Etuveto qashqai

Anonyymi-ap

Ei kulje lumessa, vaikka maavaraa. Prinera kulki paremmin. Miksi?

10

476

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Johtuu ehkä varmaan auton keveydestä, koska ilmaston ja ympäristön takia koitetaan varmaan saada päästöjä pienemmäksi.

      • Anonyymi

        Ei se kyllä ole Primeraa kevyempi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei se kyllä ole Primeraa kevyempi.

        Sitten ei ole kunnon nastarenkaat alla tai muuten on auto mennyt kehityksessä huonompaan suuntaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sitten ei ole kunnon nastarenkaat alla tai muuten on auto mennyt kehityksessä huonompaan suuntaan.

        Nastat? Kitkat ovat pidokkammat renkaat kaikilla keleillä eteenpäin mentäessä...


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Nastat? Kitkat ovat pidokkammat renkaat kaikilla keleillä eteenpäin mentäessä...

        Kitkat ei ole parhaat kesällä eikä talvellakaan.


      • Anonyymi

        🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑

        😍 ­­­N­­y­m­f­­­o­m­­a­a­­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#177393100

        🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞


    • Anonyymi

      Tarpeettoman leveät renkaat estävät lumessa etenemisen. Matkailuauton paino on isompi kuin pienen henkilöauton, mutta renkaat ovat kapeammat.
      EU:n tasolla on pohdittu tarpeettoman leveiden renkaiden kieltämistä, mutta kun kaikki haluaa ne leveät vaikka ne lisäävät polttoaineen kulutusta ja maksavatkin enemmän. Inhimillinen tyhmyys on voittamaton.

      Autojen tiedoissa harvemmin ilmoitetaan maavara vaikka monen pikkutien käyttäjällä on vaikeuksia puutavara-autojen rikottua tien. Kyllä 20 cm maavara pitäisi olla mainoksissa selvästi näkyvissä, samoin nelivetoisuus. Isotkin tiet alkavat olla kuoppaisia ja lumisia.

      • Anonyymi

        Leveämpi rengas on usein myös matalampi, joten "pehmeät" alumiinivanteet joutuu koville, koska se matala rengas ei ole niin joustava, kuin korkeampi rengas. Sivusta.


    • Anonyymi

      Peräpää painaa liikaa, toikin vois olla takatuuppari tai neliveto ainaskin, onneton mopedin moottorilla!😿

    • Anonyymi

      Kokemuksesta voin saanoa asian olevan näin. Aikaisempi oli Opel Grandland ja se oli aivan ylivomaainen Gasgaihin verrattuna lumessa menijä Joudun viikttain ajelemaan lumisia teitä. Aikoinaan oli Avensis sekin oli paljon parempi lumikeleillä vaikka maa vara pienempi. Gashgai valmistetaan englannissa ja sen kyllä huomaa , talviolosuhteisiin ei kiinnitetty mitään huomiota suunnittelussa. Lämmityslaitekin jotenkin omituinen. Muuten kyllä kohtalainen kun kestää viellä sen ettei kulje metriäkään suoraan kovemmassa nopeudessa. seilaa laidasta laitaan ja jatkuvaa paimentamista.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra haluaa muuttaa

      maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....
      Maailman menoa
      58
      8760
    2. Maataloustuet pois

      Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.
      Maailman menoa
      306
      6594
    3. Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan

      Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?
      Maailman menoa
      99
      5907
    4. Mitä juuri sinulle kuuluu?

      Tänään? Rehellisesti.
      Ikävä
      152
      3810
    5. Joulukinkku NYT

      Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.
      Maailman menoa
      28
      3203
    6. Maahanmuuton vastustajat ovat vajakkeja

      Jokainen täysijärkinen suomalainen tietää, että Suomi ei pärjää ilman ulkomaalaisvahvistuksia.
      Maahanmuutto
      62
      3119
    7. Kaivattusi nimi

      Kaivattusi nimi on
      Ikävä
      154
      1924
    8. On asioita joita kadun

      Yksi niistä on eräs J mies. Olen vasta hiljattain tajunnut. Kuinka väärin tein. Tulit sydän tarjottimella.. mutta tässä
      Ikävä
      17
      1766
    9. Toivoisitko että hän löytäisi jonkun muun?

      Joka voi antaa mihin et kyennyt?
      Ikävä
      32
      1448
    10. Mitä sä pelkäät?

      Että paljastan sut ja touhusi? Elät jotain ihan omaa fantasiaasi ja ainoa virhees oli sekoittaa mut näihin sairaisiin le
      Tunteet
      19
      1206
    Aihe