Alennuskoodi HP-tulostimen musteisiin

Anonyymi-ap

Ostin 30€ HP-monitoimitulostimen ja todella yllätynyt miten hyvää jälkeä tekee, jopa valokuvat on laadukkaita. Liityin heti asennus vaiheessa Hp instant ink palveluun ja sain 6kk musteet ilmaiseksi. DHL toi juuri kotiovelle ekstra isot mustekasetit ja uudet tulee kunnes nämä on käytetty..... Koodilla njpbvr
saat sinäkin 3kk ilmaista mustetta... . Kannattaa kokeilla jos omistat tai olet hankkimassa HP tulostimen, uuteen tulostimeen tuolla koodilla tulee kaikkiaan 9kk ilmaiset musteet.
https://instantink.hpconnected.com/fi/fi/l/v2?jumpid=va_65bsqvipye

12

998

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Useamman vuoden olin tyytyväinen tämän palvelun käyttäjä. Viime vuonna minulle ei lähetetty yhtään kasettia vaikka musteet loppui. Ostin itse alkuperäisiä hp värejä ja heti asennuksen jälkeen tuli tekstiviesti että olet laittanut tulostumeen muita kuin heidän värejään. Kuukausi sitten irtisanoin palvelun ja tänään tulostin lakkasi toimimasta. Ei auta vaikka palauttaa tehdasasetukset ja asentaa uudelleen. Tulostusulmoituksissa lukee että ei voi tulostaa tulostin estetty.
      Tiedän samaa sattuneen muillekkin palvelun lopettaneille. En osta enää ikinä hp tuotteita.
      Aspaa mahdoton saada kiinni että voisi hiukan palautetta antaa .

      • Anonyymi

        Sama täällä, maksoin mausteista vielä extraa kun oli tulostettu "liikaa" ja sen jälkeen irtisanoin palvelun. Nyt on täydet muste kasetit, jotka ei nyt sitten toimi. Mutta käykö nyt niin, että kaupasta ostetutkaan ei toimi??


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sama täällä, maksoin mausteista vielä extraa kun oli tulostettu "liikaa" ja sen jälkeen irtisanoin palvelun. Nyt on täydet muste kasetit, jotka ei nyt sitten toimi. Mutta käykö nyt niin, että kaupasta ostetutkaan ei toimi??

        Musteista..


      • Anonyymi

        🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒

        💋 ­N­y­­­m­­f­o­­­m­a­­a­­­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17737524e

        🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Uusi toimiva koodi 2024: bfkvqh ja hp toimittaa ilmaiset musteet :)

      • Anonyymi

        Kiitos paljon! Toimii!


      • Anonyymi

        Käytin tuota uutta koodia: bfkvqh ja sain lisää ilmaista tulostusaikaa. Tulostin sylkee päivittäin kymmeniä sivuja ja dhl tuo ovelle uudet musteet. Kiitos koodista.


    • Anonyymi

      Onko niin, etteivät tulostimessa siis toimi erikseen ostetut HP Laserjet 142 A -mustekasetit?

    • Anonyymi

      Täydennän edellistä kysymystä:

      Ostin äskettäin Verkkokaupasta HP Laserjet M110 w -tulostimen. Koska esitteen mukaan tulostin ei sisällä täyttä mustakasettia, ostin Verkkokaupasta samalla kertaa Verkkokaupan tietojen mukaan siihen sopivan mustekasetin HP Laserjet 142A.

      Onko niin, ettei ostamani mustekasetti todennäköisesti toimi, koska HP ilmeisesti pakottaa käyttämään Instant Ink -palvelua? Vai pakottaako?

      Mustekasetti maksoi 94,99 €. Paljonko mustekasetit maksavat Instant Ink -palvelussa? Hinta varmaan vaihtelee tulostimen mukaan, mutta kertokaa esimerkkejä.

    • Anonyymi

      Juu,niin minäkin liityin,tyhmyyksissäni. Nyt kun yritän päästä eroon koko jäsenyydestä,en pääse. Tiliä ei suostuta lopettamaan eikä pankkikortin tietoja poistamaan,itse et pysty niitä poistamaan kuten normaalisti. Halusin siirtyä ihan omaan tahtiin ja määräämään itse omat värin,niitä kun alkoi tulla tuhka tiheään eikä laskuja saanut paperisena,vaan ainoastaan he halusivat veloittaa tiliä. Nyt olen soittanut 3 krt siihen tukinumeroon eikä siellä tiedetä mitään,vaan tukija kyselee toiselta neuvoa,joten yksi istunto saattaa kestää jopa tunnin. Siltikään mikään ei selviä. Olen lopettanut jäsenyyden jo 3kk sitten ja silloin jo luvattiin että tulostin toimii ihan normaalisti,eikä laskua kerry. Totuus on kuitenkin toinen,tulostin ei toimi,kuin 10 sivun verran joka kerta ja tyssää siihen. Pankkikortin tietoja en ole saanut pois HP instank tililtä,jouduin soittamaan pankkiin ja laitattamaan eston. Nyt täytin vaaditun lomakkeen,millä anon tietojeni poistamista Hp Instank tiedostosta,mutta uskallan epäillä etten saa tahtoani läpi. Minä varoitan ihmisiä liittymästä ko jäseneksi,joudun nyt tekemään rikosilmoituksen ko asiasta. Sääliksi käy esim vanhuksia,jotka saattaa haksahtaa ko tahoon. Mulla toimiva tulostin ,joka ei toimi, kiitos Hp Instank.

      • Anonyymi

        Juuri tulostin 125 kpl A4 kokoisia valokuvia lapin reissulta. Hp toimittaa ilmaiset musteet, joten ei ongelmaa. On toki oma valinta maksaako mustekaseteista vai käyttääkö ilmaiskoodeja.

        Käytin koodia: bfkvqh


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Juuri tulostin 125 kpl A4 kokoisia valokuvia lapin reissulta. Hp toimittaa ilmaiset musteet, joten ei ongelmaa. On toki oma valinta maksaako mustekaseteista vai käyttääkö ilmaiskoodeja.

        Käytin koodia: bfkvqh

        Kieltämättä hyvä koodi tuo: bfkvqh

        Tulostelen omia ja firman papereita sen verran paljon että uudet musteet tulee pari kertaa kuussa. Kiitos koodista.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sairaammaksi menee: Musk alkaa sensuroida Zelenskyin viestintää X:ssä

      IL: Musk puuttuu Zelenskyin viestintään – X:ään tulossa muutoksia "Elon Musk sanoo korjaavansa X:n, jotta käyttäjät voi
      Maailman menoa
      314
      2861
    2. Mihin sinussa haluan koskea

      Tilanne, että pääsisin tutustumaan eri kohtiin sinussa, mitä haluaisin kokeilla. Käsiin haluaisin tutustua, hieroa niitä
      Ikävä
      55
      2640
    3. Kerro nyt jotain

      Itsestäsi minkä haluaisit kaivattusi tietävän?
      Ikävä
      120
      1712
    4. On tämä meidän ikäero jo turhan suuri

      Kannattaisi tutustua samanikäisiin.
      Ikävä
      118
      1430
    5. Toisen ihmisen sydämellä

      leikkiminen on äärettömän moraalitonta. Antaa turhiaa toiveita ja sitten olla kuin mitään ei olisi tapahtunut. Kuinka vo
      Ikävä
      146
      1390
    6. Oho! Toivo Sukari paljastaa erikoisista iltatoimista Nadja-vaimon kanssa: "Hän aina putsaa mun..."

      Oho! Onpa iltatoimet tällä pariskunnalla. Toivo Sukari ja Nadja Sukari menivät naimisiin v. 2019. Lue lisää: https://
      Suomalaiset julkkikset
      30
      1275
    7. PAM:in mainos, älä mene tänään ruokakauppaan

      kannatan kovasti kaupan työntekijöille lisää liksa. MUTTA lakossa on huonoa, nyt kauppiaat näkevät kuinka vähällä henki
      Ammattiliitot
      148
      1234
    8. Mitä ajattelet kun

      Katsot kaivattuasi silmiin? Mitä näet silmissä?
      Ikävä
      69
      1090
    9. Millaisena luonteena

      Pidät kaivattuasi??
      Ikävä
      74
      1079
    10. Olen otettu, mutta turhaan kulta testailet

      Sinua minä vaan ❤️
      Ikävä
      70
      1020
    Aihe