkii. Soita kaupungille ja hanki avustaja. Hyvää päiväjatkoa ja hyvästi.
Miksi tarvitsin avustajan jos olen tällä hetkellä kipeä ja pärjään muuten normi arjessa? Eri asia olla nii heikkona ettei meinaa pystyssä pysyä kuin ei pyst kävelemään. Oletko hieman yksinkertainen. Tuut tänne muita neuvomaan ja pätemään. Miksi ihmiset aikuiset haluaisivat että joku kertoo heille mitä pitää tehdä? Keskity vaan koiriin kun ihmisten kanssa et pärjää.
Aloittaja, sinulla on varmaan hyvä tarkoitus saada ihmiset enemmän liikkumaan mutta kirjoitit loukkaavalla ja väärällä tavalla.
Monenlaisia ihmisiä mahtuu tänne palstalle. Yhteistä on ehkä se, että tykkää kirjoittaa ja keskustella eri aiheista.
Et voi tietää millaista jokaisen tänne joskus kirjoittavan elämä on.
Ahkerat palstalaiset kuluttaa aikaansa palstalla toisia arvostellen. Milloin ulkonäkö on vääränlainen kaikilla, milloin vääränlaiset vaatteet, kirjoitukset nyt ainakin on pösilömäisiä ja jos ei muuta niin päässä viiraa.