Yle-Suomen uutislähetykset

Anonyymi-ap

Makaan sairaalassa ja kuuntelen yleä kun ei muutakaan tekemistä täällä ole. Heti yöllä klo 24 uutisissa hölistiin kaupan lakon loppumisesta. Sama toistui joka ikinen täystunti viimeisin juuri kuultu klo 14 uutiset. Eli 14 kertaa luettu yhtä ja samaa ikäänkuin "uutisena". Varmaankin jatkuu vielä seuraavaan puoleen yöhön asti ykkösuutisena.

Se joka uutisen oikeasti tarvii työnsä vuoksi (vaikka kassaneiti) on varmasti ottanut asiasta selkoa heti kun se on ratkennut. Meille muille koko lakolla ja sen uutisoinnilla ei ole höykäsen pöläyksen vertaa mielenkiinnon tai muun tarpeen takia.

Joten lopettakaa tuollainen hölmöily heti!

Ja sille törtölle joka aikoi ehdottaa että vaihda kanavaa tms. niin täällä ei ole mitään kanavia mitä vaihdella.

4

165

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tottakai lakolla on merkitystä, vai entä jos sinä vaikka jäät ilman ruokaa ja lääkkeitä? Tuo lakko olisi todennäköisesti vaikuttanut myös lääketukkuihin!

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Uutisten lyhyys kiukuttaa minua. Päivisin kesto noin 3 minuuttia. Ei siinä ajassa ehdi lukijakaan muuta tehdä kuin kerran huokaista.
      Ja joo, sitten sekin ääni on toistoa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tänään pyörit ajatuksissa enemmän, kun erehdyin lukemaan palstaa

      En saisi, silti toivon että sinä vielä palaat ja otetaan oikeasti selvää, hioituuko särmät ja sulaudummeko yhteen. Vuod
      Ikävä
      21
      3711
    2. Huomenta ihana

      Kauniskasvoinen ihanuus 😘 saan sut vielä
      Ikävä
      16
      2665
    3. Seiska: Anne Kukkohovi myy pikkuhousujaan ja antaa penisarvioita

      Melko hupaisaa: https://www.seiska.fi/vain-seiskassa/ex-huippumalli-anne-kukkohovin-amerikan-valloitus-vastatuulessa-myy
      Maailman menoa
      379
      2066
    4. Nainen, sellaista tässä ajattelin

      Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost
      Ikävä
      239
      1899
    5. Hei rakas...

      Miten on työpäivä sujunut? Rakastan sinua 💗
      Ikävä
      27
      1731
    6. Edelleen sitä on vaikea uskoa

      Että olisit oikeasti rakastunut muhun
      Ikävä
      31
      1647
    7. Toiveikas vai toivoton

      torstai? Ajatuksia?
      Ikävä
      32
      1609
    8. Vitsi mihin menit. Heti takasin.

      Mä näin sut tuu takasin! Oli kiire, niin en ehtiny sin perään!
      Ikävä
      14
      1277
    9. Kulujen jako parisuhteessa

      Hei, miten teillä jaetaan kulut parisuhteessa? Työttömyyttä ja opiskelua tulee omalla kohdalla jatkumaan vielä jonkin ai
      Parisuhde
      67
      1202
    10. Mukavaa päivää

      Mun rakkauden kohteelle ❤️ toivottavasti olet onnellinen
      Ikävä
      12
      1131
    Aihe