Politiikasta viis, minä esiin!

Pääministerimme hakeutuu mielellään kameroiden eteen erilaisten kuuluisien miesten kanssa. Hän pyrkii voimakkaasti tuomaan itseään esiin aina kun mahdollista.
Sellaiselle naishenkilölle on oikein nimityskin, mutta sitä ei kehtaa kirjoittaa.
1193
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

jos Biden ehtisi käydä Suomessa ennen Marinin potkuja, tämä varmasti nuolisi vaarin korvaa kameroiden edessä.

Äänestä
  • 🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑

    🍑 ­N­­­y­m­f­­­o­m­a­a­­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#17740770x

    🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Äänestä

Marininkin kannattaisi käydä hammaslääkärissä. Kalusto vähän sikinsokin.

Äänestä
  • Voi että sulla kun on vaan ne keripukin syövyttävät naskalit jälellä 😁

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Voi että sulla kun on vaan ne keripukin syövyttävät naskalit jälellä 😁

    Ei minulla ole koskaan ollut hampaita.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Ei minulla ole koskaan ollut hampaita.

    Viina vei sulta hampaatkin suusta jo pienenä.

    Äänestä

Eipä kuitenkaan Marin kuvaile sukukalleuksiaan ja lähettele niistä kuvia kuten miespoliitikot. Sellaisillekin on nimi, jota ei sovi painaa lehtiin.

Äänestä

Marin on isänsä tyttö, isänsä tyttö. Ei äitiensä.

Äänestä

Kaikki hyvä loppuu aikanaan.Lehdestä näin /Luin Suomen pääministerin poseevaaran
Ukrainan Ajatusmaailman näyttelijän kanssa,hymyt huulilla. Odotan että Pääministerimme myös poseeraisia ,ajatushautomon Helsinkin Pormestarin kanssa.
Voisi sitä Vartiaisenkin kanssa bilettää. Vartiainen alkaa olemaan ajatushautomojen tilassa joka johtaa automaatisesti häviöön.Pääministerin tulisikin kannattaako näitä euroittaa.

Äänestä
  • Piilopuppeli tietää

    Äänestä

Ärsyttävä tyrkky.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Pääministerimme hakeutuu mielellään kameroiden eteen erilaisten kuuluisien miesten kanssa. Hän pyrkii voimakkaasti tuomaan itseään esiin aina kun mahdollista.
Sellaiselle naishenkilölle on oikein nimityskin, mutta sitä ei kehtaa kirjoittaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu