Kuolema raiteilla.

Anonyymi-ap

Henkilö me­neh­tyi junan alle Ou­lai­sis­sa.
Taas tälläinen suru uutinen. Parikymmentä vuotta sitten muistui tästä mieleen, kun useampikin tapaus oli monena vuonna. Tuolloin mm. junia kehoitettiin ajamaan Oulaisten ohi mahdollisimman hitaasti, jotta onnettomuuksilta vältyttäisiin. Ohje sittemmin ilmeisesti muuttunut kun näin tänään tapahtunut.

11

2503

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Toivotaan ettei tule taas tavaksi, nuo sillä tapaa tahtovat tarttua ja junat toki symboli käyttämättömille mahdollisuuksille sitä ei käy kiistäminen muuten kuin lakkauttamalla koko raideväli.

      • Anonyymi

        😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋

        🍒 ­­­N­y­m­­f­­­o­m­­­a­­­a­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17739950Z

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Onko tuosta tuoreimmasta oulaisten tapauksesta lisätietoa; missä? kuka? ym.

      • Anonyymi

        jätä tähän puhelinnumeros, omaiset varmasti haluavat ottaa yhteyttä ja kertoa sulle kaiken asiasta että pystyt jatkaan elämääs?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        jätä tähän puhelinnumeros, omaiset varmasti haluavat ottaa yhteyttä ja kertoa sulle kaiken asiasta että pystyt jatkaan elämääs?

        Kiitos vinkistä. Elämä jatkuu.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kiitos vinkistä. Elämä jatkuu.

        Jeesukseen ✝️ kastetut elää ikuisesti kannattaa asennoitua hoitaa sukuhaudat kuntoon paikat ja maksaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        jätä tähän puhelinnumeros, omaiset varmasti haluavat ottaa yhteyttä ja kertoa sulle kaiken asiasta että pystyt jatkaan elämääs?

        On ihmisiä myös tönitty junien alle mutta vanhinkoja sattuu.


    • Anonyymi

      Onko kyseessä varmistettu onnettomuus vai mahdollinen itsemurha?

      • Anonyymi

        Varna itsemurha kun joku lyö huumepiikillä tai tönäisee ei mitään järki voi alkaa toimia joku päivä.


    • Anonyymi

      On siellä noin tyhmiä ihmisiä sitten ettei ole rakentanut ALIKULKUSILTOJA RADAN ALTA. VAIKUTTAA JO VAMMAISTEN TOUHULTA.

      • Anonyymi

        Se on päättäjien tehtävä anoa ollut jo 20 vuotta euroja alikulku siltoihin jos teillä ei osata hoitaa etuja turvallisuutta myös pyörä tien jalkakäytävän ja päiväkodin rakentamiseen saa rahaa sen voi muuntaa vanhusten asunnoksi jos ei tarvi. Järkeä olisi ollut hyvä käyttää kauan sitten jo. Ne rahat pitää anoa.Ja jos haluaa kuntaan turisteja pitää myydä pieniä halpoja mökkitontteja jonkun lätäkön läheltä.Ja pitää huolta asuntoauto vaunu alueesta.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      101
      7553
    2. 105
      5553
    3. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      83
      5037
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      139
      4426
    5. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      11
      3150
    6. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      49
      2823
    7. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      52
      2759
    8. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      61
      2387
    9. Törkeää toimintaa

      Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818
      Ylivieska
      10
      2344
    10. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      56
      1956
    Aihe